bülentkurt
bülentkurt (üye)
İstanbul / Amatör

Karma Sergi

fotoğraf sergisi için bir grup oluşturabilirmiyiz..

Tarih: 5 Ekim 2005, 11:00 - İp: yok
thalassa
thalassa (üye)
İstanbul / Amatör

Tekrar selamlar,
Suysal bey, eğer çok çerçeve yapılacaksa ki sanırım çok çerceve adet başı fiyat için araştırma yapılırsa 10 milyon altı diye düşünüyorum. Ama araştırmak da gerekir. En iyi çare elde ki rakkam ile teklif üsulu çerceveci dolanmaktır.hatta teklif bile alınabilir. belki buralardan bile gelebilir..Fakat bu işin en kolay tarafıdır. bence en önemlisi önce katılımcıların belli olmasıdır.Sonra fotoğrafların tarafsız bir gözle gürültü patırtı çıkmadan seçilmesi, ardından yine iyi sunum hazırlayabilecek birinin bir cd de sunumu hazırlaması ve bu sunumla serginin yapılması düşünelen yerin ikna edilmesi.Baskı ve çerçeveler son aşamaya bırakılsa sorun çıkmaz sanıyorum.İşin tamamının organize kısmını Xn üstlensin ve görev dağalımına göre de görevleri versin. Madem ki bu konuda okuyor bilinçli bir yapmış olunur sanıyorum..

sevgiler

Tarih: 25 Ekim 2005, 16:02 - İp: yok
bülentkurt
bülentkurt (üye)
İstanbul / Amatör

ok thalassa..tabiki bu konuda birşeyler yapabileceğine inanan ve isteyen kişilerin katılımı ile komite oluşturup
bu işi hayata geçirebiliriz..ben tanıtım konusunda yardımcı olabilirim diye düşünüyorum..bu konuyla ilgili aktif olabilecekler katılın.

Tarih: 25 Ekim 2005, 16:12 - İp: yok
xnpurple
xnpurple (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Arkadaşlar bu sitede o kadar çok ve güzel iş var ki bunları nasıl seçsek acaba? belirli bir tarih koymadan da bu iş uzayacak gibi gözüküyor- sizce şöyle bir şey yapalım mı, herkes belirleyeceğimiz bir tarihe kadar sergiye katılmak istediği fotoğrafı bu iş için açacağımız ir gmail adresine yollasın. hangimiz organizasyonda aktif rol alacaksa seçici kurul gibi bir şey olsun ve belirli bir sayıda fotoğrafı seçelim. nasılsa reel ortamda buluşmak biraz zor olacak hepimiz çalştığımız veya okuduğumuz (ben ikisi de için. mailden rahat rahat bakarız- ve seçici kurul da çok kalabalık olmaz ki o iş de çok uzamasın- zaten sanırım foruuma cevap verenlerin sayısı çok kabarık değil henüz ne dersiniz.. aklıma geleni yazıorum ki beyin fırtınası olsun Biranönce bir portfolyoya dönüşmeden sergi adımı atamayız çünkü en başlarda yazdığım gibi...

Tarih: 25 Ekim 2005, 21:06 - İp: yok
bülentkurt
bülentkurt (üye)
İstanbul / Amatör

..xn bence bu iş sanal ortamda zor olur görev almak isteyenlerin bir araya gelmesi daha faydalı olur gibi geliyor bana

Tarih: 26 Ekim 2005, 10:44 - İp: yok
xnpurple
xnpurple (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Olur peki - bence o da zor gözüküyor ama deneriz en azından

Tarih: 26 Ekim 2005, 11:15 - İp: yok
huzun_seli
huzun_seli (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaşlar bir arada yanı bundan 10-15 gun once buluşma fikrimiz vardı...hatta forumda geçmiş konulardan biri gozume çarptı kı Buluşma fikri 1 sen oncede çıkmış fakat icraat yok...
Bari şu sergi olayını ayarlayalım...xerox u çok kullandım ben ve baskı kalitesi nefis ustelik 1.5 ytl gibi fiyatı var bu masraf bile sayılmamalı...Eger Segilenecek makanıda belirleyebilirsekkk artık arkadaşlar bir zahmet Fotograflarını gondersınler.18.000kusur uyeden 15 kişi çıkaramazssak sergi için yorumsuz bırakıcam...

Tarih: 26 Ekim 2005, 11:20 - İp: yok
bülentkurt
bülentkurt (üye)
İstanbul / Amatör

mesela bayramdan sonra 13 kasım pazar günü ortaköyde bir kafede buluşalım ne dersiniz kimler bir araya gelmek ister

Tarih: 26 Ekim 2005, 12:02 - İp: yok
realsanto
realsanto (üye)
Bursa / Amatör

arkadaşlar çok geç gördüm konuyu AMA ben de katılımcı olmak isterim..sergi nerede olucak peki...
her ay başka bir ilde açabiliriz belki..
istanbuldan bursaya ankaraya izmire..
çok masraflı olmazsa her bir ile farklı konuyla katılırız..
ayrıca fotoğraflar için de bir site yapılabilir..???

Tarih: 26 Ekim 2005, 12:02 - İp: yok
huzun_seli
huzun_seli (üye)
İstanbul / Amatör

Sevgili Realsanto Çok iyi demişsinde Valla once birini yapalım kanımca zaten gerisi gelecek..
Bulent bey valla iyi fikir...Ortakoyde bir sonbahar gunu nefisss...
Duymayan kalmasın...

Tarih: 26 Ekim 2005, 12:39 - İp: yok
realsanto
realsanto (üye)
Bursa / Amatör

heyecanlandım birden konu içeriğini görünce..ama katılımcı olmak isterim..

Tarih: 26 Ekim 2005, 12:42 - İp: yok