as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Sony Dsc R1 2. Bölüm. Yorumlar.

Arkadaşlar Sony DSC-R1 Test İlk İzlenimler topiği sayfa okunma sayısının 51000 e mesaj sayısınında 3500 e yaklaşmasından dolayı kullanımı zorlaşmış sayfalar çok yavaş açılmaya başlamıştı.Son sayfada yaşanan sayfa yapısındaki bozulmadan sonra topiğe 2 bölüm yorumlar adı altında devam etme zorunluluğumuz doğdu.Bundan sonra mesaj ve örnek fotoğraflarımız bu başlık altında devam edecek.

Kamuoyuna duyurulur.

Sony DSC-R1

#as' tarafından 18.08.2006 00:15:37 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Temmuz 2006, 22:56 - İp: 85.***.**3.16
as
as (Üye)

Kıvanç İlker e Raw dosya gönderdiğim için benim hattım çok yavaşladı anlıyacağın İlker yüzünden benim adsl hattımda çöktü.Yüklemem biraz vakit alabilir.

hazırdaki fotoğraflardan biri.

Sony DSC-R1

Tarih: 11 Temmuz 2006, 23:59 - İp: 85.***.**3.16
gantry
gantry (üye)
Aydın / Amatör

sen neye gerek r1 boy ölçüşüyorsun.madara edecek bunlar seni bak uyarmadı deme.ilkerden sonra seni saracaklar.

Tarih: 12 Temmuz 2006, 00:01 - İp: 85.***.**3.188
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Gantry FZ30 dünya ahiret bacım
Onun namusuna laf etmek ne haddime.
Ben eski makinalar ile kıyaslıyordum.Hani makinamın performansı küçümseniyor ya benimde içime kurt düştü sonunda.Dedim bu makinanın hiçmi iyi yönü yok.Eskiden çıkan 8800,f828 yada pro1 den sonra çıkan bu modelin onlardan aşağı kalır yanı varmı diye merak benimkisi.
Yoksa FZ30'uda çok beğeniyor ve insanlara öneriyorum.

Tarih: 12 Temmuz 2006, 00:02 - İp: 85.***.**0.134
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Gantry keşke bunlar şaka olsada gülüp geçsek.Maalesef durum çok ciddi.Denemelerim devam edecek.Kafam karışık ve bu makinaya adapte olup olmadığımı düşünüyorum.Baksana ömrümde ilk kez elime aldığım R1 ile döktürmüşüm.Adnan abiden neredeyse kuşkulanacağım fotoları işledimi photoshop da diye

Tarih: 12 Temmuz 2006, 00:05 - İp: 85.***.**0.134
as
as (Üye)

Kıvanç İlker e raw ı gece göndereceğim .Hattım çöktü hiç bir şey yapamıyorum.
İstediğin diğer iki fotoğraf.

Sony DSC-R1

Sony DSC-R1

Tarih: 12 Temmuz 2006, 00:14 - İp: 85.***.**3.16
gantry
gantry (üye)
Aydın / Amatör

hadi bakalım bir sürü fark var havalarda uçuşan.diğerlerinide görelim.kapalı meken varmı karşılaştırma yapabileceğimiz.

Tarih: 12 Temmuz 2006, 00:14 - İp: 85.***.**3.188
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

-S9500-

-S9500-

Tarih: 12 Temmuz 2006, 00:15 - İp: 85.***.**0.134
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Hayır olamaz
Ne oldu benim güzel makinama böyle.Kesin İlker suikast düzenledi makinaya ben yokken.
Arkadaşlar sanırım Adnan abinin eklediği fotoğraflardan üstteki benim çekimim.Görün ve şahit olun elime 10dk önce aldığım makina ile aldığım sonuçlara.İşte R1'in gücü.

Adnan abi ben artık Crom modu seçeceğim.Sen bana crom modun dengesiz olduğunu söylüyordunya,standart modda pek dengeli değil gördüğün kadarıyla.Baksana fotolar hep silik ve renkler cansız.Crom kafasına göre uyguluyordu ama hiç olmazsa suratım düşmüyordu sonuçları görünce.

Tarih: 12 Temmuz 2006, 00:20 - İp: 85.***.**0.134
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Arkadaşlar dikkat ettim ve şu sonuca vardım.R1 olması gereken kalitenin üzerinde,benim makina ise altında sonuç verdiği için arada dünya kadar fark oluşuyor.Olsun ben makinamdan memnunum.Beyler benim makinanın piyasası kaça?

Tarih: 12 Temmuz 2006, 00:24 - İp: 85.***.**0.134
as
as (Üye)

Gantry Kıvanç ın moralini bozma.

Kıvanç senin makinayla benim çektiğim fotoğraflar yinede fena çıkmamış.Bu gün senin çektiklerinden iki tanesinde makinayı titretmişsin.Aslında yukarıdaki sarı bina fotoğrafını da koymayacaktım ama sen istedin diye yükledim.Kadrajı tam alamamışsın.

İlkere bu gece titretmeden çektiğin bir raw fotoğrafı ham olarak göndereceğim.Sanırım sabaha kadar gider bir de o açıp görsün R1 in ham fotoğrafını.

Tarih: 12 Temmuz 2006, 00:26 - İp: 85.***.**3.16