netfotograf
netfotograf (Yönetim)
İzmir / Firma

Pentax Ve Fotoğraf Dostluğu...

Değerli üyelerimiz.

Netfotoğraf sitesi olarak ürün incelemesini yaptığımız Pentax K10D incelemesi Türkçe ve İngilizce olarak kullanıma açılmıştır.

Pentax ın Türkiye temsilcisi Bükey fotoğrafçılığa bu incelemenin gerçekleşmesi için gösterdikleri ilgi ve destek için teşekkür ederiz.

AS (Adnan) arkadaşımızın yaklaşık iki aylık çalışması sonucunda ortaya çıkan bu inceleme hakkında görüş ve düşüncelerinizi bu forumdan paylaşabilirsiniz.

İncelemeyi hazırlayan AS (Adnan) ve Dadanagast (İlker) arkadaşımıza galeri bölümüne kendi çektikleri fotoğrafları gönderen ime (İlhan),amati (Ahmet) ve Hüsnü bey' (Hüsnü Atasoy) arkadaşlarımızın yanı sıra incelememizin İngilizce çevirisini yapan cfiliz (Cem) arkadaşlarımıza ,verdikleri destek ve katkıdan dolayı sitemiz adına teşekkür ederiz.

Pentax K10D ürün inceleme sayfasına BURAYA TIKLAYARAK da ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla Netfotoğraf.

Tarih: 18 Temmuz 2007, 09:23 - İp: 88.***.**3.85
merson
merson (üye)
Manisa / Amatör

Denemelerini beğendim. Mavi ve yeşille sınırlı olanlar monoton olmuş. Birinci fotoğrafta uzakta görünen kiremitli çatı bu monotonluğu değiştirmiş, bana sıcak geldi. Çocuklu fotoğraf çok hoş, uzak plan izin veriyorsa dikine çekilir miydi?
Renklerle nasıl oynadın bilmiyorum ama bana çok hafif abartılı geldi. Belki monitörümden bana öyle görünüyor olabilir.
Evet bana nasıl geldiğini söyledim, teknik bilgileri senden öğreniriz.
Gözlerim minare aradı...

#merson' tarafından 29.04.2007 07:39:11 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 29 Nisan 2007, 06:21 - İp: 88.***.**9.87
hamsikoy
hamsikoy (üye)
İstanbul / Amatör

Sevgili lazut, beyaz dengesi ayarı hangi konumda çektin? Sonra renklerle oynadın mı? Gerçek üstü bir dünyaya götürdün bizi...

Tarih: 29 Nisan 2007, 09:37 - İp: 88.***.**0.95
futfi
futfi (üye)
İzmir / Amatör

ben renkleri beğendim eline sağlık lazut hocam yumucaklı fotrafındada kadraj çok iyi eline gözüne sağlık

Tarih: 29 Nisan 2007, 09:58 - İp: 85.***.**3.185
endorf
endorf (üye)
Ankara / Amatör

sevgili sdtyrdkn, şu remote assistant olayını biraz anlatır mısın ya da nerede yazıyor?

Tarih: 29 Nisan 2007, 10:34 - İp: 88.***.**2.175
nicolayy
nicolayy (üye)
İstanbul / Amatör

sevgili lazut şu sarı tarlada ki yol ve çocukla harik kareler yakalyabilirsin.uğraşsydın biraz keşke

Tarih: 29 Nisan 2007, 11:17 - İp: 85.***.**8.24
shn58
shn58 (üye)
İstanbul / Amatör

lazut hocam eline sağlık.
çocuklu fotoğrafın siyah\beyazıda çok güzel oluyo.(kopyalayıp denedim )

Tarih: 29 Nisan 2007, 12:14 - İp: 88.***.**1.251
asinan
asinan (üye)
Sakarya / Amatör

Lazut abi çocuklu fotoğraf harika olmuş, ellerine sağlık.

Tarih: 29 Nisan 2007, 12:49 - İp: 88.***.**8.36
realfriend
realfriend (üye)
İstanbul / Meraklı

Lazut hocam eline sağlık, özellikle çocuklu fotoğrafını beğendim. Yalnız renkler bana da biraz abartılı geldi. Polarize kullandın sanırım. Polarize zaten mavi ve yeşili yeterince doyuruyor, galiba makineden saturation değerini sonuna getirdin, bir de bunu normal haline getirip denemeler yap bence.

Saygılar

Tarih: 29 Nisan 2007, 12:53 - İp: 85.***.**7.182
yigitguc
yigitguc (üye)
Ordu / Amatör

arkadaşlar seri ilan bölümünde Tokına Af 20-35mm F/3,5-5,6
var incelemesinide okudum 18/55 den kat kat iyi gibi geldi bana fiyatı 130 ytl.hala satılmadıysa almak istiyorum fikrinizi almak istedim

http://www.netfotograf.com/ilan/addetail.asp?ad_id=12065&highlight=pentax

Tarih: 29 Nisan 2007, 13:25 - İp: 88.***.**2.28
sdtyrdkn
sdtyrdkn (üye)
Bursa / Meraklı

endorf merhaba,
abi çok kolay. pentax'ın sitesinden indiriyorsun programı, sonra usb kablosunu katıp makinayı açtığında program tanıyor hemen. sonra istediğin noktaya fokus yapıyorsun. makina üstündeki tüm ayarları yapabiliyorsun. custom settings'e kadar her şeyi yapabiliyorsun.. o kadar yani. dene, çok basit..

Tarih: 29 Nisan 2007, 13:30 - İp: 85.***.**8.127