lineeer
lineeer (üye)
İstanbul / Meraklı

350d

yardımınıza ihtiyacım var canon 350d veya pentax k100d fiyat/performans açısından hangisini seçmeliyim. ve en uygun nereden alınabilir aranızda dslr sini satmak isteyen varsa onların tekliflerinede açığım

Tarih: 6 Şubat 2007, 20:38 - İp: 88.***.**7.254
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Fikrete söyliyelimde siteye üye olan herkese Mimarca-Türkce sözlüğü ücretsiz dağıtılsın.

Tarih: 8 Şubat 2007, 13:43 - İp: 81.***.**3.63
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

Aslında mimarca çok iyi bir şey yapıyor forumda.. pek çok makineyi deniyor eksiklerini buluyor.. adnan hocam sizin bedavaya getirdiğiniz "izlenimleri" mimarca tamamen kendi kaynaklarıyla yapıyor ve bunu yaparkende üzüldüğünü pek sanmıyorum.... burda takdiri ve teşekkürü hakediyor.
aslında mimarcanın tecrübeleri ve makine izlenimleri makul bir decoderden geçtikten sonra burada üst başlık halinde yayınlanmalı.. sizin yaptığınız K10D testi ve 30D testi kadar resmi olmasada belki bir tık aşşağıda yer almayı hakediyor.

Tarih: 8 Şubat 2007, 13:50 - İp: 81.***.**8.85
as
as (Üye)

rokomet ben mimarca ya bunu söyledimde önce fikretin Mimarca-Türkce sözlük sorununu halletmesi lazım.
Yoksa o yazılardan kimse bir şey anlamaz.

Tarih: 8 Şubat 2007, 13:58 - İp: 81.***.**3.63
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Mimarca, bence en iyisi D80 de kalmak. Makineye alıştıktan sonra istediğin performansı alabileceğin bir cihaz. Ama daha iyi objektiflere ihtiyacın olabilir.

Tarih: 8 Şubat 2007, 14:24 - İp: 212.***.**0.50
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

hepiniz gerçekten sevdiğim arkadaslarsınız muratsen as rokomet x tolga osmanlı dadanagast antika soner serbes bunlar bıldıklerım...

sanırım bır tr sözluge ıhtıyac var bırde benım dızustu pc almanca onunda etkısı var.arkadaslar.

neyse xtolga sana kesınlıkle katılıyrum zaten dslr kavramı budur.as bıle dıyorkı ben 3-4 da a100 ü incelelmem kardeşim.

rokomet BEN FAYDALI BİRŞEY Mİ YAPIYORUM KENDI IMKANLARIMLA ONU BİLMEM AMA...
KÖTÜ YOĞURDA İYİ DEMİYORUM...

350D BANA GÖRE DEYILDI SOYLEMEDIGIMI BIRAKMADIM.
R1 İ İLK KEŞFEDENLERDENİM.

D80 DE ÇOK BAŞARILI BİR CİHAZ OLARAK GÖZLEMLEMESEM ALIRIM ARKADAŞIN KAFASNA ATARIM...

12 AY TAKSİTLE ALIRIM 5D AMA HALA DERSİNİZKİ R1

AMAÇ SADECE MOBİLYA DEYIL ARTIK...
DSLR İLE BAYA GÜZEL İŞLER YAPICAĞIMA İNANIYORUM.

Tarih: 8 Şubat 2007, 15:21 - İp: 85.***.**4.161
as
as (Üye)

Mimarca 5D de alsan R1 in yerini tutmaz.

Tarih: 8 Şubat 2007, 16:01 - İp: 81.***.**3.63
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

oh valla.. en sonunda konuyu bastan sona okumayi basardim..:D

adnan bir link vermistin, orada aslinda iso performanslari acikca belli oluyor..

acikcasi bence, gorulen o ki, 400d cok daha iyi duruyor..

.........

neyse birkac sey ilave etmek istiyorum..
sensor alani kucuk deniyor biraz daha, ama daha fazla pixel olunca yuksek iso kalitesi de bozulur deniliyor..
arkadaslar yapmayin etmeyin, hersey o kadar basit mi allah askina?

ozgur, oyle basit bir denklemle noise'u aciklayamayiz kesinlikle..

http://www.dijitalfokus.com/yeni/showthread.php?t=133

adresinde noise'i aciklamaya calismistim, isteyenler bakabilirler..
......

size bir adresi gostermek istiyorum;

http://bbsphoto.smugmug.com/gallery/1802255/1/89860804

lutfen biriniz bana neden d2x'in ayni d70s buyuklugundeki sensore sahip (degil mi ayni buyuklukte.. ama iki kati fazla pixel var.. 6 mp'ye karsi 12 mp..) olmasina ragmen o kadar az noise urettigini aciklayabilir mi?

canon 5d ki, yuksek iso'da gercekten su anda kral diyoruz.. bakin iste d2x ile karsilastirmalarina.. ayni sekilde d200'in fotograflarina da bakin.. hangisinde daha fazla ayrinti var, onu soyleyin..

.....
fuji o kadar makineler yapiyor.. mesela f30 modeli.. ufacik, miniminnacik sensoru var bu aletin.. nasil oluyor da o kadar az noise uretebiliyor?

........
evet, d80'de a100'de ve k10d'deki sensorler ayni.. ICX493AQA sensoru.. neden biri daha fazla noise uretiyor da digeri daha az uretiyor arkadaslar?

...................

erhan, oncelikle d80 cok iyi bir kamera.. cok iyi yaptin kesinlikle.. oncelikle iyi pozlama yapmalisin..

ve eger ki d200 alirsan, d80'den daha basarili olacagini goreceksin..

Tarih: 8 Şubat 2007, 16:27 - İp: 86.***.**0.120
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

bu arada demin benim N91 ile iso 3200'de bir cekim yaptim, ama koymaya cekiniyorum; cunku erhan hemen satabilirsin d80'i..

Tarih: 8 Şubat 2007, 16:30 - İp: 86.***.**0.120
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

işşşşşteeee aranan adam askerlik arkadaşım dada geldi.... bu zamana kadar nerdeydi????

digi focus a da yukledım ılker ordanda devam edelım.

millet takmıs dıyorki aynı sensor al işte aynı sensor olay sadece sensorle olmuyor.

girin dpreview daki k 10d ye bakın d80 30d ıso testı yapmıslar ayrıca ılker.

d80 400d arasında 800 de fark yok 1600 da d80 daha basarılı yani bnm deil diye soylemıyorum.

Tarih: 8 Şubat 2007, 17:02 - İp: 85.***.**4.161
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

http://www.dpreview.com/reviews/pentaxk10d/page14.asp

buyrun d80 in nasıl asık attırdıgına bakın k10d ye... acık ara...

30d ıle de karsılastırlmıs bır bakın....

Tarih: 8 Şubat 2007, 17:13 - İp: 85.***.**4.161