muratcicek
muratcicek (üye)
Yurtdışı / Meraklı

A100 Mu D70s Mi?

BEN İLK DSLR MAKİNEMİ ALACAGIM İÇİN KARAR VEREMİYORUM A100 MU OLSUN D70S Mİ. HANGİSİNİ KULLANMAM RAHAT OLUR VE DAHA KOLAY? D70S ALIRSAM 18-70 MM DX LENS İLE BİRLİKTE ALACAGIM. YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.

#muratcicek' tarafından 04.03.2009 10:25:09 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Ağustos 2006, 00:10 - İp: 81.***.**8.120
drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

sevgili kılıç üstadı, silahşör,

amacım tartışma yaratmak değil.
ama insanlar ayjnı fiyata 5 yıl önceki teknolojiyi almasın istiyoruz (nikon d100 algaçı 4 yıl 7 aydır piyasada, küçük değişkliklerle d70, d70s d50, pentaxlart, minolta 5d 7d'de). d80, 370d almayın demiyoruz. ama a-100 fiyatına, d70 d50 almayın diyoruz. bakın d70, d50 veya 350 almayın da demiyoruz, hakettiği fiyata bulursanız alın, göz göre göre kazıklansın istemiyoruz kimsenin. Mesela uygun fiyata 7D+28-75 2.8 bulsam hemen alırım. Ama a-100 fiyatının yarısına olursa.

a-100'ün üstü, a-200 (KM 7D II) olacak, mükemmel bir gövde, bol dış ulaşım düğmeleri vs... 10 mp mi olur artık 12 mp CMOS' mu olur onu Sony'nin paşa gönlü bilir. O algaçı da Nikon'a verir mi vermez mi onu da kendi bilir.
daha sonra aslında bu yıl minolta 9 bekleniyordu ama merak etmeyin o da 2 yıl için de gelecek.

Minoltadan kötü bir şey beklemeyin.

Bu arada Canon da çok hayati olmamasına rağmen bayonet sistemini değiştirip kendi lensini alan canonseverleri üzmemişmiydi?Canon belki APS-C formatındaki ve FF algaçlar dışında 1.3 çarpanlı algaçlar üretebilir deniyor.

Veya nikon FF algaç sistemine geçecek mi? Lensleri neye göre almalı.

O yüzden ileri de üst sınıf istiyorsanız lenslerinizi FF için olanlardan alırsınız olur biter.

yani hiçbiri babamızın oğlu değil, verdiğmiz para da memleketin parası. Bu kadar sınırlı imkanlara sahip bir ülkenin bireyi olarak neden büyük firmaların bizi kandırmalarına gözyumalım. Zaten bu tür malzemelere verilen paranın bizlere nasıl döndüğünü de aklımızdan çıkarmayalım.

Tamer

Tarih: 20 Ağustos 2006, 13:47 - İp: 193.***.**2.10
drk_m
drk_m (üye)
Rize / Amatör

Öncelikle bem sony makina kullanmamış bir amatör fotoğrafçıyım. Makinem fuji s5600 vede memnunum. Yani sony ile herhangi bir duygusal bağım yok. Swordsman sana o konuda hak veriyorum yani ust model konusunda endişe duymanda. Fakat şunu söylemek isterim birincisi eşit davranılmıyor canon ve nikon kayırılıyor bu forumda ikincisi sony nin dslr pazarını terkedeceğini hiç sanmam zira sony gibi dev bir marka için büyük prestij kaybı olur.Ayrıca öyle bir düşünceleri olsa Zeiss la anlaşmazlardı zira kendi lensinide üretiyor sony.
Herneyse lafı uzatmaya gerek yok dediğim gibi benim sözüm eşit davranılmamasına.

bu linkte de a-100 ile çekilmiş bir makro var buyrun bakın:
http://www.treknature.com/gallery/Middle_East/Turkey/photo68143.htm

Tarih: 20 Ağustos 2006, 13:50 - İp: 85.***.**1.37
swordsman
swordsman (üye)
Ankara / Amatör

Sevgili tamer (sizde bana serdar diyebilirsiniz );

Elbette biliyorum amacınızın tartışma yaratmak olmadığını. Benim de amacım neden sony'ye uzak durduğumu ve eleştirdiğimi bir nebze olsun anlatabilmekti. Görüyorum ki zaten anlatabilmişim . İnşallah dediğin gibi yakın zamanda sony yeni slr makinelerini piyasaya sürer ve benim gibi bu konuda tereddütleri olan insanları olan insanların tereddütlerini ortadan kaldırır. Şunu da söylemek isterim eğer km kendi başına yoluna devam etseydi ve a100 gibi makine çıkarsaydı gönül rahatlığı ile alırdım o makineyi. Tekrar söylüyorum her ne kadar km'nin mirasını devralsada karşımızda sony var. Yani başka bir şirket. Bu yüzden bekleyip sony'nin stratejisini, satış politikalarını ve amacını görmek istiyorum ve a100 almayı düşünmüyorum. Sanırım bu da benim en doğal hakkım .

Tarih: 20 Ağustos 2006, 14:58 - İp: 85.***.**8.112
muratcicek
muratcicek (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Sanırım D80 nin fiyatı 1000 dolar olacakmış. Sizin bir bilginiz varmı bu konuda?

Tarih: 21 Ağustos 2006, 09:28 - İp: 85.***.**8.137
kelle
kelle (üye)
İstanbul / Amatör

nikon d80in çıkış fiyatı yurt dışında 1000$ tabi türkiyede ne olur onu bilmeyiz.bir ara metro fotoğrafta 1150+kdv diye yazmıştı ama bu da kesin değil

Tarih: 21 Ağustos 2006, 11:00 - İp: 193.***.**8.201
muratcicek
muratcicek (üye)
Yurtdışı / Meraklı

YA BU BODY FİYAT İÇİN BİRAZ PAHALI DEĞİL Mİ? SANIRIM A100 FİYATTA BİRAZ KATLAYACAK AMA YİNE BEKLEMEYE DEĞER BELKİ NİKON BİR SUPRİZ YAPAR

Tarih: 21 Ağustos 2006, 11:13 - İp: 85.***.**8.137
muratcicek
muratcicek (üye)
Yurtdışı / Meraklı

SANIRIM D80 NİN TÜRKİYEYE GELMESİ YILBASINI BULURMUS. OYLE BİR DUYUM ALDIM SIZIN BIR BILGINIZ VARMI BU KONUDA?

Tarih: 21 Ağustos 2006, 11:22 - İp: 85.***.**8.137
kelle
kelle (üye)
İstanbul / Amatör

nikon amerikada eylül ortası gibi çıkacak.Türkiye'ye 1 ay sonra geldi geldi yoksa pazar kaybeder çünkü benim gibi bir an önce dslr almak isteyenler daha fazla bekleyemez ki o zamana kadar canon yeni makine çıkarmış olacak ve buda insanların aklını çelecek.

Tarih: 21 Ağustos 2006, 12:45 - İp: 193.***.**8.201
muratcicek
muratcicek (üye)
Yurtdışı / Meraklı

UMARIM SENIN DEDIGIN GIBI OLUR KELLE.

Tarih: 21 Ağustos 2006, 14:24 - İp: 85.***.**8.137
muratcicek
muratcicek (üye)
Yurtdışı / Meraklı

D70S+NIKON AF-S DX 18-70MM f/3.5-4.5 ED LENS+1GB 80X KART LI MAKİNEYİ 2100YTL ARTI 18 AY TAKSITLE SATIYORLAR SİZCE FİYAT İYİMİ YOKSA YÜKSEKMİ... BU MAKİNEYİ ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM ADAMIN ELİNDE BİR TANE KALMIŞ O YÜZDEN BU FİYATA VERİYORMUŞ...

Tarih: 22 Ağustos 2006, 17:03 - İp: 88.***.**2.152