netfotograf
netfotograf (Yönetim)
İzmir / Firma

Pentax Ve Fotoğraf Dostluğu...

Değerli üyelerimiz.

Netfotoğraf sitesi olarak ürün incelemesini yaptığımız Pentax K10D incelemesi Türkçe ve İngilizce olarak kullanıma açılmıştır.

Pentax ın Türkiye temsilcisi Bükey fotoğrafçılığa bu incelemenin gerçekleşmesi için gösterdikleri ilgi ve destek için teşekkür ederiz.

AS (Adnan) arkadaşımızın yaklaşık iki aylık çalışması sonucunda ortaya çıkan bu inceleme hakkında görüş ve düşüncelerinizi bu forumdan paylaşabilirsiniz.

İncelemeyi hazırlayan AS (Adnan) ve Dadanagast (İlker) arkadaşımıza galeri bölümüne kendi çektikleri fotoğrafları gönderen ime (İlhan),amati (Ahmet) ve Hüsnü bey' (Hüsnü Atasoy) arkadaşlarımızın yanı sıra incelememizin İngilizce çevirisini yapan cfiliz (Cem) arkadaşlarımıza ,verdikleri destek ve katkıdan dolayı sitemiz adına teşekkür ederiz.

Pentax K10D ürün inceleme sayfasına BURAYA TIKLAYARAK da ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla Netfotoğraf.

Tarih: 18 Temmuz 2007, 09:23 - İp: 88.***.**3.85
tauran
tauran (üye)
İstanbul / Meraklı

ewet haklısın o kadar parayı işi iyice öğrenmeden vermek istemem.
aslında haklısın f değeri önemli mümkünse tele lerde f4 den daha küçüklere bakmamak lazım
bayağı kısıtlanıyor insan.
aslında ikinci el bir sigma bulup yanınada converter alırsam zaten beni 1 2 sene idare eder.
zaten fuar nedeni ile hayyamda hiçbirşey kalmamış,ancak 20 30 günde toparlarlar kendilerini

Tarih: 1 Mayıs 2007, 16:37 - İp: 212.***.**2.106
ironsailor
ironsailor (üye)
İstanbul / Amatör

shn58 bence serkan onu ayakla cekerken titreşimi onlemesi acısından kast etti. ben marko cekimlerin cogunu ayakla ve 2sn gecikmeli ile yapıyorum titreşime karşı. uzaktan kumanda varsa o zaman benim fikrime gore 2sn gecikmeye gerek yok. Ama baska bir neden varmı bilmiyorum.

Tarih: 1 Mayıs 2007, 17:03 - İp: 212.***.**2.44
sdtyrdkn
sdtyrdkn (üye)
Bursa / Meraklı

hamsiköy, abi o fotoyu esk'de çektim ama nerede tam bilmiyorum. çünkü kaybolmuştum heheh...

ya fotoğraf çekerken kaybolmak müthiş bişi, kaybolmadan güzel fotolar çekemiyorum. az kalsın otobüsümü kaçıracaktım, acele ediyordum. 1 tek kare çektim ve gittim. raw da çekmemişim.. kafama yanıyorum, dana güzel olabilirdi o zaman. sana orayla ilgili tek bir şey söyleyebilirim, bir tane cami var, bi çarşının orada. büyük, önünde dolu güvercin var. bi heykel var elinde güvercin tutan. işte oraya çıkıyordu bu mekanın olduğu yol. hmm.. camiyi sırtına heykeli de önüne aldığında sol tarafa düşüyoı galiba ne camiyi ne de caddeyi biliyorum ismen. kolay gelsin

Tarih: 1 Mayıs 2007, 17:34 - İp: 85.***.**7.164
hamsikoy
hamsikoy (üye)
İstanbul / Amatör

sevgili sdtyrdkn, tarifin yeter bana, sağol... eli güvercinli heykeli buldum mu gerisini de bulurum....

Tarih: 1 Mayıs 2007, 17:45 - İp: 213.***.**1.171
sdtyrdkn
sdtyrdkn (üye)
Bursa / Meraklı

kolay gelsin yarışır gibi olduk ama neyse

abi cumartesi bursadaydın ya, işte staj sınavı için ben de esk'e gittim o sıra. yoksa görüşelim diyecektim..

Tarih: 1 Mayıs 2007, 17:54 - İp: 85.***.**7.164
foxfo
foxfo (üye)
Ankara / Meraklı

Arkadaşlar aşağıdaki hata neden oluşmuş olabilir? En az üç poz üst üste binmiş görünüyor.
Saygılar

Tarih: 1 Mayıs 2007, 20:59 - İp: 85.***.**3.189
sdtyrdkn
sdtyrdkn (üye)
Bursa / Meraklı

üst üste pozlamışsınız. vizörün sol tarafındaki tuşa basarak ön taraftaki tekerleği çevirip off a getirin, gidecektir.

Tarih: 1 Mayıs 2007, 21:30 - İp: 81.***.**1.242
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

eğer pozlama 1/30 ve altında ise ayna makieyi titretecektir,mirror up ( yani ayna kalkar makine bekler sora çekim yapılır ,
böylece en ufak bir titreşiminde önüne geçilmiş olur.)2sn ve 30sn pozlamada makine otomatik yapıyor.

Kablo veya Kumanda varsada bu mod mevcut.Bu modlar kullanılınca SR'de devre dışı olmakta.

Tarih: 1 Mayıs 2007, 21:35 - İp: 85.***.**9.158
sdtyrdkn
sdtyrdkn (üye)
Bursa / Meraklı

ayrıca bulb modda da otomatik olarak SR deaktif oluyor.

Tarih: 1 Mayıs 2007, 21:48 - İp: 81.***.**1.242
foxfo
foxfo (üye)
Ankara / Meraklı

@onixon
@sdtyrdkn
Teşekkürler.

Verdiğiniz bilgi üzerine exif bilgilerine baktım.Pozlama süresi 1/125 görünüyor. Ancak bu bilgi hangi poza ait belli değil tabii ki.

@sdtyrdkn
Pozlama parantez off konumundaydı. Ancak söylediğinden şöyle bir anlam çıkarabilir miyiz? Bilinçli olarak (yani pozlama parantezi düğmesini 3 veya 5 yaparak) üst üste pozlama yapabilme imkanımız var mı?

Tekrar teşekkürler saygılar.

Tarih: 1 Mayıs 2007, 22:02 - İp: 85.***.**3.189