umikami
umikami (üye)
İstanbul / Meraklı

Satın R1 Leri Sony Alfa Dslr Geldi

Evet r1 in de suyu ısındı SONY nin büyük umutlarla, KONICAMINOLTA dan aldığı teknoloji ile ürettiği alfa dijital slr yaza çıkıyor.aşağıda linki verdim, nasıl hevesli olduklarını anlayacaksınız...

http://www.sony.com.tr/view/ShowArticle.action?section=tr_TR_Products&article=1144679952086&site=odw_tr_TR

Tarih: 22 Nisan 2006, 15:48 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

gercekten de sony dslr'lar piyasaya cikinca R1'in satislari nasil etkilenecek acaba?
fiyat ucuz olsa R1'dan, kim r1 alir? (ama tabii ki simdi de r1 kullananlar, diger giris seviyesi dslr'lari almayip r1'i seciyorlar.. yani sony dslr cikmasi aslinda birsey ifade etmiyor.. )
.........
benim tahminim, sony her iki-uc ayda bir dslr cikarir.. yandi canon, nikon..

Tarih: 22 Nisan 2006, 23:09 - İp: 62.***.**2.10
magnat
magnat (üye)
Ankara / Meraklı

sony piyasadaki en uyanık firmalardan biri, her sene millete digital makine değiştittirir.
süper pazarlama stratejileri var adamların.tekel olmayıda seviyorlar ayrıca.
açıkcası ben minolta nın sony e devrine hiç sevinmedim çünkü dağ gibi minolta markası yok oldu,sony nin yeni çıkan dslr rinin üstünde minolta da yazacağını hiç sanmıyorum.

yedek parça ve 2. el açısından iyi olmuştur ama bir çok ilklerin sahibi bir markada fotoğraf piyasasından silindi,umarım yeni sony makinalarda minolta da yazar.
sony-minolta gibi mesela.Minoltayı kendi markası altında eritmek yerine,yine minolta adıyla piyasaya sürebilirdi.

minolta nın ilklerinden sadece bazılarıinternette araştırıyorum daha bulursam yazacağım.
1)ilk auto-focus fotoğraf makinesi
2)lenslerde ilk defa multi-coating kaplama(puple fringinge karşı,ince film halinde tabakalar)
3)uzaya giden ilk amerikalının yanında bir minolta kamera varmış.(minolta a200 olmasın )

Tarih: 22 Nisan 2006, 23:23 - İp: 81.***.**9.97
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Olur ...! istersen sana satalım...
DSLR alacak olsak piyasada bu kadar DSLR varken gider alırdık ,hemde daha ucuza.Fotoğrafçılık konusunda biraz bilgisi olan bir kişi Sony nin çıkartacağı dslr den sonra hangi makinaların suyunun ısınacağını bilir...

Dadanagast tabii ki haklısın.R1 i alanlar lens masrafından kaçtığı için o makinayı alıyorlar,Sony DSLR çıkartınca lensleri bedavamı verecek te R1 leri satacağız.
Alpha serisi çıkınca, yeni dslr almayı düşünenler ve çıkacak makinanın performansına göre diğer dslr kullanıcıları bu makinayı alır.Özellikle KM lens seti olanlar.

Tarih: 23 Nisan 2006, 02:11 - İp: 85.***.**1.165
pino_ccio
pino_ccio (üye)
İzmir / Meraklı

As , Dostum; senin aşkını biliyoruz.Eminimki değil satmak, R1'i olanlar bu olayı tatlı bir espri olarak karşılayarak sadece muhabbetine iştirak ederek karşılarlar...

Tarih: 23 Nisan 2006, 02:21 - İp: 85.***.**9.35
as
as (Üye)

Sevgili pino sen sony dslr çıkardı diye makinanı satarmısın.

Tarih: 23 Nisan 2006, 02:22 - İp: 85.***.**1.165
pino_ccio
pino_ccio (üye)
İzmir / Meraklı

Ben makinayı almadan evvel ihtiyacımı ve bütcemi tam olarak kıyasladım.Koltuğumun gücü belliydi. Akıllı seçimim bana şu anda, meraklı bir amatör olarak fazlasıyla tatminkar. Benzerleri içinde fiat-kazanç olarak değerlendirilirse Kendimi kutluyorum bu kararım için.Ama Tabii ki bir H1 yerine 2-3 katı maddi imkanımı bu hobiye ayırabilecek olsam en başta ihtiyaçlarım ve beklentilerim büyürdü. Ama ne alısam alayım, H1 hayranlığım BAKİ kalırdı.
Şuna inanıyorum ki Satarım diyenler ya ihtiyaç belirlemesinde hata yapanlardır yada digital Fotoğraf makinesi hususunda parası bol olan BENİM VAR demeyi seven model hayranlarıdır.

Tarih: 23 Nisan 2006, 02:38 - İp: 85.***.**9.35
as
as (Üye)

Elbette.Ha başlığı yeni dslr alacaklar biraz bekleyin Sony dslr makina çıkartıyor onu görmeden karar vermeyin gibi benzeri bir şekilde açmış olsa amennah.Çünkü bu haber dslr makina almayı düşünenleri ilgilendiren bir haber.

Tarih: 23 Nisan 2006, 02:45 - İp: 85.***.**1.165
pino_ccio
pino_ccio (üye)
İzmir / Meraklı

Tarih: 23 Nisan 2006, 03:10 - İp: 85.***.**9.35
pino_ccio
pino_ccio (üye)
İzmir / Meraklı

Sevgili As
merak ettim bu umikami arkadaşımızın makinası nedir ve satıp Alfa mı alacak, Yoksa Beta çıkınca da alfasını da satacak mı ????

Tarih: 23 Nisan 2006, 03:19 - İp: 85.***.**9.35
pino_ccio
pino_ccio (üye)
İzmir / Meraklı

As kardeş
açılış metnini dikkatli okur musun
Sony Alfa yı minolta teknolojisi ile üretmiş..

Tarih: 23 Nisan 2006, 03:32 - İp: 85.***.**9.35