pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Bilgisayarımdaki Klasörlerim Kayıp

Uzunca zamandan beri virüs sebebiyle bazı sistem bozukluklarım vardı. Dün k20 ile çektiğim yaklaşık 6 gb fotoğraf olan klasör ortadan kaybolmuş. 6 gb az değil. Ancak bu eksik görünen dosyalar sebebiyle artması gereken boş alan aynı görünüyor.Acaba virüs sebebiyle bu klasörler görünmüyor olabilirmi.
Vindovsu yeniden yüklesem geri gelirmi bunlar.

Tarih: 9 Şubat 2009, 00:33 - İp: 88.***.**4.64
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Tarih: 11 Şubat 2009, 00:09 - İp: 88.***.**6.22
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Bir de kıs kıs gülmez mi..

ya remi hep şu emminin yüüzünden oldu zaten..

Güldük ona geldi başımıza

remi hocam ben en alttakinin bir üstündekini seçmiştim..

Artı hey key lerden hiç birini silmedim

Açıkcası korkuttu beni..

onları silmek baya baya tehlikeli..

öte yandan fotoya tıklıyorum birlikte aç diyorum imageready cs2 yi görüyor photoshop cs2 yi görmüyor..

bu acaaba xp değil de ps den kaynaklnan bir sorun olmasın

Tarih: 11 Şubat 2009, 00:21 - İp: 88.***.**5.236
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

o programa çok yerde tam itimat eden insan gördüm. Bende bilirim kayıt defterine hatalı dokunuşlar sistemi çökertir. ama malesef kayıt defterlerinde saklı herşey. Özelliklede bu işlemler sırasında. Bana sorarsan yavaş yavaş yap. her siyah kayıt satırını checkle. Sonra ileri diyerek devam et. Kendim çok kulandım. Kullanmasam önermem. Sistem işleyişi kayıt defteri üzerinden yürütüldüğü için orada yazan bir yada birkaç satır sayesinde zorlanıyorsun. Yoksa bizim önceki mesajlardaki her adımı kime sorarsan sor onay verir doğrudur derler. Yanlış bir şey yok emin olabilirsin.

Tarih: 11 Şubat 2009, 00:34 - İp: 88.***.**6.22
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

öte yandan fotoya tıklıyorum birlikte aç diyorum imageready cs2 yi görüyor photoshop cs2 yi görmüyor..

sağ tuş - birlikte aç -en alttaki prohgram seç kısmından programı bir kere göstermen işe yarayabilir.

edit: ekran görüntüsü eklendi

#remi5861' tarafından 11.02.2009 00:41:39 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Şubat 2009, 00:38 - İp: 88.***.**6.22
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

sevgili remi onu bir kere değil on kere gösterdim ama zaten sorun o..olmuyor..

öte yandan o kayıt defterindeki hatalı bir şeyi silmemden dolayı sistem kilitlendi.Ama çok şükür ki geri yükleme yapılabildiğinden sorun olmadı..
Şimdi tekrar aynı işlemleri yapacam..
Oldu oldu olmadı sanırım formatı çekecem..

Tarih: 11 Şubat 2009, 01:30 - İp: 88.***.**5.236
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

bendeki cs2 varken cs4 serisini kurmuştum halen kurulu. Bir jpggyi birikte aç ps cs2 ile dediğimde cs4 açılıyor. Ben noormal karşılıyorum. Ama senin olay biraz farklı. Program sistemden kalkmış hala onu orada sanıyor.yeni kurduğunu görmüyor. (en azından burdan anladığım kadarıyla)
yani iş malesef kayıt defterlik. Ama diğer taraftan sadece cye format atmanda iyi olabilir. en azından bu seferlik.

edit: önceki mesajlarımda program kaldırma adına yazdıklarım bir programı tabri caizse kökünü kazımak anlamında bir yöntemdir. Bu yöntemden sonra ccleaner yada tuneup yapman demek oluşabilecek kayıt defteri hatalarını en aza indirir. Zaten yanlış bir değer silinirse iş o zaman zorlaşıyor. Başıma geldiği için konunun üzerine düştüm. Bilmediğim için yada dene bakalım belki tutar diye yaklaşmadım. Özellikle cs4 serisi yükleyince hatta master collection gibi paket yükleyince gerçekten çok veri giriliyor hem kayıt defterine hemde program files klasörüne. Saksak gibi bişey malesef. bulaştımı biraz zorluyor.

edit: programa birlikte aç pscs2 ile dedikten sonra hatta bu türden dosyaları için her zaman bu işlemi yap dedikten sonra programın bunu öğrenebilmesi için bu bilgiyi bir yere yazması gerekiyor. işte yazılan yer kayıt defteri. Yani sorun işletim sisteminin o bilgiyi aklında tutamaması (kayıt defterine not alamaması)
(mantık yürüttüm)

#remi5861' tarafından 11.02.2009 01:55:18 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Şubat 2009, 01:41 - İp: 88.***.**6.22
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

@pazaremmi ; Lazut'tan sana emeseninden virüs bulaşmıştır kolayca..
[yetişbeyin kulağı çınlasın-liebster'inde]

Tarih: 11 Şubat 2009, 02:00 - İp: 88.***.**3.136
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

bize gülen bu hale gelir.

Tarih: 11 Şubat 2009, 02:28 - İp: 85.***.**8.136
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

artık yenilenmiş bilgisayarımdan sesleniyorum.

Tarih: 11 Şubat 2009, 02:37 - İp: 85.***.**8.136
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Al 30 dolara bir F-secure lisanslı ,kurtul gari @pazaremmi..

Hem sen eskiden donanımsal internet sitelerinde de gezerdin..

Rus ile tavla at karşılıklı bak senin monitör ayarlarınla bilem nasıl oynayacak uzaktan hekır kâmil..

Tarih: 11 Şubat 2009, 03:07 - İp: 88.***.**5.187