netfotograf
netfotograf (Yönetim)
İzmir / Firma

Netfotoğraf Canon Eos 30d Test:

Değerli üyelerimiz.

Netfotoğraf sitesi olarak sizlere daha önce sitemizce yapılacağını duyurduğumuz makina testlerinin ilkini Canon Foto-Video Türkiye Mümessili Erkayalar dan sitemize gönderilen Canon nun EOS 30D modeli başlatmış bulunuyoruz.

Bu testin sitemizde ve Türkiyede bir ilk olmasından dolayı eksikliklerimiz olabilir.Amacımız burada açtığımız bu forum ile bizlere bundan sonraki testlerimizde yön vermeniz ,test ettiğimiz Canon EOS 30D fotoğraf makinası hakkında görüş ve düşüncelerinizi buradan paylaşabilmeniz.

Testi gerçekleştiren arkadaşımız AS (Adnan) ın yaklaşık bir buçuk aylık çalışması sonucunda ortaya çıkan bu inceleme sizlere sunulmadan önce sitemizde fotoğrafçılık ve ekipmanları konusunda bilgisine güvenebileceğimiz arkadaşlarımızın önerileri doğrultusunda hazırlanmıştır.

Buradan sitemiz adına bu arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Canon EOS 30D hakkındaki görüşlerinizi bu topicten ,DSLR / DSLR Like Satın alma rehberinden yapabileceğiniz gibi Test sayfamızda ki "Forumda Canon Eos 30D" başlığı altından da bu topiğe ulaşabilirsiniz.

Canon EOS 30D Test sayfasına giriş için tıklayınız.

Saygılarımızla Netfotoğraf.

Testi hazırlayan: As ( Adnan )

Teste yorum ve görüşleri ile katkıda bulunan arkadaşlarımız:

Dadanagast ( İlker )
Burkay ( Murat )
Ömergin ( Ömer ).

#netfotograf' tarafından 12.10.2006 12:00:43 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Ekim 2006, 01:47 - İp: 81.***.**0.119
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

dadanagast oynicamda sen nerden cıkarıyosun simdi 400d yi 5 d yi..

ben hic d2x diyormuyum. yani nikonda da orantı farklı..

Ama şöyle diyebilirz mesela. son donemde cıkan aynı frup olarak nitelendirilen makinalar nelerdi? 400d -d80-a100

Yani birinci kendi grubuyla asla karşılaştırlımıyor bikerem. Hadi karşılaştırdık diyelim ortaya şöyle sonuc cıkıyor..

canonun 400 tane d si nikonun ancak 80 d si kadar ediyor.

yani 1nikon d=5canon d ediyor.

o halde 80d =150d yapar.

bu orta sınıf icin bir karşılaştırma.

ileri duzeylerin formulleri daha farklı algoritmalar içeriyor.

Tarih: 15 Ekim 2006, 22:01 - İp: 88.***.**7.158
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Ha ha ha

o halde şöyle bir algoritma yapalım.

Canon'un 5D'si Nikon'un 80D'si.

1 Canon D'si=16 Nikon D'si yaparsa,

1 Euro=1.85 YTL yaparsa,

Ve bir derviş bir derviş'e gel beraber bir Fotoğrafçı açalım demişse,buradan CCD-Cmos durumuna atlamak istersek,

Sony-Nikon ortak parça kullanımı ve Sony-Minolta birleşimi ile ortaya çıkan sentezin diğer Olympus ve Pentax firmalarını tetiklemesi ile Leica Sumicron lensin, Zuika lens'e 2x fokal çarpanması ve yamanması ile Sigma 14d'nin 3 renk bileşeni ile bu konunun ne alakası olduğu sorusu kafalarda yanıt ararken,VR-AS-IS gibi günümüz tartışma konularının lensde mi gövde de mi sorularına yanıt bulmak hiç bu kadar sorun olmamıştı.

Ne dedim ben

Tarih: 15 Ekim 2006, 22:15 - İp: 85.***.**0.127
pollock
pollock (üye)
Yalova / Meraklı

selamlar güzel bir çalışma olmuş emeği gecenlere teşekkür ediyorum.
30d ve bw polarıze ile bir çalışma

#pollock' tarafyndan 15.10.2006 23:20:05 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Ekim 2006, 23:15 - İp: 85.***.**5.34
omergin
omergin (üye)
Kayseri / Meraklı

arkası gelsin abi fotografların birtane yukleyip cıkma isin icinden

Tarih: 15 Ekim 2006, 23:25 - İp: 88.***.**8.240
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

yok abi, sizin ikinizi de matematikte sinifta birakmali.. bu ne hesap bu ne lahana tursusu..

"yani 1nikon d=5canon d ediyor.

o halde 80d =150d yapar. "

simdi diyorsun ki 80d'ye rakip 400d, sonra da bir nikon d'si 5 canon d'sine bedel.. o halde nasil 80 tane nikon d'si 150 tane nikon (veya canon) d'sine denk olur?
biz hic 400d, 30d'ye rakiptir diyor muyuz? diyemeyiz, cunku degil.. o halde d80 de 400d'ye rakip oldugundan, 30d'ye rakip olamaz.. (d'ler aklinizi karistirdi sizlerin, onun icin onlari bir kenara biraktim..)

......................

kivanc sana bilahere 5d-d2x konusunu ozel mesaj olarak gececegim.. sen ruyanda gormeye devam et.. ben de dun gece ruyamda, fotograf cekmesini ogreniyordum.. [>

Tarih: 16 Ekim 2006, 13:08 - İp: 86.***.**0.120
omergin
omergin (üye)
Kayseri / Meraklı

sende bilardo falan ogretseydin ona hep oyle olur ya :D

Tarih: 16 Ekim 2006, 17:58 - İp: 88.***.**8.240
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

canim bilardo da oynadik tabii.. amerikan bilardosu..
...
aslinda konu tamamen farkliydi.. ben bir ajandim.. bir arkeoloji kazisinda ortaya cikarilan oda dolusu altin olayini cozumlemeye calisirken tanistik.. jennifer lopez, hirsizdi..

Tarih: 16 Ekim 2006, 18:23 - İp: 86.***.**0.120
omergin
omergin (üye)
Kayseri / Meraklı

17-40 la makro bu kadar oluyor :D
f/22 1/250 sn flas

Tarih: 16 Ekim 2006, 20:35 - İp: 88.***.**8.240
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

omer bayagi bir macro olmus dogrusu.. fotografin kenarlarina ne oldu bu arada?..

Tarih: 16 Ekim 2006, 21:22 - İp: 86.***.**0.120
omergin
omergin (üye)
Kayseri / Meraklı

abi arka tarafı flas siyah yapıyor bende biraz yaktım burn ile
siyah wallpaperin icinde ortalayınca hos duruyor

Tarih: 16 Ekim 2006, 21:32 - İp: 88.***.**8.240