ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

2 Astsubay 1 Uzman Daha

Kafayi yiyecegim.Insan boyle bir zamanda gece gece koye gider ,birde pusu yerse olmek istiyorum ben ,sehit olayimda cennete gideyim anlayisina sahiptir sanirim.3 kisisin,bide askersin,daha yeni sehit vermissin,bide gece karanligi...Soyleyecek laf yok artik ne diyeyim...

#ozansan' tarafından 24.07.2011 10:56:44 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Temmuz 2011, 10:28 - İp: 221.***.**3.132
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Mechul arkadaşım,
Kılıçdaroğlu ile ilgili yazdıklarına hak veriyorum.
O ve ekibine yönetim sadece emanet edildi. Deneme sürecinde...
Gerektiğinde görev geri alınır, düzeltilir veya ekibe ince ayar çekilir.
Ondan endişem yok.
Bir kurultaya bakar bu iş...
Ama Kılıçdaroğlu gibi halka inebilen, varoşlara gidebilen, köy kahvelerinde halkın dertlerini dinleyen yöneticilere CHP nin ihtiyacı her zamankinden daha fazla.
İktidar olabilmek için bu şart...

CHP, 1990 lardan bu yana halktan kopmuş, salon partisi ve beyaz Türklerin toplandığı bir klüp haline gelmişti.
Onun için iktidar olamıyordu.
Bayka'la bu iş gitmeyeceği aşikardı.
Neyse zaman ne olacağını veya ne olamıyacağını bize gösterecek.

Benzer durum MHP de de yok mu?
MHP nin lider kadrosunda değişim ihtiyacı kendini hissettirmiyor mu?

Tarih: 27 Temmuz 2011, 18:39 - İp: 92.***.**6.236
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Emmi yenilenmek her kurum için geçerlidir!!!!
Lakin yenilenirken kurumların devamlılık ilkesinden ödün vermemek gerekmektedir.Aynı kurumun başına gelen kişilerin isimleri farklıda olsa eylemleri ve söylemleri mutlaka bir çizgide buluşmak durumundadır. Çünkü o isimlerinlerin eylem ve söylemlerini belirleyen başında bulundukları kurumun doktirinidir.

Buradan hareketle kılıçtaroğlu'lu chp nin baykallı chp çizgisinden hergün biraz daha uzaklaş(tırıl)ıyor olmasını chp nin kurumsal doktirinde kırılma veyahut mevcut yönetimin ilkesizliği olarak tanımlamak yanlış olmasa gerek.

Baykallı chp Cumhuriyet'in temel değerlerinin savunucusu iken kılıçtaroğlu'lu bugünkü chp son bir kaç aylık zaman dilimi içinde Cumhuriyet'in temel değerlerine yapılan saldırılar karşısında sessiz kalmıştır. Emmi Baykal dostu olduğum söylenemez lakin kılıçtaroğluna göre baykal milli hassasiyetleri olan biriydi ve DEVRİLMESİ GEREKİYORDU!!!

MHP de lider kadrosu diye bir kavram yoktur, LİDER VARDIR diğerleri liderin dava arkadaşlarıdır. Belki sizinde dikkatinizi çekmiştir MHP liderinin değişimi yönündeki talepler hep dış unsurlardan gelmektedir. Lider ancak ve ancak tabanından gelen talep doğrultusunda değişime uğrar. Aksi yönde hareket etmek ise dış unsurların uydusu konumuna gelmektir.

Şunu unutmayınki başkalarının talebi doğrultusunda liderini-yöneticisini değiştirenler başkalarının önüne koyduğu isimlerce yönlendirilirler!!!!

Edit: Son parağraf eklenmiştir......

#mechul75' tarafından 27.07.2011 20:42:42 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Temmuz 2011, 19:55 - İp: 78.***.**9.102
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

türkiyee kürtlerin devlet ile sorunu yoktur kürt faşistlerin sorunu vardır. devlet artık terörle mücadelede kendini hissetrimmelidir. iran anasını belledi bunların kandilde. maalesef bizimkiler emri başka yerlerden alıyor galiba. göstermekelik şeyler yapıyorlar halkı kandırma amacına tatuf. yazıklar olsun.
Devlet veya birlik yandaşı olan kürtleride düşman etmenin anlamı yok. zeytinburnu vs olaylar bunu planlamakta.

Tarih: 28 Temmuz 2011, 12:34 - İp: 88.***.**0.94
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Pazarbey hemşehrim,

12 haziran seçimlerinde AKP ye verdiğin oy için pişman oldun mu?

Tekel işçileri de zamanında pişman olmuşlardı ama iş işten geçmişti.

Adam zamanında "ben büyük Ortadoğu projesinin eş başkanıyım" demişti.

Şimdi gereğini aşama aşama, sindire sindire yapıyor.

Senin uyanıp bir şeylerin farkına varmış olman güzel.

Ama % 50 halâ uyuyor.

Tarih: 28 Temmuz 2011, 16:34 - İp: 92.***.**6.236
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Ben hala %50 içindeyim.

Tarih: 28 Temmuz 2011, 17:15 - İp: 88.***.**2.127
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Yok hemşehrim yok. Sarı öküz örneği ne kadar doğru şimdi iyice anlaşıldı.

Bir akrabam var. "Baykal çekilsin, ilk seçimlerde oyum CHP ye" demişti. 12 haziran seçimlerinde tıpkı senin gibi o da yine AKP ye verdi.

Sizlerin AKP den soğumanız ve uyanmanız için AKP nin daha büyük hatalar yapması, ülkeyi daha büyük belâ içine sokması gerekiyor. Tanrı o günleri göstermesin.

Bu konuyu kapattım gitti...

#ercan43' tarafından 28.07.2011 17:39:02 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Temmuz 2011, 17:38 - İp: 92.***.**6.236
ozansan
ozansan (üye)

Ercan hocam AKP bu ulkenin potansiyel enerjisinin kinetik enerjiye donusmus hali.Enerji kurallari geregi kimin potansiyeli fazla ise,kinetik enerjiside o kadar fazla olur.

Bide kontrolsuz guc guc degildir var.Onuda erken bosalma sorunu olan erkeklere yorabiliriz.Bunu basimizdakilere baglarsak,milleti hem ditiyolar,hemde tatmin edemiyorlar diyebiliriz.Millette baska dit yokmus gibi hep aynisini istiyor.Buda aldatmanin zinaya girmesi ve gunah olmasindan kaynaklaniyor

Bati memleketlerine bakiniz birde bizim dini butunlere...Batililar tatmin olmayinca hemen degistiriyorlar.Bizimkiler 40 sene ayni koca...kadinlara ekonmik ozgurlukleri verilene kadar....Konu sapti hadi eyvallah...

Tarih: 28 Temmuz 2011, 19:47 - İp: 221.***.**3.132
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Bir de katiline aşık olan maktul durumu var.
Pazarbey bunu başka türlü yazmıştı. Burda kopya etmeyeyim ayıp olur.

Bizim Kılıçdaroğlu bu durum için Stocholm Sendromu demişti.

Ozansan akşam akşam beni ekran başında güldürdün.

Tarih: 28 Temmuz 2011, 20:00 - İp: 92.***.**6.236
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

BEni diten olmadı. DEmekki öteki %50 yi ditiyorlar. Elhamdülillah bizi diten miten yok.

Tarih: 28 Temmuz 2011, 23:18 - İp: 88.***.**0.94
ozansan
ozansan (üye)

Ne kadar acidirki bu konu acildiktan sonra sehit olan polislerimiz,askerlerimiz,yuzbasilarimizdan falan bahseden yok.

Alistik artik ve en kotusude bu aliskanlik ve vurdumduymazlik olsa gerek.Ates sadece dustugu yeri yakiyor lafi ne kadar cuk diye oturuyor burada.

Tarih: 15 Ağustos 2011, 05:48 - İp: 221.***.**3.132