mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

350d Ve Kalitesizlik İşte Canon

arkadaşlar yaklaşık 5 gün önce bir 350d aldım alllahım bu kadarmı dandik resim ler çıkar ortaya anlayamadım herhalde sony r1 e yakındır dıye dusundum.

nerdee tam bir rezalet maddi durumu uygun olmayan adamlar kacsın bu makineden kesınlıkle tam bir para tuzağı...

yıkıldım valla...

Tarih: 16 Aralık 2006, 10:12 - İp: 85.***.**7.42
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

sell .sabit kafa flasiyla mekan cekimi yapilmaz.yada sonuc ornekteki gibi olur

sabit kafa flası demek harıcı flaslamı ıc mekan da foto cekılmez??

Tarih: 17 Aralık 2006, 00:44 - İp: 85.***.**8.248
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

sell işte 0,3 tepoazlanmıs bır foto 100 iso da

3,5 diyafram

Tarih: 17 Aralık 2006, 11:24 - İp: 85.***.**7.42
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

mimarca arkadasım,

nacizane bir sey diyebililirmiyim?

18-55 kit lens 3,5 diaframla eos 350 otomatik ayarda ne yapabilirki? sigma 18-70 2,8 diaframlı objektifle nelr cekilebildigini gordun..iç mekanda fotograf çekeceksen eger, bence harici bir flash (sb600 veya 800) veya su objektifin kenarına takılan flashlardan alabilirsin. eger bu işi profesyonel anlamda yapmayı planlıyorsan, ışık sistemleri var sirkeecide isim ve telefon verebilirim...600-700 YTL civarına peşin alabiliyosun. iç mekan çekimlerinde bence gerekli... makinenin sahip oldugu ozellikler, ozellikle cok noktadan netlemesi tum canonlarda standart. bence icini ferah tut. 2,8 mm diaframlı 10-20 mm geniş açı objektif guzel bir sigma objektif ve harici flash ile sorunlarını çözersin. r1 ilede bence sakın karsılastırma... r1 de cok pahalı bir lens var..o lensi slr bir makne takdığında eminim r1 den çok dha doğal sonucla elde edersin...r1 mükemmele bir makine olabilir ama slr diil...sen bene lens ve flash meselesini halledersen makinene ısınırsın...bol fotografli günler...

Tarih: 17 Aralık 2006, 11:37 - İp: 88.***.**7.172
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

R1 SLR değil ama konu iç mekan çekimiyse kesinlikle yeterli bir makine... 350D kit lensinden daha iyi geniş açı + daha iyi foto kalitesi

Amaca yönelmiş uygulamalarda niye ille de SLR diye tutturduğunuzu anlamış değilim. ben şu an iç mekan çekecek olsam 18-70 Sony Alpha yerine R1 götürürüm. lcd ekranı da ayrı bir avantaj sağlar.

Tarih: 17 Aralık 2006, 11:43 - İp: 88.***.**6.235
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

k.etkisi sana katılıyorum kesilikle iç mekan aksesuarları şart biraz pro yapmamk isterim tabi bu işi bu aksesuarlar nelerdir.

sen aslında sorunumu ıyı anladın makıneye bıran once ısınmalıyım yoksa gıdıcı olabılır.

kafa flaş kesinlikle şart bencede.

ayrıca alınması gereken ekipmanlar ın malıye tı ve isimleri nelerdir soyle dusunuyorum bır adet makıneye orjın flas alsam 2 tanede ucuz bısı alıp makıne ıle senkronize çalıştırabılırmıyım.

birde k.etkisi sigma 10,20 nın berbat oldugunu dusunuyorum aslında o kadar genıs acıya gırmenın pekde yararrı yok gibi 17mm yeter gibi.

ama alırsam kafamda 12,24 takina var gibi ne dersin ama once flaş.

valla muratsen gibi arkadaşların söylediklerine bişi diyemıyosun dogru çünkü ne diyeyim.

Tarih: 17 Aralık 2006, 12:08 - İp: 85.***.**7.42
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

şimdi arkadaşlar lens önerilerinizi bekliyorum 350d için...

fiyat performans orantılı bişiler.

18mm yada 17 mm den başlayabilir.

Tarih: 17 Aralık 2006, 13:36 - İp: 85.***.**7.42
chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

"mimarca" Sigma 17-70 veyada Tamron 17-50 almanı öneririm

Tarih: 17 Aralık 2006, 14:20 - İp: 88.***.**2.106
burfak
burfak (üye)
İstanbul / Amatör

sayın mimarca,

ben bu fotoğraflarda o kadar kötü sonuçlar görmedim. hatta tam boy yüklediğiniz fotoğrafta çok kötü denilen kit lensin beklediğimden daha iyi olduğunu fark ettim (demek ki kötü denmesinden fazlaca etkilenmişim).
bir suçlama gibi almanzsanız sevinirim ama genelde fotoğrafların daha çok kullanıcı hatası sebebiyle istediğiniz sonucu alamadığınızı düşünüyorum.
çok basit bir örnekle son yüklediğiniz fotoğrafta makine titretilmiş. makine istediği kadar iyi olsun, IS, VR gibi sistemler olmadıktan sonra makinenin yapacağı hiçbir şey yok.
diğerlerinde de aydınlatma problemi var gibi duruyor.

lens için ultrawide düşünmüyorsanız dijital bir makine için canon 17-40 f4 tavsiye edilebilir.

bir de tabii ki tripod. ucuzundan bile olsa tripod. zaten iç mekanda rüzgar falan olmaz. eğer pahalı olanları bütçemi zorlar diyebilirsiniz ama eminim böyle bir iş için 50 ytl daha harcayabilirsiniz.
bir de makinenizin mirror lock up fonksiyonunuz kullanınız ki, makine aynanın hareketinden sallanmasın.

Tarih: 17 Aralık 2006, 14:38 - İp: 88.***.**0.203
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

EF 17-40 USM:Kesinlikle çok keskin başarılı bir lens.
EF-s 10-22 USM: biraz pahalıdır ancak iç mekan için çok iyi lemstir.Sıfır distorsiyon.(perspektif bozulma olmaz.)
EF-s 17-55 IS USM;20D kullandığım dönemlerde kullandığım lensimdi.Başarılı bir lens.
Farklı bir marka olarakta,
Tamron 17-50 f/2.8 önerebilirim.Sigma önermiyorum, Tamron ve Canon kadar keskin değil.

Tarih: 17 Aralık 2006, 16:05 - İp: 85.***.**2.233
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

burfak estağfırullah neden suçlama gibi alım.

bilmediğim belli sonuçta bu ayna lock up ozellıgı menunun ıcınde mı nerde acaba bu arada trıpod um var.

yalnız su anda aklımda lens almak tan once flaş var hemen bır flas alıcam kendıme.

r1 i flasla denemeiştim bakalım ne olacak ne dersinzi bu fikre...

makineyi satmayı hiç düşünmüyorum.
edicegim 200 ytl zarar ın ustune 300 daha koyup lens alırım kaldıki çoğu insan bu yatırım ile r1 den bile iyi sonuç alacağımı garanti ediyor.

önce kafa flaşı deriyorum ne dersiniz.

Tarih: 17 Aralık 2006, 18:09 - İp: 85.***.**7.42