muratcicek
muratcicek (üye)
Yurtdışı / Meraklı

A100 Mu D70s Mi?

BEN İLK DSLR MAKİNEMİ ALACAGIM İÇİN KARAR VEREMİYORUM A100 MU OLSUN D70S Mİ. HANGİSİNİ KULLANMAM RAHAT OLUR VE DAHA KOLAY? D70S ALIRSAM 18-70 MM DX LENS İLE BİRLİKTE ALACAGIM. YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.

#muratcicek' tarafından 04.03.2009 10:25:09 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Ağustos 2006, 00:10 - İp: 81.***.**8.120
drk_m
drk_m (üye)
Rize / Amatör

Arkadaşlar bana biraz haksızlık yapılıyor gibi geliyor. Bildiğim kadarıyla sony konica-minolta yı satın aldı. Konica-minoltanın slr hakkındaki yılların birikiminide aldı dolayısıyla. Şimdi de kendi dijital teknolojisini k-m nin slr bilgi birikimiyle (k-m nin ayrıca dijital foto da da belli bir birikimi var bunu da unutmayayım.)birleştirip alfa 100 çıkardı. Ben makineyi gordüm. Hatta 70-300 macro lensiyle birkaç çekimde yaptım
(galiba biraz şanslıyım) ele oturuşu ağırlığı hiç te fena değil. Ayrıca objektifleri kalitesiz diyede bir yorum okudum. O yorumu mumkunse 6 ay sonra yapında görelim. Zira optik konusunda ki 1 numara zeiss üretecek bir kısım objektifleri.

Sonuçta sadece yüksek isoda gren veriyor o kadar. Çektiğimiz fotoğrafları bir düşünelim kaç defa 1600 iso da fotoğraf çektik ki????

Tarih: 19 Ağustos 2006, 20:45 - İp: 81.***.**5.205
ceyhun79
ceyhun79 (üye)
İstanbul / Firma

ağzına sağlık drk hım tam benim kafadasın nikonun sensörünü sony üretiyor demekki sensör işini sony daha iyi biliyor k.m. aldı artı carl zeiss lensle çalışıyorlar iş ortakları hatırlayalım H-1 sony lensdi H-2, H-5 carl zeiss lensle devam etti büyük ihtimalle A-100 de de aynısı olacak göreceksiniz dedim beni tii ye aldılar moralimi bzdular neymiş yok makina satmaya çalışıyormuşum diye suçladılar beni yermek yerine ticari anlamda fikirlerimi almış olsalardı ben yardımcı olmaya çalışırdım mesela her yer kodak express dimi sony ona bile rakip ne yaptı önce termal çıkardı tüm stüdyolara verdi herkes vesikalıklarını termal baskıda çıkarmaya başladı kodak express lere rakip sony dijital fotografçılık merkezi diye tabela dağıtmaya başladı sadece nikona canona değil expresslere rakip çok teşekkür ederim sana drk ağzına sağlık

Tarih: 19 Ağustos 2006, 21:45 - İp: 81.***.**4.170
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

son iki yazı.. komigime gitti.

Tarih: 19 Ağustos 2006, 21:48 - İp: 88.***.**6.126
azya
azya (üye)
İstanbul / Meraklı

sanki benimde biraz komiğime gitti..arkadaşlar burda nikondan bahsediyorsunuz...sony ilk deha slr bir makine çıkardı nikon u saymakla bitmez...

ayrıca işin gerçeği canon bugün 30 milyonuncu lensini üretti ve sattı...bide işin bu kısmı varr

Tarih: 19 Ağustos 2006, 23:02 - İp: 88.***.**3.220
azya
azya (üye)
İstanbul / Meraklı

hımm bide unutmadan bugün kullanılan çoğu sony marka omuz üstü pro kameralar canon lens kullanıyo o zaman bu video kamerada canon un sony ye öncülük ettiğinin göstergesidir...

Tarih: 19 Ağustos 2006, 23:06 - İp: 88.***.**3.220
pervince
pervince (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

isterse 300 miyon satsın, parasını benimlemi paylaşıyor ki sevineyim.
Minolta da kapanana kadar 16 milyon lens satmış bana ne faydası var.
Benim alacağım 2 tane bilemedin 3 tane lens.

#pervince' tarafyndan 20.08.2006 02:09:02 tarihinde düzenlendi.

#pervince' tarafyndan 20.08.2006 02:10:15 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Ağustos 2006, 01:30 - İp: 85.***.**1.219
drk_m
drk_m (üye)
Rize / Amatör

Neden komiğinize gitti anlamadım. Yok hani eşit davranılsa gam yemiyecem. İki firmada babamın oğlunun değil sitede bi canon -nikon almış başını gidiyor. Tamam kalitesiz makina demiyorum hakkını vermek lazım. Ama klasik düşünce tarzını da bir kenera bırakmak lazım. Ne yani ilk defa bir ürün üreten başaramaz mı? canon bilmem kaçıncı lensini satmış. Tofaş da zamanında binlerce şahin sattı bu onun en iyi olduğu anlamına mı geliyor?? benim karşı çıktığım olay şu efendim canonda şu özellikler var nikonda bu özellikler var sony de şu dezavantajlar var fuji de bu dez avantajlar var. Eşit davranın arkadaşlar. Hadi soyleyin o zaman alfa 100ün yüksek iso haricinde kendi sınıfındaki rakiplerinden başka ne gibi kötü yanları var????
sayabilecekmisiniz bakalım 10 tane.
bana alfa 100 ün rakiplerinden birinde dro gösterin??
super steady shot gösterin? (altını çizeyim bu özellik objektiflere fazladan para ödenmemesi demek zira titreşim önleme makinada objektifde değil)
sensor cleaning gösterin
vizörü gözünüze yaklaştırırken af yapmaya başlama gösterin
Birde dürüstçe iso 1600 de kaç fotoğraf çektiğinizi söyleyin.

#drk_m' tarafyndan 20.08.2006 02:01:07 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Ağustos 2006, 01:51 - İp: 81.***.**6.215
huddu
huddu (üye)
Antalya / Amatör

bende çok bakıyorum ama her gün her an fikir değiştiriyorum, bir değerlendirme okudum sizinle paylaşmak istedim

http://www.cameralabs.com/reviews/SonyA100/page6.shtml

Good points
Unique and effective built-in anti-shake system
High resolution 10 Megapixel sensor
18-70mm kit lens longer than the usual 55mm
Screen information stays upright as body rotated

Bad points
Anti-dust system far from infallible
Relatively noisy at 800 ISO and above
Kit lens soft in corners when open at wide angle
Can't see effect of anti-shake while composing
Feels like an enhancement, not a new DSLR

85%

Tarih: 20 Ağustos 2006, 10:55 - İp: 85.***.**7.225
drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

arkadaşlar,
bir kaç haftadır izliyorum, anlam veremediğim bir sony düşmanlığı ve küçümsemesi var forumlarda.
tamam lens sistemi bir canon değil, algaçı o kadar başarılı değil.
a-100'deki algaç d200 ve d80'deki algaç.
A-100 sanki sony'nin ilk denemesi gibi sunuluyor. Hayır makinayı Minolta yaptı, Sony üstüne ek teknolojiler ekledi. Sorun forumdaki 5d sahiplerine hangisi mutsuz. hatta o kadar forum izleyeni var ki tanıdığım, 5d bulamadıkları için nikon d50 alan.
İşte bu başarılı Minolta 5D'nin gövdesine d200 algaçı koymuşlar (AS halihazırda vardı.)Dinamik aralık iyileştirici, sensör temizleyici gibi çok kritik ve çok önemli özellikler eklenmiş. Görüntü sabitleyici özelliği gövde de sunan 2 firmadan biri.

o testlerdeki 350d ve d50'nin puanlarına da bir bakın.

Tarih: 20 Ağustos 2006, 12:08 - İp: 193.***.**2.10
swordsman
swordsman (üye)
Ankara / Amatör

Selamlar drtamer,

Sony düşmanlığı demeyelimde eleştirilmesi diyelim istersen . Sonuçta bu forumdaki insanların herhalde sony ile kişisel bir husumeti yoktur düşman olacak kadar diye düşünüyorum . Ama şunuda söyleyeyim bu markayı seven insanların aşırı bir alınganlığı var. Sony'ye bir eleştiri yapıldığı zaman veya yeni makine alan biri a100 almadığı zaman aşırı tepki veriyorlar. Ben şimdiye kadar a100 alan birine niye aldın denildiğini duymadım ama başka marka alan kişilere niye a100 almadın denildiğini duydum.

İkinci konuda teknik özellikleri konusunda a100'ün diğer markalardan ne kadar üstün olduğu. Saydığınız özellikler arasında sensör temizleyici özelliğini yanılmıyorsam olympus'ta kullanıyordu ve peki bir işe yaramadığı söyleniyordu. Zaten düşünürsek üfleme veya fiziksel temasla bile zor çıkan tozları bu özelliğin engellemesi pek mümkün görünmüyor. Dro özelliği d80'de de var zaten gerçi olmasa ne olur bilgisayar başında bir dakika bile sürmüyor. AS olayı belki en büyük artısı a100'ün. Ama hepimiz biliyoruz gövde üzerindeki titreşim önleyiciler lens üzerindekiler kadar efektif çalışmıyor. Hiç olmamasından iyidir tabiki.

Son deyinmek istediğim noktada sony'nin slr işinde yeni olup olmaması. Evet km'nin mirasını devraldı onun üstüne birşeyler yapıyor şu anda. Ama artık km değil sony var karşımızda. Şu an sony a100'den sonra ne çıkaracak veya çıkaracak mı bilenimiz var mı? Üst sınıf makineleri ne olacak belli değil. İleride üst sınıfa terfi etmek istediğimde şu an bilmek isterim ne tür seçeneklerim olduğunu. Şöyleki diyelim canonun yeni modelini aldım üst sınıfa geçnek istediğimde en kötü ihtimalle 30d var ondan sonra 5d.. Nikon d80 alsam d200 var d2x var vs.. Ama sony'ye bakıyorum sadece a100 var. Ya sony başka model çıkaramazsa slr olarak veya çıkardığı üst seviye modeller bir 30d veya d200 kadar başarılı olmazsa. İşte sony'ye tereddütle yaklaşmam buradan geliyor. Ben bunu ciddi bir risk olarak görüyorum. Ama sony 3 modelle yani giriş, orta ve üst seviye şeklinde girseydi piyasaya o zaman bu tereddütlerim olmazdı. Ama şu an sanki tek modelle girip nabız yokluyor gibi geliyor bana.

Tarih: 20 Ağustos 2006, 13:13 - İp: 85.***.**8.112