umikami
umikami (üye)
İstanbul / Meraklı

Satın R1 Leri Sony Alfa Dslr Geldi

Evet r1 in de suyu ısındı SONY nin büyük umutlarla, KONICAMINOLTA dan aldığı teknoloji ile ürettiği alfa dijital slr yaza çıkıyor.aşağıda linki verdim, nasıl hevesli olduklarını anlayacaksınız...

http://www.sony.com.tr/view/ShowArticle.action?section=tr_TR_Products&article=1144679952086&site=odw_tr_TR

Tarih: 22 Nisan 2006, 15:48 - İp: yok
soner25
soner25 (üye)
Erzurum / Amatör

Arkadaşım bütün yazdıklarını okudumda sanırım sen hastasın.
Yada bu 1 konu açıp 9 cevabını R1 e aleyhine yazmanın başka bir sebebi var.
Alpha100 çıktı diye ben yeni aldığım R1 i satacağım ,sonra A1pha 100 alacağım ,sonra Alpha 200 çıkınca Alpha100 ü satacağım ve 200 ü alacağım...... böyle devam edecek öylemi.
Sen muhtemelen R1 in bu kadar iyi çıkmasından kuyruk acısı olan bir firma üyesisin ,ne yapmaya çalıştığında çok belli.Yemezler.Sen derdine yan.Kedi ulaşamadığı ciğere mundar dermiş misali ağzındaki baklayı çıkar da boğazına takılmasın.

Tarih: 6 Haziran 2006, 11:48 - İp: 81.***.**8.192
umikami
umikami (üye)
İstanbul / Meraklı

Sayın 0 konu 8 cevap arkadaşım;

Senin varsayımını onaylasam ve evet ben SONY R1 i kıskanıyorum, satın onu SONY ALPHA 100 alın desem biraz komik olmaz mı,
Tüm yazdıklarımı okuduğuna emin değilim (yada anladığına)
Daima r1 in kullanıcı gözünde durduğu yere ve özelliklerinin
DSLR dibinde durduğuna dikkat çektim, şimdi sanırım CCD si bile aynı çıktı, buna ne diyeceksin ?

Tarih: 6 Haziran 2006, 12:08 - İp: 85.***.**8.224
parody
parody (üye)
Antalya / Doğa Fotoğrafçısı

İnsanlar hala atlarla eşekleri ayırt edemiyorlar..

R1 ile bu makinanın ne alakası var?

Bu makina üst düzey bir dslr olacak. Belki NIKON D200 sınıfında bir makina.. CCD sensörlü 10 mp bir dslr.. Siz bu sınıftaki bir dslr nin fiyatını biliyor musunuz? R1 pahalı ama bunlarla kıyaslanamaz fiyat olarak.. R1 i 1500 ytlye satan sony böyle bir makineyi nasıl bir fiyata satar sizce?

Birde hala duygusallık söz konusu.. Yok üzerinde şu yazsın bu yazsın.. Bu adamlar bu makinaların bütün parçalarını tek başlarına yaptıklarını mı sanıyorsunuz? Adamlar nasıl kar edeceklerse o şekilde anlaşır yaparlar..

Tarih: 6 Haziran 2006, 12:34 - İp: 85.***.**5.76
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Alpha ayrı R1 ayrı.Birbirlerinin satışlarını etkileyeceklerine şüphe yok.Çünkü birbiri arasında kalite olarak bir uçurum olmayacaktır.Sadece lens değişimi isteyenler alpha'yı,sbt lens isteyenler R1'i seçecektir.

Tarih: 6 Haziran 2006, 12:37 - İp: 85.***.**4.169
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Untmadan şunu belirtmek isterim ki D200 ile R1 arasında fiyat olarak da fotoğraf kalitesi olarak da bir fark var.Bu iki konuda da durum R1'in lehine gözüküyor.D200 ile gece çekimi yapacak fotoğrafçıların ilgilenmemesi lazım.Gündüz çekimleri hakkında yorum yapamayacağım.

Tarih: 6 Haziran 2006, 12:41 - İp: 85.***.**4.169
umikami
umikami (üye)
İstanbul / Meraklı

Arkadaşlar, yanılmıyorsam cihazın özellikleri nasıl bir yerde durduğunu fiyatı da (1000$ kit) R1 den özellikler bağlamında ucuz olduğunu gösteriyor. Makine belli artık linki de verdim.
Şimdi siz söyleyin bu cihaz R1 i öldürmedi mi, alacak olanlar R1 alır mı, yada R1 kullanıcılarının şu özellik cihazda yok R1 de vardı diyeceği birşey kaldı mı ?

Tarih: 6 Haziran 2006, 13:10 - İp: 85.***.**8.224
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

umikami,

Bence Alpha, R1 i öldürmemiştir. Herkesin ihtiyaçları kullanım amaçları farklı farklı. R1 gibi bir makineyi satın alanlar, dslr bir makine alamadıkları için mi, R1 aldılar diye düşünüyorsun? Açıkçası ben böyle düşünmüyorum.

Tarih: 6 Haziran 2006, 14:21 - İp: 85.***.**5.234
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

R1 almamda geçerli 3 sebep vardı.

1-Sabit ve çok kaliteli lens
(özellikle sabit bir lensi tercih ettim. çünkü lens değiştirme sırasında yaşanan zaman kayıplarının pek çok konunun daha makine hazır olmadan kaçmasına yol açtığını görmüştüm.)
2-Döner LCD ekran
(açıkcası hiç bir zaman yerlerde sürünen biri olmak istemem. bu açıdan şu ana kadar sahip olduğum tüm makinelerde aradığım en önemli özellik idi.)
3-Yüksek iso hassasiyeti
(flaşla yapılmış çekimlerdeki suniliğin önüne geçmenin tek yolu yüksek iso da başarılı çekim yapabilen bir makine idi ve R1 bunu fazlasıyla verdi.)

R1 kullanırken hiçbir şekilde konuya acizleşmiyorum. en çok eleştirdikleri zoom konusunu ise makine zaten smartzomm adındaki feci kullanışlı özelliği ile bertraf ediyor. 15X zoom'da gayet basılabilir fotoğraflar çektim.

Son olarak 19 Mayıs'ta çıktığımız Cunda gezimizde yanımdaki arkadaşın Eos 350D+18-55+Sigma Apo 70-300 kombinasyonu karşısında kullanım kolaylığı ve sonuç kalitesi olarak çok daha başarılı olan makineme inancım tamamen pekişti.

#muratsen' tarafyndan 06.06.2006 14:56:47 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Haziran 2006, 14:43 - İp: 81.***.**3.15
umikami
umikami (üye)
İstanbul / Meraklı

Sayın Ocaklılar;
tabii ki alamadıkları için değil, zaten fiyata bakın:
1000 dolar ise alpha100 r1 kaçtan satılacak şimdi 1500 ytl den mi ?

belki de en çok bu fiyat r1 i öldürebilir..

Tarih: 6 Haziran 2006, 15:40 - İp: 85.***.**8.224
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

Bugün itibariyle Sony Euroasia R1 fiyatında 220 YTL'lik bir indirime gitti.

daha da iyisi bundan sonra Sony YTL ile satış yapacak...

Tarih: 6 Haziran 2006, 16:02 - İp: 81.***.**3.15