kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

Nikon D80: Son İzlenimlerim.

Bugun d80imi sattım. Siteeki yazılarım nedeniyle d80 alan arkadaşlardan özür dilerim Satarken ellerim tiremedi. Sizlere d80 son izlenimlerimle ilgili yazılar yazıcam. Sizlerin de sorusu olursa yanıt veririm. Maalesef aşagıya örnek foto filan yukleyemiyorum bu durumda

Tarih: 27 Şubat 2007, 19:05 - İp: 213.***.**1.18
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Hüseyin yeni makinan hayırlı olsun.
R1 i nasıl buldun,D80 den sonra renkler farklı gelmiştir sana.

Tarih: 28 Şubat 2007, 22:52 - İp: 88.***.**3.134
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

kontrast ;

Ortaköy fotoğraflarını görmemiştim. Oydu görmek istediğim. Köşelerdeki yamulma köprünün ayağında görüldüğü üzere bariz bir şekilde belli oluyor. Muratsen'in ikinci fotoğrafında da görülüyor bu durum. Sağ taraftakiler sanki kadraja sığmak için kendileri yamuk durmuşlar gibi onu çözemedim ama sol taraftaki bayan objektifin gazabına uğramış sanki. Bence 24mm gibi extreme sayılamayacak bir geniş açıda bu kadar bozulma olmaması gerekir. Neredeyse hafif fisheye etkisi görülüyor. Sigma 10-20'nin 10 mm. sinde çekilen fotoğraflara baktığımda crop factor'le beraber 15mm olmasına rağmen bu kadar bozulma yapmadığı görülüyor. Tabii ki bunun sebebi Okyanus'un dediği gibi 120mm.'ye kadar uzanan geniş bir zoom aralığına sahip olması olabilir. Yanlış anlaşılmasın buna rağmen r1 son derece beğendiğim bir makinedir. Her güzelin bir kusuru vardır diyelim en iyisi.

Tarih: 28 Şubat 2007, 23:28 - İp: 86.***.**2.85
merhaz
merhaz (üye)
Şırnak / Amatör

hüseyin yeni makinan hayırlı olsun..
arkadaşlar hüseyin d80i sattı yalnız elinde ayrıyeten bir d70 var.hüseyinin d80 satıp r1 almasının nedenlerinden biride belli bir süre Hasselblad gibi makinları kullanmasından kaynaklanıyor.yani bu makinaları kullandıktan sonra bizim kullandığımız orta sınıf dslr ler bir fotografçıyı pek tatmin etmez.birde bu makinalardan sonra fotoğrafçı seri makinada aramaz arayacağı tek şey kalitedir yani kaliteli fotograftır.hüseyin kardeşimin r1 almasını ben buna bağlıyorum..

Tarih: 1 Mart 2007, 01:06 - İp: 88.***.**8.160
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

kontrast ;

Ortaköy fotoğraflarını görmemiştim. Oydu görmek istediğim. Köşelerdeki yamulma köprünün ayağında görüldüğü üzere bariz bir şekilde belli oluyor. Muratsen'in ikinci fotoğrafında da görülüyor bu durum. Sağ taraftakiler sanki kadraja sığmak için kendileri yamuk durmuşlar gibi onu çözemedim ama sol taraftaki bayan objektifin gazabına uğramış sanki. Bence 24mm gibi extreme sayılamayacak bir geniş açıda bu kadar bozulma olmaması gerekir. Neredeyse hafif fisheye etkisi görülüyor. Sigma 10-20'nin 10 mm. sinde çekilen fotoğraflara baktığımda crop factor'le beraber 15mm olmasına rağmen bu kadar bozulma yapmadığı görülüyor. Tabii ki bunun sebebi Okyanus'un dediği gibi 120mm.'ye kadar uzanan geniş bir zoom aralığına sahip olması olabilir. Yanlış anlaşılmasın buna rağmen r1 son derece beğendiğim bir makinedir. Her güzelin bir kusuru vardır diyelim en iyisi.

BU SÖZLER TAMAMEN SALLAMA YAZILMIŞTIR. 10-20 SİGMA YI HİÇ KULLANMAMMIŞ ELİNE R1 ALMAMIŞ BİRİNİN SOZLERIDIR YAMULMADAN BİR HABERDİR KENDİSİ.

KESİNLİKLE BURDA YAZILAN YAZILARDAN ETKİLENİLMEMELİ ÇOĞU SEFER.

Tarih: 1 Mart 2007, 11:53 - İp: 85.***.**7.124
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

behri.. Aşk olsun.. Hürriyet Gaztesinde cıkan fotografımı aynen copyalamısın buraya. Arkadaşlar göbek kısımındaki fazlalık kaşkolun orada yogunlaşmasından kaynaklı. Göbek filan değil yani. Bekarım 27 yasındayım..

Evet neyse.. Geniş acı da yamulma benim isteedigim bri etki zaten. Okyanusda bunu gormek istiyor. Yani bu bir bozulam değil olagan bir durumdur ve gormek istenen bir etkidir benim icin.

ANtika.. Histogramdan bakmadım. Yalnız eşit şartlrda studyoda-aynı diyafram ve default ayarlarda d70 ve d80 le cekim yaptıgımda gözledmlediğim bir olgu hue sapması.

Behri bey. Neden bana usb kablsounu vermediginiz belli oldu. Karşı atağa gececegimden dolayı fotografları pc ye atmamı engellediniz. Kınıyorum bu hareketinizi

Nikon d80 le 50 mm 1.4 hic de fena değil dogrusu.

Tarih: 1 Mart 2007, 12:06 - İp: 213.***.**1.17
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

as -bitpire ve merhaz teşekkür ederim.

Tarih: 1 Mart 2007, 12:08 - İp: 213.***.**1.17
asinan
asinan (üye)
Sakarya / Amatör

forumda bu kadar sert uslup kullanmaya gerek yok bence.

Tarih: 1 Mart 2007, 12:09 - İp: 88.***.**9.72
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

abi yok da tamamda ne yazdığınıda bilmelisin...

Tarih: 1 Mart 2007, 12:18 - İp: 85.***.**7.124
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Geniş acı da yamulma benim isteedigim bri etki zaten.

Zevk meselesi, saygı duyarım. Benim hoşuma gitmiyor.

Tarih: 1 Mart 2007, 13:33 - İp: 213.***.**5.242
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

GEniş açı seviyorum ben. Yamulmayı da. Bu yuzden sigma 10-20 mm dusunmustum d80 ile..

Tarih: 1 Mart 2007, 17:43 - İp: 213.***.**1.12