kochero
kochero (üye)
Kocaeli / Amatör

Top Pişmaniye Katalog Çekimi

Can Pismaniye olarak kendi ambalajlarimizi kendi matbaamizda basmamizin yanisira, kendi tasarimlarimizi da iMac G5 ile yapmaya basladik ve simdi de kendi fotograflarimizi cekmek istiyoruz. Cekecegimiz top pismaniye ve cesitli ambalaj fotograflari; katalog, ofset baski ve arac giydirme gibi islemlerde kullanilacak.

Bir adet Canon EOS 350D makinamiz, bir uzun ayakli tripodumuz ve 18-55 lensimiz var. Bu konularda amator sayiliriz. Bizim icin en iyi fotograf, 1 adet top pismaniyenin en ince ayrintisi ile cekilmis (lifleri cok guzel belli olan) fotograftir.

1-) Macro lens almamiza gerek var mi yoksa elimizdeki 18-55 lens ile, tripod ve uygun isikla 20 cm'den cekecegimiz fotograflar istedigimiz ayrintilari sunabilir mi?

2-) Isik olayini ne sekilde halletmeliyiz? Studyo gibi buyuk flaslar ve semsiyelere ihtiyacimiz var mi? Yoksa sag,sol ve ustten vurduracagimiz isiklarla golge olayini halledebilir miyiz? Eger bu sekilde hallolursa ampul flas mi kullanmamiz gerekir? Gerekirse kac watt olmasi gerekir? Ampul flas ile olmayacaksa ne kullanabiliriz?

En buyuk sorunumuz isik. Bu arada "P" modunda diger ayarlarimiz neler olmalidir? ISO ayari vs.

Siz ustadlar bu amatore yardimci olabilirseniz cok sevinirim. Iyi calismalar

Tarih: 12 Kasım 2005, 00:22 - İp: yok
ati2001
ati2001 (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

tüm arkadaşlara sesleniyorum ......

ben amatörümmmmmmmmmmmmmmmm.

çektiğim ürün fotolarını görmek için www.atlwebtasarim.com

adresinden girip baksınlar...

sayın koçhero,sen kimsenin sözüne bakma..... .

yapacağın iş için ışık olarak beyaz ışık kullan yeter.

gerisini phtsp programında gayet kolaylıkla yaparsın...

ben amatör olarak yaptığım işten gocunmuyorum.Profesyoneller ise bizim yaptığımız işleri beğenmeyip....,,,sanki en iyileri kendileri yapıyormuş gibi konuşurlar her zaman.

stillife bir çekim kaç para sizin haberiniz varmı.??????

o çekimler için kullanılan ışılardan,masalardan,tripodlardan,softbox'lardan ve fotograf makinalarından....!!!!!

o işi yapanlar bu yatırımları yapmışlar,şimdi kalkıp aynı yatırımları sizin yapmanızı istiyorlar gibi bir halleri var.

bence yanlış !!!!! .

son sözüm BEN AMATÖRÜM VE ÇEKTİĞİM FOTOLAR İŞ GÖRÜYOR...

İNANMAZSANIZ GİRİN BAKIN WWW.ATLWEBTASARİM.COM

HERKESE SAYGILAR.

kimseyi küçümsemem.herkes bunu bilsin.ve öyle düşünsüz....profesyonellere saygım sonsuz.çünkü onlar bu işi en iyi yapanlardır....!!!1

selamlar...

Tarih: 30 Kasım 2005, 23:29 - İp: 85.***.**3.43
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Söz Sükutsa Altın Gümüştürrrrr...

#mete007' tarafyndan 01.12.2005 16:04:03 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Aralık 2005, 13:23 - İp: 85.***.**0.202
ati2001
ati2001 (üye)

bu atasözünde bir yanlışlık olsa gerek... .

yoksa benmi yanlış biliyorum...

saygılar...

Tarih: 2 Aralık 2005, 01:27 - İp: 85.***.**6.89
ati2001
ati2001 (üye)

işte aklıma geldi...

'' SÖZ GÜMÜŞSE , SÜKUT ALTINDIR...,,

Tarih: 2 Aralık 2005, 15:22 - İp: 85.***.**0.2
f:1.0
f:1.0 (üye)
Ankara / Profesyonel Fotoğrafçı

Bende flassv arkadaşıma katılıyorum herkes kendi işini yapmalı biz pişmaniye üretmeye kalkıyormuyuz. Ayrıca bu işin daha teknik yanını bile bilmiyorsunuz kaldıkı sanatsal estetik yanı da var ayrıca isterseniz elinizde dünyanın en iyi makinesi ve ışıklandırma ekipmanı olsun bir kere fotoğraf beyinde çekilir ikincisi ise still life Türkçesini yazayımda belki bişiler çağrıştırır Yaşam tarzı demek kuru kuru pişmaniye çekmek still life olmaz.

Tarih: 11 Aralık 2005, 15:25 - İp: 85.***.**5.93
ati2001
ati2001 (üye)

cavap yazmak isterdim ama hiç zamanım yok kusura bakma...

saygılar...

Tarih: 13 Aralık 2005, 03:07 - İp: 85.***.**7.163
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

ooo burda derya varmış ya.Bende niye hep başta bu var diyorddum.

Tarih: 14 Aralık 2005, 00:35 - İp: 85.***.**1.73
kochero
kochero (üye)
Kocaeli / Amatör

f:1.0 arkadasim. ben sizden bir yardim istemisim. demisim ki sunu yapmak istiyorum. bunun icin kabaca neler gerekir? Sizlerin diyecegi; bu is icin makro lens gerekir, 3 adet paraflash gerekir. Uste, saga, sola koyacaksin. Pismaniye cekmek icin atiyorum 500W yeterlidir vs. vs. Sana dunyanin en iyi fotografi nasil cekilir diye sormadim. Hem fotografi beynimde cekmeyecegimi nereden biliyorsun? Ileride senden daha iyi fotograflar cekmeyecegimi nerden biliyorsun? Sen en iyi fotografci olarak mi dogdun? Kimseden yardim istemedin mi? Herkes sana kendi isini yap falan mi dedi? Iyi ki bi yardim istedik yaa. Adamdaki yaklasima bak. O zaman evde sakal trasi falan olma. Git berbere. Onlar da bu isi senden daha iyi yapiyorlar ve o isten ekmek yiyorlar. Yardimci olan arkadaslara tekrar tesekkur ederim.

Tarih: 14 Aralık 2005, 19:48 - İp: 81.***.**2.147
ati2001
ati2001 (üye)

evet f 1.0 için benimde görüşlerim anyı...ve diğer yardımcı olmayan arkadaşlar için...........

kochero haklı.insanlar yardım ister....insanlar'da yardım eder... .

ama bazıları yardım değil kıskançlık eder.

kochero arkadaşım benim daha önce yaptığım yorumları okuduysan ve sonuçlar seni tatmin ettiyse eğer , çektiğin fotolardan bir örnek gönderebilirmisin acaba.eğer ticari bir sorun olmazsa....

saygılar...

e-mail adresim [email protected]

Tarih: 17 Aralık 2005, 02:52 - İp: 85.***.**8.175
afrikalı
afrikalı (üye)
Yurtdışı / Amatör

Ey fotoğrafnet sitesi 20 yıl önce neden yoktun?.. O zamanlar bir metal para çekme sevdası tuttu beni. Çektim olmadı, deneyler yaptım olmadı, yani bana göre olmadı. sonra İngiltere menşeli bir dergide buldum nasıl olacağını. Bir cam küp aparat ve içine yerleştirilen 60 derece eğimli bir para koyulacak sehpa veya raf gene cam tabii, sonra uzatma tüpü (nerede bu günkü makro lensler) ve en önemlisi ışık. Gün ışığı ve flaşdan başka kaynağım da yok ki.iyi de ışık nasıl olacak? Bu gün soğuk ışık yaygın kullanılıyor. Ancak soğuk ışıkların spectrumları kesiklidir. Bu yüzden yeşil oranı değişkendir. Bu ışıkların magenta-yeşil oranını da ölçülmesi lazım. Beyaz ışığı oluşturan kırmızı-yeşil-mavi tonlarını denetim altına almak için bu gereklidir. Yani kısacası bizde kelvinmetre denilen ama asıl adı tricolorimetre olan alet lazım oldu. EE. yok.. vel hasıl çekemdik içimde uhde olarak kaldı. galiba şu pişmaniye işi ismi ile müsemma bir anı olacak sende kochero....kal sağlıcakla...

Tarih: 19 Aralık 2005, 14:24 - İp: 195.***.**2.86