polaris
polaris (üye)
Yurtdışı / Meraklı

D200 Dpreview'e Ulasmis

arkadaslar bugun dpreview ilk numune d200'u nikon tarafindan teslim almis derin incelemeye baslamistir, kucuk bir yuzeysel oninceleme su anda sitede mevcut. sayet yazilanlar boyleyse, canon'un bu klasmandaki makinalari teknoloji olarak nikonun gerisine dusmus durumdalar.

Tarih: 1 Kasım 2005, 18:40 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

polaris bence almazsan hata o lensden.. benim tahminim 300 ile 400 pound arasinda birsey olacak... ama daha cok 300'e yakin bir rakam..
bak simdi nikon almadigima pisman oldum..
..insallah canon da buna benzer bir lens cikarir piyasaya.. valla kesin alirim o zaman.. hatta kalitesi yuksekse bendeki 70-200'u de satarim o zaman..

Tarih: 1 Kasım 2005, 19:54 - İp: yok
salgado
salgado (üye)
Osmaniye / Amatör

Evet Dadanagast,
70-200'ü satarsanız zaten komple makinanın epey bir kısmını kurtarırsınız, Ben de 24-70 sattım, epey bir nikon aldım.

Tarih: 1 Kasım 2005, 20:12 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

bendeki f/2.8 modelinden degil salgado, f/4 L modelinden.. ama tabii yine de bir 350D parasi.. yani iki 350D parasi olur makineyle birlikte..
ama simdi makineyi satacagim desem hanim beni oldurur kesin.. belki seneye falan izin verir..
..
salgado artik sen de degistirirsin makineyi.. d50'ydi sanirim sendeki.. d200 alirsin artik..

Tarih: 1 Kasım 2005, 20:24 - İp: yok
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

http://www.letsgodigital.org/html/review/nikon/d200/dslr_EN1.html burada da bir ön inceleme var

Tarih: 1 Kasım 2005, 20:56 - İp: yok
gucsav
gucsav (üye)
Ankara / Profesyonel Fotoğrafçı

örnek resimler gerçekten harika.

Tarih: 1 Kasım 2005, 21:10 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

letsgodigital'in degerlendirmesini okudum.. ve su anda kesinlikle bir tane istiyorum.. hatta o wireless su-800 ve sb-r200'lerden de istiyorum..
en iyisi bekleyip gormek..
ama simdilik gorundugu kadariyla, nikon turnayi gozunden vurdu bu sefer.. bakalim canon ile konica nasil cevap verecek?...
istermisiniz konica da 9d'yi cikartsin.. ustelik d200 ile ayni fiyata falan..

Tarih: 1 Kasım 2005, 22:07 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Kimse bana hala ıs li objektif ile is siz olan arasında ne kadar fiyat farkı var veremedi.

Tarih: 1 Kasım 2005, 22:44 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

pazarbey, eger ki konica 5d'yi alirsan uzerine de sigma veya tamron 18-200 alirsin.. ve sonucta lensin IS'liymis gibi olur..
IS'li lenslerin fiyatlari bayagi yuksek oluyor.. tabii bunun nedeni, yeni bir teknoloji olmasindan.. (kismeten yeni..)
sen hangi lensleri karsilastirmak istiyorsun?

Tarih: 1 Kasım 2005, 22:57 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Yav dadanagast anlamıyormusun
mesela 18-200 normal
18-200 vr veya ıs
aralarındaki fark ne kadar.
şunun için zsoruyorum.
d50 = 480 euro
d5= 630 euro.
iki makina birbirine hemen hemen denk. ıs li objektif almam halinde bundan fazlamı fark veriyorum.

Tarih: 1 Kasım 2005, 23:03 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

aralarinda sanirim 100-150 pound gibi fark olur pazarbey.. ama onemli olan, konica sistemle, sen uzerine hangi lensi takarsan tak, otomatikman IS'li gibi olacak..
ha bu arada, letsgodigital'deki yaziyi okudugumdan soyluyorum; nikon 18-200 VR lensi sarsintiyi 4 stop'a kadar onleyecekmis.. yani 2 veya 3 degil..
cunku vibration reduction 2 teknolojsii kullanilmis..
ama konica'nin makinesindeki 1. tur IS.. yani artik nikon olayi biraz daha uzaklara tasimis oldu..
ama tabii konica body'ye de hangi lensi takarsan tak IS'li olacak.. yani boru degil..

Tarih: 1 Kasım 2005, 23:10 - İp: yok