umikami
umikami (üye)
İstanbul / Meraklı

Satın R1 Leri Sony Alfa Dslr Geldi

Evet r1 in de suyu ısındı SONY nin büyük umutlarla, KONICAMINOLTA dan aldığı teknoloji ile ürettiği alfa dijital slr yaza çıkıyor.aşağıda linki verdim, nasıl hevesli olduklarını anlayacaksınız...

http://www.sony.com.tr/view/ShowArticle.action?section=tr_TR_Products&article=1144679952086&site=odw_tr_TR

Tarih: 22 Nisan 2006, 15:48 - İp: yok
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Evet öyle maxxum 7 nin body si ile D2X in sensörü üzerine tahminen 12 mp. olacak gibi.Yabancı forumlarda bundan bahsediliyor.Bazı forumlarda full frame bile olabilir deniyor.Tabii birde CarlZeis kit lens ten bahsediliyor.

Tarih: 23 Nisan 2006, 03:36 - İp: 85.***.**1.165
pino_ccio
pino_ccio (üye)
İzmir / Meraklı

Sony Konikayı ne zaman aldıki Hemen bu teknolojiyi adapte etti. Yoksa bu teknolojiyi kullanabilmesi için mi konika kendini sony ye pazarladı

Tarih: 23 Nisan 2006, 03:40 - İp: 85.***.**9.35
pino_ccio
pino_ccio (üye)
İzmir / Meraklı

Bence Osmanlı ya 9500 ü sattırıp alfa aldıralım..
Acaba ne der ???
Fuji kullanıyor ama Sony topiclerinden de ayrılamıyor.

#pino_ccio' tarafyndan 23.04.2006 03:45:18 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Nisan 2006, 03:43 - İp: 85.***.**9.35
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Benim bildiğim KM maxxum 9D diye bir makina çıkartmaya çalışıyordu fakat ürünü geliştirecek maddi güçten yoksun oldukları için özellikle sensör konusunda sıkıntı yaşadıkları için krize düştüler ve 3-5 ay kadar önce Sony KM nin bir bölümünü alarak dslr piyasasına adım atmış oldu.
Şimdi KM nin geliştirdiği Body ler Sony sensörlerle buluşacak.Birde tabii Sony nin ekonomik gücü var ,satış ve servis ağı var .Bunlar düşünüldüğünde Sony piyasayı bayağı karıştıracak gibi görünüyor.

Tarih: 23 Nisan 2006, 03:48 - İp: 85.***.**1.165
arda.ates
arda.ates (üye)
İstanbul / Amatör

İnşallah r1 yada f828 gibi sıradışı bi tasarımla çıkar alpha series, hatta sensörden IS gibi bişey olursa ciddi ciddi almayı düşünebilirim
ama üstünde SONY-MINOLTA yazmasın

Tarih: 23 Nisan 2006, 04:24 - İp: 81.***.**1.176
eserburak
eserburak (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Neden üzerinde Sony-Minolta yazmasın istiyorsunuz anlamıyorum... bana kalsa sadece Minolta yazsın, Minolta Sony'den çok daha köklü firma üstelik... Bende bekliyorum merakla ve umarım üzerinde sadece SONY yazsını görmem, üzülürüm o zaman... Gerçi büyük olasılıkla öyle olacak gibi, hadi bakalım bekliyoruz...

Tarih: 23 Nisan 2006, 08:54 - İp: 85.***.**1.131
omergin
omergin (üye)
Kayseri / Meraklı

yanlıs bilmiyorsam nikon d2x in sensorunu kendi yaptı (tam emin degilim) budurumda sonynin dslrsinde kullanılması pek mumkun gorunmuyor

Tarih: 23 Nisan 2006, 10:42 - İp: 85.***.**3.225
murgur
murgur (üye)
İstanbul / Amatör

D2x veya d200, ikisinden birinin sensörü sony.

Tarih: 23 Nisan 2006, 11:23 - İp: 85.***.**6.32
magnat
magnat (üye)
Ankara / Meraklı

alfa serisi çıktı hadi sony r1 leri satın demek biraz saçma geldi bana, adam zaten dslr istemediği için r1 almış, sony dslr çıkarınca niye r1 ini satsınki?(zaten sony nin dlsr çıkaracağı çoktandır belliydi)

ben fotoğrafçılıkla çok ilgili olmayanların dslr almasına karşıyım,sonuçta yanınızda lens taşıyacaksınız,lens değiştireceksiniz,lense para yatıracaksınız,video özelliği olmayacak,live preview yok(şimdilik).fotoğtafçılığı bir hobi gibi düşünenler dslr almalı bence.yoksa kırk yılda bir fotoğraf çekecekseniz hiç gerek yok.

mesela forumdan bir r1 sevdalısı ,çok post açmasıyla ünlü bir arkadaşımız r1'ini satıyor.İhtiyaçları belirleyip ondan sonra alışverişe çıkmak lazım,yoksa en iyi hangisi ise onu alayım mantığı ile olmaz.

Tarih: 23 Nisan 2006, 14:01 - İp: 81.***.**9.97
umikami
umikami (üye)
İstanbul / Meraklı

Bence, Sony r1 dslr den bir önceki adımı simgeliyor.
yani onu kullananların aklında(tabii hakkıyla kullananları kastediyorum, alıp ta arada bir resim çekenleri değil) iyi bir dslr vardır.Tabii çok sık makine değiştiren, kullandığı makinenin karakteristiğini anlamadan satanları saymıyorum. Hatta kendim de çok sık cihaz değiştiren biri değilim. üç yıllık cep telefonumu daha geçen gün değiştirdim.

Benim makinem konicaminolta z6 idi ve yeniydi tabii ama 1/1 oranlı ccd, geniş lens değişim olanağı, iki dev üreticinin izlerini taşıyan bir ürün, AS sistemi ağzımı sulandırıyor..

Tarih: 24 Nisan 2006, 09:40 - İp: 85.***.**8.224