kochero
kochero (üye)
Kocaeli / Amatör

Top Pişmaniye Katalog Çekimi

Can Pismaniye olarak kendi ambalajlarimizi kendi matbaamizda basmamizin yanisira, kendi tasarimlarimizi da iMac G5 ile yapmaya basladik ve simdi de kendi fotograflarimizi cekmek istiyoruz. Cekecegimiz top pismaniye ve cesitli ambalaj fotograflari; katalog, ofset baski ve arac giydirme gibi islemlerde kullanilacak.

Bir adet Canon EOS 350D makinamiz, bir uzun ayakli tripodumuz ve 18-55 lensimiz var. Bu konularda amator sayiliriz. Bizim icin en iyi fotograf, 1 adet top pismaniyenin en ince ayrintisi ile cekilmis (lifleri cok guzel belli olan) fotograftir.

1-) Macro lens almamiza gerek var mi yoksa elimizdeki 18-55 lens ile, tripod ve uygun isikla 20 cm'den cekecegimiz fotograflar istedigimiz ayrintilari sunabilir mi?

2-) Isik olayini ne sekilde halletmeliyiz? Studyo gibi buyuk flaslar ve semsiyelere ihtiyacimiz var mi? Yoksa sag,sol ve ustten vurduracagimiz isiklarla golge olayini halledebilir miyiz? Eger bu sekilde hallolursa ampul flas mi kullanmamiz gerekir? Gerekirse kac watt olmasi gerekir? Ampul flas ile olmayacaksa ne kullanabiliriz?

En buyuk sorunumuz isik. Bu arada "P" modunda diger ayarlarimiz neler olmalidir? ISO ayari vs.

Siz ustadlar bu amatore yardimci olabilirseniz cok sevinirim. Iyi calismalar

Tarih: 12 Kasım 2005, 00:22 - İp: yok
ati2001
ati2001 (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

hhhaaaaa , hhaaaa vaybe ne macera ama... .

hakikatten Dijital girdi işin içine ama . yinede neyin nasıl çekileceği gerçekten formül gibi...

saygılar...

Tarih: 19 Aralık 2005, 20:10 - İp: 85.***.**0.207
ceko
ceko (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

Ne pişmaniyeymiş be. Bu pişmaniye olsa olsa top pişmaniye olur

Tarih: 19 Aralık 2005, 21:05 - İp: 85.***.**9.118
ati2001
ati2001 (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

yaa şu pişmaniyeleri bir görsek fena olmaz... .

ağzım sulandı valla...

saygılar.

Tarih: 20 Aralık 2005, 03:13 - İp: 85.***.**0.207
f:1.0
f:1.0 (üye)
Ankara / Profesyonel Fotoğrafçı

iyide güzel kardeşim sen her istyene bedava pişmaniye veriyormusun biz bu işi öğrenmek için makaralarca film harcadık makinesi objektifi eğitimi de cabası anlayacağın bu işi öğrenip buralara gelene kadar bi kamyon para ve koca yıllar gitti bunun bir bedeli yokmu. Dünyanın en kapitalist ülkesi ABD de bile emeği sanatı bu kadar ayaklar altına alan bir yaklaşım yok herşeyin bir bedeli vardır. Harcayacaksın zamanını şimdi daha şanslısın en azından film banyo baskı masrafın yok. Belki benden daha iyi fotoğrafta çekersin eyvallah ama bunu hak et başarılı çalışmalar diliyorum.

Tarih: 20 Aralık 2005, 15:55 - İp: 85.***.**4.96
kochero
kochero (üye)
Kocaeli / Amatör

ati2001 arkadasim,

sanirim biraz daha profesyonel birseyler yapacagim.
3 adet 300'luk paraflash, 2 adet softbox alacagim.
1 adet tepe flash, 1 adet'te 60'lik veya 100'luk
makro ozelligine sahip lens alacagim. Yani bunlari
alacak gibi gozukuyorum. Kabaca hesaplanirsa 3-4
milyar maliyet gozukuyor.

Yani senin denedigin yontemi denemedim ve fotograf
cekmedim. Ticari ne sirrimiz olabilir? Paylasmayacaksak
ve paylasilani almayacaksak forumda isimiz ne?

fikirlerin ve destegin icin tesekkurler...

Tarih: 20 Aralık 2005, 18:26 - İp: 81.***.**2.147
kochero
kochero (üye)
Kocaeli / Amatör

sevgili f:1.0 arkadasim,

Ben sana gel benim yerime fotograf cek demiyorum. Tabi zaman harcayacagim. Kendim zaman harcamak icin yardim istiyorum zaten. Pismaniye'yi bedava vermek orneginden yola cikmayacagim. Cunku pismaniye yapmak isteyen cok fazla kisi yok. Ama burasi bir cicekcilik forumu olsaydi. Birisi de cikip "yahu devetabaninin az mi sulamaliyim yoksa cok mu" deseydi, ben de adama "kardesim, biz zamaninda bu isi icin cok zaman harcadik. Az suladik, cok suladik, denedik, yanildik, cok devetabani helak ettik. Kusura bakma. Kendi isini kendin gor" mu diyecektik. Adam senden bedava cicek istemiyor dikkatini cekerim.

Senin paylasim anlayisin bu sekilde ise, yani tecrubelerini insanlar ile paylasmayacaksan, insanlarin paylastiklari tecrubeleri almayacaksan bu forumda isin ne allah askina.
Bu bir alisveristir. Bana tecrube verirsin, baskasindan alirsin.

Seni bu anlayisinla basbasa birakiyor, tecrubelerinle hayatinda basarilar diliyorum...

Tarih: 20 Aralık 2005, 18:31 - İp: 81.***.**2.147
ceko
ceko (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

Ya Bi pişmaniye çekmek için adam stüdyo açacak valla Kochero bide mekan bul abi bu işten para kazanmaya başla, Türkiye'de işler böyle yürüyor zaten

Tarih: 20 Aralık 2005, 21:30 - İp: 85.***.**4.212
botoxx
botoxx (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

UZMAN VE AMATÖR TÜM FOTOĞRAF SEVENLER BİRLEŞİN!!! HEP BERABER PİŞMANİYE YAPMAYI ÖĞRENECEĞİZ SEKTÖRLERİNİ SARSALIM

Tarih: 21 Aralık 2005, 21:13 - İp: 85.***.**1.63
botoxx
botoxx (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

VE BENCE SADECE PİŞMANİYE İLE KALMA HEDEF BÜYÜT GÜLLÜOĞLU İLE TEMASA GEÇ.BAKLAVA TARİFİNİDE İSTE BAKLAVA+PİŞMANİYE!!! BİR DÜŞÜN; KATALOG ÇEKİMİDE BEDAVA...OLACAK ŞEY DEĞİL TÜM BUNLAR

Tarih: 21 Aralık 2005, 21:24 - İp: 85.***.**1.63
kochero
kochero (üye)
Kocaeli / Amatör

pişmaniye ile ilgili bilgi isteyen olursa seve seve yardimci olurum. tabi pismaniye ile ilgili bir forum varsa

Tarih: 21 Aralık 2005, 21:52 - İp: 81.***.**2.147