lineeer
lineeer (üye)
İstanbul / Meraklı

350d

yardımınıza ihtiyacım var canon 350d veya pentax k100d fiyat/performans açısından hangisini seçmeliyim. ve en uygun nereden alınabilir aranızda dslr sini satmak isteyen varsa onların tekliflerinede açığım

Tarih: 6 Şubat 2007, 20:38 - İp: 88.***.**7.254
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

Sevgili Adnan bende yüksek iso ve noise sorunsalının A100 bazında çok fazla abartıldığını düşünmekteyim.Tüm arkadaşlarıma samimiyetle belirtmek isterimki makinenin elime geçtiği Kasım ayından bu yana çektiğim yaklaşık 2000 karenin hiçbirinde noise belası ile uğraşmış değilim. yukarıda yüklediğim fotoğrafta makinenin noise reduction'u off'dur. ama aynı fotoğrafta elde çekim sebebiyle Steady Shot ve DRO+ oldukca işime yaramıştır.

Açıkcası Bir DSLR'de özellikle aradığım kalite özelliği keskinlik ve detaydır. Eğer bir şekilde çare bulmak gerekirse de noise en kolay çözümlenen sorundur.(neat image)

A100 kullanmamış ve özellikle caanım 75-300 kombinasyonu ile fotoğraf çekmemiş arkadaşların kafalarındaki soru işaretlerini anlıyorum ama tarafsızca ve samimiyetle söyleyebilirimki A100 şu anki teknolojik gelişmelere paralel olarak yeni kullanım özellikleri sunan fiyatını sonuna kadar hakkeden bir kaç SLR'den biridir. ve tamamen kişisel görüşüm olarak bence giriş seviyesi değil bir ileri seviyenin makinesidir. kullanıcısına böyle bir kalite ve bu kadar esneklik sunan bir makinenin varsın bir kusuru da olsun (eğer var diyorsanız)

Tarih: 7 Şubat 2007, 22:42 - İp: 85.***.**4.118
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

muratsen sana kesınlıkle katılıyorum...
alfa kesınlıkle ust sınıf bır makıne...

ve cok iyi bir dslr...

Tarih: 7 Şubat 2007, 22:58 - İp: 85.***.**7.126
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

D80 1600 İSO

Tarih: 7 Şubat 2007, 23:13 - İp: 85.***.**7.126
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

bu da alfa a 100

İSO 400 A100 SONY

Tarih: 7 Şubat 2007, 23:19 - İp: 85.***.**7.126
kamuran76
kamuran76 (üye)
Kocaeli / Amatör

nedense bu ıso yarısmalarını gereksız buluyorum.bunun uzerıne cok tartısmalar yasandı ve hıc sonuca baglanamadı.sımdı neden yapılıyo anlamadım...
herkesın kendı makınası en ıyı makınadır ama baskalarıyla yarıstırmamak kaydıyla.eger makınaya ısınmıssan fotograf cekerken zevk alıyorsan o en ıyı makınadır.yanı herkesın fotograf makınası kendısıne arkadaslar(tabı bunlar benım dusuncem)...iyi geceler saygılar....

#kamuran76' tarafından 07.02.2007 23:28:26 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Şubat 2007, 23:27 - İp: 85.***.**5.125
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Ben bu fotoğrafı K100d ile tripod kullanmadan 800 ISO da çekmiştim, ve siteyi inşaa edenlere gösterdim, çok beğendiler. Daha sonra benim haberim olmadan bir fotoğrafçı tutup aynı açıdan sitenin fotoğrafını çektirmişler ve internet sitelerinin girişine eklemişler. linki burda http://www.avrupakonutlari.com

Fikir benim, parayı götüren başkaları, anlamdım gitti

Tarih: 7 Şubat 2007, 23:34 - İp: 85.***.**1.198
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Tolga hakikaten senin fikrini çalmışlar.

Herkes yüksek ısolu fotoğraflar yüklemiş.Bende iki K10d fotoğrafı yüklüyeyim.Bu fotoğrafları inceleme için kaynak ararken görmüştüm.Fotoğrafların exif bilgileri üzerindedir.

Mimarca bakalım beğenecekmisin K10D nin ıso performansını.

Pentax K10D
Iso 400

Pentax K10D
Iso 1600

Tarih: 8 Şubat 2007, 01:21 - İp: 85.***.**5.181
canbasri
canbasri (üye)
Çanakkale / Meraklı

Yukarıdaki croplu resimler hakkında: (Gözümün tespitleri)Viski etiketinde sağdaki daha net gibi dursada iskoç adamın kıyafetindeki detay ve bir çok kayıp var.Acaba image stabilizer in bi handikapımı?Mesela sabitlerken detay kaybı mümkünmüdür ki??Bir handikapı var ki is ye açılıp kapama seçeneği konmuş?İyi bakıldığında detay kaybı diğerine göre fazla ama keskinimsi görünen o...Aynı şey ikinci yeşil kutu dada belli yazıların bir kısımı okunmuyor bile ve renkleri sanki abartmış(örnek net ağırlığın yazdığı yerler)..En alttaki etikette ise tamamen belli detay kayıpları, markanın harflerinin içine bakınca anlaşılıyor ve daha fazla birşey demeye gerek yok.Benim sonucum : Sony nin çoğu makinesinde de böyle sanırım,İmaj sabitleyici ile bağlantılı olduğunu düşündüğüm detay kayıpları mevcut...Ve bu olay aynı zamanda renkleri de biraz abartma eğilimi göstermesine neden oluyor..Gözümün tespiti bu yönde..Bilmem yanılıyormuyum??(K10 d aldım mart 10 gibi elimde yanlış anlaşılmaya mahal vermeyelim)Saygılar...

#canbasri' tarafından 08.02.2007 01:56:17 tarihinde düzenlendi.

#canbasri' tarafından 08.02.2007 01:59:02 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Şubat 2007, 01:52 - İp: 88.***.**0.24
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Mesela sabitlerken detay kaybı mümkünmüdür ki??Bir handikapı var ki is ye açılıp kapama seçeneği konmuş?

SR açıkken cihaz daha fazla enerji tüketiyor. Işığın yeterli olduğu gündüz çekimlerinde SR yi açık tutmanın hiçbir faydası yok. Cihazdaki enerjiyi daha fazla kullanabilmek amacıyla SR yi açıp kapama gibi bir seçenek konulmuş. SR nin fotoğraf kalitesine herhangi bir olumsuz yanı yok diye biliyorum.

Tarih: 8 Şubat 2007, 08:24 - İp: 85.***.**1.198
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

kod senın algılamanda bır sorun var sanırım.

d80 le iso 1600 ile cekılmıs.gormedıgını dusnuyoum.
400 iso ne alaka 400 isoda ceksem n goremessın bırak noıse u.

ayrıca as ın 1600 da cektıgı yer tam karanlık deyıl gecelım bunları asa sabahda gunduz ısıgı altında a100 le 1600 iso cekıp koymus.

hep sen baslatıyosun as. omru hayatında bı dslr sı olan adam kalkıp bunu da satarsın artık dıyor.
valla satarmıyım hadi belli olmazda kod pentax da almam merak etme dahi bir kere bakma luzumunu dahi gormedim.

bole sacma bır yorumda anca 5d dahi gormemıs bırınden beklenırdı onuda yaptın.

yanı ılla burayı sabah programlarına cevıreceksın.

Tarih: 8 Şubat 2007, 09:36 - İp: 85.***.**4.161