ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

2 Astsubay 1 Uzman Daha

Kafayi yiyecegim.Insan boyle bir zamanda gece gece koye gider ,birde pusu yerse olmek istiyorum ben ,sehit olayimda cennete gideyim anlayisina sahiptir sanirim.3 kisisin,bide askersin,daha yeni sehit vermissin,bide gece karanligi...Soyleyecek laf yok artik ne diyeyim...

#ozansan' tarafından 24.07.2011 10:56:44 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Temmuz 2011, 10:28 - İp: 221.***.**3.132
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

bir heron hikayesidir tutturmuş gidiyorsunuz.
kim evliyadan biri mi rivayet etti bu heron masalını.

ne olmuş heron masalı biraz araştır da sen öğren bakalım masalın sonunu

siz habire subayları tsk yı gizli gizli dinleyeceğinize bir kere de pkk yı dinleyin

o kadar subayı silivri esir kampına dolduranlara sorun bakalım neymiş bu heron masalı. onları da silivriye atmışlardır herhalde demi bu iftiranız doğru olsaydı.

bülent arınça suikast masalı var idi bir de.
iftira üstüne iftira atın orduya siz. pkk lılar da aynen öyle yapıyor.

Tarih: 24 Temmuz 2011, 21:51 - İp: 85.***.**2.4
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

yemişim ordusunuda pekekasınıda arınçınıda. hatta başsakanınıda. ölen hep gariban çocukları . bunada evliya masalı emmi.

Tarih: 24 Temmuz 2011, 22:04 - İp: 78.***.**5.143
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

ozansan, ilk yazdığını değiştirmişsin... ben o yazdığına cevaben yazdım... yok seveyim fujini vs gibi bir şeyler yazmışdın sabah okuduğumda, direk bana karşı bir şey yani... sen kimsin ki beni tanımadan bana karşı bir şeyler yazıyorsun, buna asla izin vermem, çünkü canlı kanlı karşımdayken bu şekilde konuşamazsın benimle...

ayrıca, adamlar şehit olmuşlar dağın başında, sen sıcacık evinde otururken... asla onları eleştiremezsin, onlar da insan, tabiki köylünün misafiri olacaklar...geçen de güpegündüz kafasına sıkıldı iki astsubayın , haberin yok heralde... her ne kadar artık ordu mensuplarını sevmesem de, doğuda görev yapan askerler bizim için çatışıyorlar, artık dil uzatmayı kesin...

yeter artık...

biraz da APO ile müzakere yapanları eleştirin...

kendinize gelin...

Tarih: 24 Temmuz 2011, 22:32 - İp: 46.***.**6.70
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

emmi bırakın köye niye gitmiş vs mevzularını

niye gitmesin o köy Türkiye hudutlarında değilmi

asker karakoldan dışarı çıkamayacakmı

hem belki özel bir vazife için gitti belki istihbarat için gitti
belki halkla ilişkiler amacıyla gitti

detaylara takılmayın onu orada yaşayanlar bilir ancak
o kadar basit şeyleri koskoca Türkiye de en kaliteli eğitimi alan subayların düşünemeyeceğini sanmayın hemen
Bizim daha az şey bildiğimizi kabul ederek olsun eleştiriler.

Tarih: 24 Temmuz 2011, 22:38 - İp: 85.***.**2.4
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

kim en kaliteli eğitimi alıyormuş okyanus dayı. alsalar böylemi olurdu.

Tarih: 25 Temmuz 2011, 17:08 - İp: 88.***.**4.229
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Fujisever nickin var diye yazmistim once ama dakkasina degistirdim simdi agir hisseder falan diye.Sende dakkasina okuyup yorumu batlatmissin yapacak bisey yok.Kufur falan degildi yani nickinden yola cikmistim...

Ayrica yine soyluyorum,bu devirde daha taze olaylar var iken askerlerimiz cok daha bir dikkatli olmalari gerekir-di.Ne bileyim akillarindan hep Terorist her an karsima cikabilir diye gecirip gardlarini alsinlar.3 baslarina desteksiz,mesteksiz ne diye risk almislar ben buna kiziyorum...
Yani basa bi is gelecekde ondan sonra muhabbeti...Tipik Turk hastaligi

Neyse allah rahmet eylesin artik.Ates dustugu yeri yakar derler ,biz sicak koltuklarimizdan anlayamayiz olayi.
Yav bide bu var sen sicak koltugunda otururken orda soylede boyle.Yani birileride otursun be,koltuklar ne ise yarayacak.Hey allahim sacmalatiyorsunuz bana...Bizki birader Siirtin daglarinda iken her gun olup olup dirilmis insanlariz...Siz naptiniz?

Tarih: 25 Temmuz 2011, 20:38 - İp: 221.***.**3.132
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Askerlerimiz o akşam tuzağa düşebileceklerini düşünebilselerdi şimdi sağ olacaklardı. Gece yarısı dönüş yoluna çıkmaları hataydı...

Güneydoğuda bugün malesef devlet otoritesi olmadığı ve gerek TSK, gerekse emniyet güçleri savunma durumunda kaldıkları için devlet otoritesi yoktur.

Otorite, devletin pasifliği, pısprıklığı ve tekrar yazayım bölgede büyük oyunların dönmesi nedeniyle PKK ya bırakılmıştır.

Kırsal kesimi bırakın, şehir içinde bile eğer güpe gündüz sokakta yanlız dolaşamıyorsanız, sabah kiralık evinden çıkıp askeri birliğe yaya giden iki astsubayımız enselerinden kurşunlanıyor ve bu olayı kasaba halkından hiç kimse "görmedim duymadım" diyor ve üç maymunu oynuyorsa, bölge halkı malesef otorite olan PKK ya çalışıyor demektir. Yani bölge halkı güçlü durumda olan PKK yanında yer almış demektir.

O akşam da muhtemelen misafir gittikleri köyden birileri civarda bulunan terörisristlere üç askerimizi bildirdi.
Kasabada olan PKK yandaşları köyde olmaz mı?

Tarih: 25 Temmuz 2011, 20:56 - İp: 92.***.**6.236
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

yav emmiler bir gevurluk var zati bu işte. adamların yeri yurdu belli bizim elimiz kolumuz bağlı. ne iş anlamadım.

Tarih: 25 Temmuz 2011, 21:03 - İp: 78.***.**5.143
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

pazaar emmi uyanmaya başladı... hükümet abd nin kulu olduğu için eli kolu bağlı... abd izin vermeden biz operasyon yapamayız...

Tarih: 25 Temmuz 2011, 23:46 - İp: 46.***.**0.137
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Pazarbey hemşehrim,
köşeli jeton yeni yeni düşmeye başladı...
O kadar yazdım, 2004 yılında Dubai'de ABD ile bir milyar dolar karşılığı yapılan gizli anlaşma gereği biz kuzey Irak'a girmiyoruz diye...

CHP nin kıyameti koparması sonucunda anlaşmayı meclisin onayına getiremediler.

İran kaç gündür Kandil'i vuruyor. 30 bin askeri ile kuşattı. ABD den bir ses çıkıyor mu?
Üstelik bizim hükümetin elinde meclisten çıkmış gerektiğinde yurt dışına asker göndermeye ilişkin teskere yani yazılı izin de var. E... hükümetin elini bağlayan ne?

Bize Kandil uzak (yaklaşık 175 km.) Oraya da gideriz.. Ama burnumuzun dibinde hergün Türkiyeye girip eylem yapıp yine oraya kaçan tam 10 tane PKK kampı var.
Oraya gidip onları vurmuyoruz. Ve hergün şehit veriyoruz.

Hiç boşuna üzülme Türkiye'nin % 50 si bu durumdan memnun.

#ercan43' tarafından 26.07.2011 14:37:08 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Temmuz 2011, 14:23 - İp: 92.***.**6.236