mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

350d Ve Kalitesizlik İşte Canon

arkadaşlar yaklaşık 5 gün önce bir 350d aldım alllahım bu kadarmı dandik resim ler çıkar ortaya anlayamadım herhalde sony r1 e yakındır dıye dusundum.

nerdee tam bir rezalet maddi durumu uygun olmayan adamlar kacsın bu makineden kesınlıkle tam bir para tuzağı...

yıkıldım valla...

Tarih: 16 Aralık 2006, 10:12 - İp: 85.***.**7.42
tanthana
tanthana (üye)
Denizli / Amatör

Sayın mimarca,
Öncelikle yeni makinanızı güle güle kullanın diyeceğim ama pek öyle olmadığı gözüküyor. İlk izlenim her zaman önemlidir tabi. Bir 350D kullanıcısı olarak makina ile dediklerinizden biraz alındım ve üzüldüm açıkcası. 350D ile çekipte beğenmediğiniz resimleri görme fırsatım olmadı fakat, o kadar kötü olmasına bir anlam veremedim ve resimleri görmeyi dört gözle bekliyorum. 350D üzerindeki 18-55mm objektif, kitler arasındaki en başarısız lenslerden olsada gerekli ayarlamalar yapınca oldukça iyi sonuçlar veriyor. Neticede Sony R1 dijital kompakt bir kamera. Ama 350D slr bir makina. Size tavsiyem kullanım klavuzunu her fırsatta okumanız ve devamlı değişik kombinasyonlarda kamerayı kullanıp ona alışmanızdır. 350D gerçektende pişman olunacak bir kamera değil. Elbetteki bu kameralar kolay ucuza alınacak aletler değil ve bizler bu aletlerden çok şey bekliyoruz.
Not: (bu makineyi flaş durumu filan bır ayrı berbat karanlık cıkıp duruyor) 350D'de iki tane exposure (poz telafi) ayarı var. Exposure parametresini lcd ekranın üzerinde yer alan lcd panel'den görebilirsiniz. -2 ve +2 değerleri arasındadır. Şimdi eğer P modunda (yaratıcı mod) flaş kapalıyken 'poz telafi' tuşuna basıp ana kadranı sağa ve sola çevirdiğinizde poz telafi değerlerinin değiştiğini göreceksiniz. Bu ayarların etkin olması flaşın kapalı olması gerekmektedir. Eğer flaşı açarsanız bu ayar devre dışı kalacaktır. Bu yüzden flaş açıkken poz telafisi yapmak isterseniz menu 2'den 'Flash exp comp'a girin ve aynı ayarı orada deneyin. Bu seferde flash'ı kapattığınızda 'Flash exp comp' değeri devre dışı kalacaktır. Son olarak ISO ayarlarınada dikkat etmenizi öneririm.

Tarih: 16 Aralık 2006, 11:01 - İp: 85.***.**8.215
ral
ral (üye)
İstanbul / Amatör

bende bir tuhaflık mı var acaba..fotolardan hangisi r1 in hangisi canonun

Tarih: 16 Aralık 2006, 11:06 - İp: 88.***.**7.151
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

sayın tanthana kardesım resımler 1, sayfada tesekkur ederım ılgıne...

ral yazdım fotoların ustune..

Tarih: 16 Aralık 2006, 11:35 - İp: 85.***.**7.42
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

BU FOTO CANON 350D 18-55

buda SONY DSC R1

Tarih: 16 Aralık 2006, 11:47 - İp: 85.***.**7.42
tanthana
tanthana (üye)
Denizli / Amatör

Resimleri gördüm. İlk başta hangi fotoğrafın hangi kamera ile çekildiğini bilmiyordum ve Canon'la çekileni Sony R1 ile çekilmiş zannettim, çünkü bana o daha güzel geldi. Ama şimdi görüyorum ki beğendiğim fotoğraf 350D ile çekilmiş.

Tarih: 16 Aralık 2006, 11:57 - İp: 85.***.**8.215
dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

Üzüldüm... Lens değişimi şart en azından makineyi değiştirmekten daha kolay ama şimdi sen makineden de soğumuşsundur bende üzerine tuz biber döküyorum ama diyecek başka bir şey bulamıyorum keşkeleri de yinelemek istemiyorum. Allah yardımcın olsun inşaAllah daha iyi bir lens ile istediğin sonuçları alırsın...

Tarih: 16 Aralık 2006, 11:59 - İp: 81.***.**5.252
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

yalnız alttakı yanı sony r1 le cekılen resımde kafa flas kullanıldı yanı sole

enstantene hızı 150 filan dı 350 d 8 sn ıle pozlandı flassız.

Tarih: 16 Aralık 2006, 12:01 - İp: 85.***.**7.42
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

bu makineler böyle ise aldırmayalım millete arkadaşlar öle ise...

Tarih: 16 Aralık 2006, 12:21 - İp: 85.***.**7.42
soner25
soner25 (üye)
Erzurum / Amatör

Mimarca sende gördün artık.Bizim verebileceğimiz paralara r1 den daha iyisi yok.Bide ekleme yapayım bildiğim kadarı ile 350D nin etkili flaş mesafesi 3-4 metre.Oysa R1 in etkili flaş mesafesi 12 metre.

Mimarca o koyduğun fotolarda renler çok farklı.Hangi makinanın çektiği gerçek renkleri gösteriyor.Çünkü sen ürünleri gözünle gördüğün için en doğrusunu sen biliyorsun.

Tarih: 16 Aralık 2006, 13:02 - İp: 85.***.**6.84
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

soner25 merhaba ncelikle birazdan başka bir resim daha yukleyecegım.
SONER CANON UN RENKLERİ BİRAZ DAHA GERÇEK GİBİ AMA RENKSİZ R1 İSE BİRAZ FAZLA RENKLENDİRMİŞ. OLDUGUNDAN.

ARKADAŞLAR KIZMAYIN BAŞLIK BİRAZ SERT OLDU AMA BAKIN MESELA 350D NIN ICINDEN PARAMETRELERDEN RENGİ AYARŞLASA IDIM BOLE OLMAZDI TABİ.

ŞİMDİ ARKADAŞLAR DİKKATİNİZİ ŞUNA ÇEKMEK İSTİYORUM R1 YAKLASIK 2,8F DEGERİ 150 ENST. ILE CEKTI BUNU.
VE FLAŞLA KAFA FLAŞ İLE.

CANON ISE KAFA FLAS YOK VE 8sn POZLADI. ISIK TOPLAYARAK YANİ TRİPOD USTUNDE BUNLARIDA DEGERLENDİRİN LUTFEN.

Tarih: 16 Aralık 2006, 13:11 - İp: 85.***.**7.42