kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

Nikon D80: Son İzlenimlerim.

Bugun d80imi sattım. Siteeki yazılarım nedeniyle d80 alan arkadaşlardan özür dilerim Satarken ellerim tiremedi. Sizlere d80 son izlenimlerimle ilgili yazılar yazıcam. Sizlerin de sorusu olursa yanıt veririm. Maalesef aşagıya örnek foto filan yukleyemiyorum bu durumda

Tarih: 27 Şubat 2007, 19:05 - İp: 213.***.**1.18
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Kontrast sen anlarsın bu işlerden. Şu anda güncel makinalar içinde dynamic range i en geniş makine hangisi bilgin var mı ? Diğer modellerle ( ve bendeki d70s ile ), dynamic range i en iyi olan makina arasında gözle görülür hissedilir net bir fark varmıdır?

Son günlerde range olayı canımı sıkmaya başladı.

Son sorum da dynamic range in Türkçe karşılığı nedir ? Türkçe karşılığı yoksa öneriniz nedir ?

Tarih: 16 Nisan 2007, 17:02 - İp: 85.***.**6.154
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

Son sorum da dynamic range in Türkçe karşılığı nedir ? Türkçe karşılığı yoksa öneriniz nedir ?

Türkçe karşılığı yoksa almancaya cevirip ordan tekrar türkçeye çevirmek mantıklı

Dynamic range kısaca kontras alanı demek. Kitapcıklarda bu şekilde gözükür genelde. Yani bri fotografda gri ne kadar fazlaysa o kadar dynaim range yuksektir. Bilirsin..? Siyahdan beyaza dogru giden bir scala vardır.. BU aradaki gri tonlar ne kadar fazlaysa o kadar iyidir.

Şu anda ne fazla rangei s5pro veriyor diye biliyorum. 9 muş. Dun ayakustu fdermihanla konusurken laf arasınd agecmisti. Fuji standı 9 olarka soylemiş dynamig range oranını. Bizim nikonlarda nedir onu bilemiyorum. Ama çok yuksek olacagını sanmıyorum.

Muhakka bir sitede vardır. Ben baktım ama bulamadım. Dslr nin dynimic rangelerini gosteren bir site..

Tarih: 16 Nisan 2007, 17:11 - İp: 213.***.**1.28
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

canon 5d de yuksekmiş

Tarih: 16 Nisan 2007, 17:15 - İp: 213.***.**1.28
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

"dinamik aralık" diye okumuştum bir yerde.

Tarih: 16 Nisan 2007, 22:38 - İp: 86.***.**1.179
fufuli
fufuli (üye)
İstanbul / Meraklı

Üyeliği iptal edilmiştir.

Tarih: 16 Nisan 2007, 23:25 - İp: 85.***.**8.194
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

selam ünal. bende r1 var d70 var şimdi.

Şimdilik yenibir dslr almicam. Biraz dah aucuzlasınlar diye bekliyorum. Ya da daha yenileri cıksın.

Bir arkadaş özelden yazmış kafamı karıştırıyorsunuz diye. Karışmasın. Ben aldım kullandım sattım. Ömür boyu birlikte olacak değilim bir makinayla. Çok sıradan bir olay..

Tarih: 17 Nisan 2007, 12:39 - İp: 213.***.**1.20
fufuli
fufuli (üye)
İstanbul / Meraklı

Üyeliği iptal edilmiştir.

Tarih: 17 Nisan 2007, 13:09 - İp: 88.***.**6.111