netfotograf
netfotograf (Yönetim)
İzmir / Firma

Pentax Ve Fotoğraf Dostluğu...

Değerli üyelerimiz.

Netfotoğraf sitesi olarak ürün incelemesini yaptığımız Pentax K10D incelemesi Türkçe ve İngilizce olarak kullanıma açılmıştır.

Pentax ın Türkiye temsilcisi Bükey fotoğrafçılığa bu incelemenin gerçekleşmesi için gösterdikleri ilgi ve destek için teşekkür ederiz.

AS (Adnan) arkadaşımızın yaklaşık iki aylık çalışması sonucunda ortaya çıkan bu inceleme hakkında görüş ve düşüncelerinizi bu forumdan paylaşabilirsiniz.

İncelemeyi hazırlayan AS (Adnan) ve Dadanagast (İlker) arkadaşımıza galeri bölümüne kendi çektikleri fotoğrafları gönderen ime (İlhan),amati (Ahmet) ve Hüsnü bey' (Hüsnü Atasoy) arkadaşlarımızın yanı sıra incelememizin İngilizce çevirisini yapan cfiliz (Cem) arkadaşlarımıza ,verdikleri destek ve katkıdan dolayı sitemiz adına teşekkür ederiz.

Pentax K10D ürün inceleme sayfasına BURAYA TIKLAYARAK da ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla Netfotoğraf.

Tarih: 18 Temmuz 2007, 09:23 - İp: 88.***.**3.85
asinan
asinan (üye)
Sakarya / Amatör

Arkadaşlar hepinizin fotoğrafları çok güzel, elleinize sağlık.

Onixion banada kullandığın programları yollarmısın veya link verebilirmisin download edebileceğim.

Tarih: 29 Nisan 2007, 23:47 - İp: 88.***.**6.246
hamsikoy
hamsikoy (üye)
İstanbul / Amatör

amati, onixon ve realfriend ben de katılmak isterim. Daha önce de konuşmuştuk ama ortak uygun bir tarih belirleyememiştik. Önümüzdeki hafta sonu iki gün de doluyum, sonraki hafta cumartesi günü İznik civarında her yer gelincik tarlası olacak, gitmekte fayda var.

Tarih: 29 Nisan 2007, 23:50 - İp: 88.***.**7.156
amati
amati (üye)
İstanbul / Amatör

Sonraki hafta ben de müsaitim.Yeri konuşuruz.

Tarih: 29 Nisan 2007, 23:55 - İp: 88.***.**4.169
hamsikoy
hamsikoy (üye)
İstanbul / Amatör

Bursa'da güneş batmadan önce dışarı çıkma fırsatı olmadı, giderken yolda bir eşek görüp durmuştum, portresini çeker, o şiirlere konu olan güzel gözlerini görürüm diye düşünmüştüm ama, bizimki yaşlı ve çirkin çıktı, bir de beyaz çiçekler patlamış, renkler bir tuhaf, buradan çıkardığım ders: acele de çeksem ISO, RAW kayıt, ölçme modu, odak modu, WB ayarları nerede kalmış kontrol etmeden çekmeyeceğim
f:4.5
1/80
ISO 400

Tarih: 30 Nisan 2007, 00:42 - İp: 88.***.**7.156
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

arkadaşlar gelen istekler üzerine 70-300'le 300mm'de çekilen,resmi full size attım rapidshareye.(raw dng i sildiğim için 2ci editte orginal netlik gitsede bir bakın)

Portre Link

buda 17-70 le çekildi sahil turumuzdan

#onixon' tarafından 30.04.2007 01:58:07 tarihinde düzenlendi.

#onixon' tarafından 30.04.2007 01:59:33 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Nisan 2007, 01:41 - İp: 85.***.**9.213
petronius
petronius (üye)
İstanbul / Amatör

şok şok şok flaş flaş flaş

sekanın yıldız taktiği nedir ? yanındaki hanım kim ? nereye bakıyorlar?

bir hatun gurubu 6 köşeden çekilirde sonra burunlarına girilip çekilir mi ?

hepsi bu resimde gizli? az sonra

bu arada serkanın yüklediği potre için tek kelime var siyah beyaz iyidir....

#petronius' tarafından 30.04.2007 02:08:52 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Nisan 2007, 02:01 - İp: 88.***.**7.206
petronius
petronius (üye)
İstanbul / Amatör

serkan dör bir yanda gözleri ile bayanları süzdükten sonra yıldızı bir gurup bayanın etrafına kurmaya karar vermişti. biz bu durumu sadece izleyebilidik.

sonra avına yaklaşan serkan bir aslan gibi yıldızın her bir ucundan doğru açıyı yakalayıp doğanın ona sunduğu muhteşem fotografı çekmek istiyordu.

tabi ipin ucunu kaçıran serkan 4 kzıın karşısına geçip 70 300 artı parasoleyli suratlarına tutunca. pek tabi kızın biri bir bakarmısın diyerekten serkana vurucu soruyu sordu.

o an serkandan inceden bir ıhh sesi duyduk. sildircek tamam bunlar resimleri efektiydi bu. kız yanına sokuldu serkanın serkan durumu düzeltmek için k10dnin muhteşem rollerını kullanıp onların fotolarını atladı ve durumu idare etmek maksadı ile varsa sd kartını çekiyim olmadı dedi.

ve bu resim ile serkanın yıldız taktiğinin kanıtıdır. heycanı yüzünden bellidir. bakmayın yakalanınca on kedi gücündedir. sarışın hatun 70 300le tabi çekilir ama parasoleylede girilmez ki.

bence günün stratejik hatası serkanın sd kart sormasıdır. yoksa bayanlara msn var mı mail var mı soruları yöneltilebilirdi bence

Tarih: 30 Nisan 2007, 02:21 - İp: 88.***.**7.206
tauran
tauran (üye)
İstanbul / Meraklı

realfriend teşekkürler
akşam eve gidince.bir haç resim eklemeye çalışıcam.

Tarih: 30 Nisan 2007, 09:22 - İp: 212.***.**2.106
shn58
shn58 (üye)
İstanbul / Amatör

petronius harika kurgu valla

Tarih: 30 Nisan 2007, 09:29 - İp: 195.***.**8.122
sdtyrdkn
sdtyrdkn (üye)
Bursa / Meraklı

uzun uza yazdım ama internet koptu yollanamadı üşendim bi daha yazmaya. off neyse şimdi baştan..

hamsiköy abi, orası eskişehir. color dodge ve color burn photoshop'da var. sol taraftaki araç kutusunda. dediğim gibi color dodge gölgeleri açar, color burn ise parlaklıkları yakar. fakat tam anlamıyla patlamış ve tam anlamıyla gölge olan yerlerdeki detay kayıplarında bir işe yaramaz. orada bölgesel blur ve bölgesel sharpness vermeni sağlayacak blur ve sharpen toollar da var.öneririm, çok işe yarıyor bunlar.

turan, 50mm için yaptığın yorumlar iştah kabartıyor. para yok kardeşim..

bir de tirilye'den,1923 de lozan'dan sonra mübadeleli olarak gelmiş oraya, yaş 83. ne kadar bakımlı değil mi?

Tarih: 30 Nisan 2007, 10:36 - İp: 85.***.**6.199