netfotograf
netfotograf (Yönetim)
İzmir / Firma

Pentax Ve Fotoğraf Dostluğu...

Değerli üyelerimiz.

Netfotoğraf sitesi olarak ürün incelemesini yaptığımız Pentax K10D incelemesi Türkçe ve İngilizce olarak kullanıma açılmıştır.

Pentax ın Türkiye temsilcisi Bükey fotoğrafçılığa bu incelemenin gerçekleşmesi için gösterdikleri ilgi ve destek için teşekkür ederiz.

AS (Adnan) arkadaşımızın yaklaşık iki aylık çalışması sonucunda ortaya çıkan bu inceleme hakkında görüş ve düşüncelerinizi bu forumdan paylaşabilirsiniz.

İncelemeyi hazırlayan AS (Adnan) ve Dadanagast (İlker) arkadaşımıza galeri bölümüne kendi çektikleri fotoğrafları gönderen ime (İlhan),amati (Ahmet) ve Hüsnü bey' (Hüsnü Atasoy) arkadaşlarımızın yanı sıra incelememizin İngilizce çevirisini yapan cfiliz (Cem) arkadaşlarımıza ,verdikleri destek ve katkıdan dolayı sitemiz adına teşekkür ederiz.

Pentax K10D ürün inceleme sayfasına BURAYA TIKLAYARAK da ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla Netfotoğraf.

Tarih: 18 Temmuz 2007, 09:23 - İp: 88.***.**3.85
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Serkan user mod da yaptığın ayarların değerleri nasıl.

Tarih: 1 Mayıs 2007, 10:52 - İp: 88.***.**2.144
komutan
komutan (üye)
İstanbul / Amatör

Serkan güzel kare yakalamışssın, bu fotoğrafı çektiğin yere yakın mı oturuyorsun?

http://img296.imageshack.us/my.php?image=sg100971iv4.jpg

#Komutan' tarafından 01.05.2007 11:53:07 tarihinde düzenlendi.

#Komutan' tarafından 01.05.2007 12:04:21 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Mayıs 2007, 11:46 - İp: 85.***.**5.89
tauran
tauran (üye)
İstanbul / Meraklı

arkadaşlar tele veya zoom lens almakda son noktaya geldim.
almadan bi hayyamada bakıyım dedim
orjinal
pentax 100-300 smc f 4.5-5.6
buldum
fiyatlarıda uygun
sizce onumu almalıyım
yoksa sigma 70-300 apo macroyumu
100-300 eski lens ama ne biliyim adı pentax tam set oluyormuş gibi.

Tarih: 1 Mayıs 2007, 13:54 - İp: 212.***.**2.106
ironsailor
ironsailor (üye)
İstanbul / Amatör

Sayın erex, onixon, realfriend cok tesekkurler. Ben de sizlerin ve diger arkadaşların guzel fotograflarını ilgiyle ve buyuk begeniyle izliyorum. Hepiniz cok başarılısınız. Makineyi alalı tam 2 hafta oldu.Dış çekimlerde hala sorunlar yaşıyorum.Bir de o sorunumu cozdummu tam olacak.
Genellikle spot metering ve spot AF de cekim yapıyorum bundan dolayı da manzara cekimlerinde netlik sorunu yasıyor olabilirmiyim?

Tarih: 1 Mayıs 2007, 14:18 - İp: 212.***.**2.44
komutan
komutan (üye)
İstanbul / Amatör

Tauran, bir arkadaşım CANON 400D için sigma 70-300 apo macro aldı fakat sonuçlarından pek memnun değil, bende SAMSUNG GX-10 için 50*200 var ve sonuçlar gayet güzel ve tatmin edici, PENTAX 100*300 'ünde daha iyi sonuç vereceğini düşünüyorum. sanırım SIGMA yı 3Pot olmadan kullanırsan pek iyi sonuçlar vermiyor 3POT ile olan sonuçlarda yine istenilen netice pek yok... Gerçi bu konudaki yorumları ÜSTAD lar daha iyi yapcaktır...

Tarih: 1 Mayıs 2007, 14:20 - İp: 85.***.**5.89
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

@AS abi exifi üzerinde bıraktım
izleyenlere ön bilgi olsun diye hiç silmem.Ama hep aniden oluyor er defasında daha iyi yapacam :D yaz sezonu geliyor.Ama vodafonedaki gibi 3 ayrı nokadan atan olmaz bir daha.

gelelim eksiklere
iso200 iyi olmuş fakat ,
daha büyük hawaii fişeklerde üst üste bindirmeyi önlemek için f8 iso200 civarına gidilebilir.
hatta ,iso400'e yakın bir ara stop hawaii fişeğin ortasını papatya gibi yapıyor.
kadraj hatalı köprü yarım.Balkondaki mink direklerden birini kestirmem lazım raat çekim için.Tripotu üşendim fazla yükseltmedm açısal bozulma var

@Komutan evet yakın yerdeyim , odanın balkonu sin.

@ironsailor manzara çekimlerinde tripot lazım f11-f16 arasında bir arastop kullanacaksın.ISO100 den tripotla mirror-up ( 2sn gecikmeli) çekeceksin.Hava güzel olmalı.3-4 KM ötedeki cam yansımalarınınet görüyorsan hava temizdir.

eğer egzantirk birşeyler çekeceksen sisi'de pusuda komposize edebilirsin.

@tauran 70-300 iyide 100-300 'ü denemediğim için bir şey diyemeyeceğim.Bilen arkadaşlar yazacaktır acele etme .Bu başlıkta biri daha düşünüyordu 100-300.

Tarih: 1 Mayıs 2007, 14:34 - İp: 193.***.**5.42
tauran
tauran (üye)
İstanbul / Meraklı

pentax 100-300 ü alırsam birde konverter alırım benim uzunca bir süre işimi görür.hem pentax optik konusunda çok iyi.
ama lens design olarak sigma 70 300 apo ya göre çok çirkin
siyah plastik gibi gözüküyor.
bir kaç arkadaşın yorumundan sonra kararımı vericem.
aslında daha önce kullanmış olan arkadaşlar olsa onların yorumları çok aydınlatıcı olur.
şimdi düşününce büyük ihtimalle ikiside işimi görecek seviyede.
önemli olan en iyisini almak ama ))

Tarih: 1 Mayıs 2007, 14:38 - İp: 212.***.**2.106
rainbow111
rainbow111 (üye)
İzmir / Amatör

valla tauron ben onu bilmem: o harika setinin yanına yine harika bir tele lens yakışırdı hani.

Tarih: 1 Mayıs 2007, 14:45 - İp: 85.***.**8.215
komutan
komutan (üye)
İstanbul / Amatör

Serkan sanırım komşuyuz, yokuşu çıktın mı bizim ev

resim ekledim ama çıkmadı anlamadım da neden çıkmadı, benim balkonda direk yok! farklı açıdan çekmek istersen haberleşelim. VADAFONE bana GX-10 aldırdı... öyle bir gösteri birdaha ne zaman olur bende bilmiyorum...

bakalım bu sefer eklediğim resim çıkacak mı!!!

[/IMG]

#Komutan' tarafından 01.05.2007 14:53:43 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Mayıs 2007, 14:51 - İp: 85.***.**5.89
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

resim eklerken senin yapacağın sadece ve sadece rapid sharenin verdiği linki koymak yazı yazar gibi bir tuşa basma yani.

copy paste et FORUM 1 HOTLINK'i

Tarih: 1 Mayıs 2007, 14:59 - İp: 193.***.**5.42