lineeer
lineeer (üye)
İstanbul / Meraklı

350d

yardımınıza ihtiyacım var canon 350d veya pentax k100d fiyat/performans açısından hangisini seçmeliyim. ve en uygun nereden alınabilir aranızda dslr sini satmak isteyen varsa onların tekliflerinede açığım

Tarih: 6 Şubat 2007, 20:38 - İp: 88.***.**7.254
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

erhan acikcasi ben her halukarda d200'un ciktilarini tercih ederdim.. k10d de dahil o gruba..
d80'de adnan'in soyledigi gibi NR tam olarak kapatilamiyor olmali ki, ayrinti kayboluyor.. oysaki d200'de oyle degil durum..

http://www.kenrockwell.com/tech/dslr-comparison/us.htm

adresinde guzel bir karsilastirma var.. bir bak istersen..

http://dc.watch.impress.co.jp/cda/review/2006/09/05/4527.html

bu adreste de iso 100-3200 arasi tam boyut fotograflar karsilastirilmis d80 ve d200'un..
........

Tarih: 8 Şubat 2007, 18:05 - İp: 86.***.**0.120
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

İlker mimarca anlamıyorki hala dpreview diyor.

Erhan dpreview de verdiğin adreste testin üzerinde diyorki makinalar test te fabrikasyon ayarları ile kullanılmış.
Bu ayarlar için Pentax K10D ve Canon EOS30D nin default ayarlarında NR kapalı olduğu için test o şekilde yapılmış.
Oysa D80 nin default ayarı Low-Normal-High dan Normal olarak geliyormuş ve D80 NR orta seviyede iken test te katılmış.O yüzden oradaki karşılaştırmanın hiç bir anlamı yok.Ama D80 de bu NR kapatılamadığı için adamlar mecburen o şekilde test e sokuyor.Zaten oradaki D80 verilerini incelersen makinanın 800 ıso da 400 ıso dan daha temiz olduğu görülüyor.Bunun da sebebi 800 ve 1600 ıso fotolarının NR işleminden geçmesi.

Hala anlamadım dersen ben pes diyorum.

Madem senin için bir fotoğraf NR den geçmiş geçmemiş farketmeyip sadece görünen noise önemli al sana Pentax K10D nin ISO 1600 fotoğrafı.Bak bakalım noise varmı.Üstelik bu fotoğrafta detay kaybıda yok.

Pentax K10D
ISO 1600
NOT: Aynı fotoğrafın NR siz orjinal'i bir önceki sayfada.

#as' tarafından 08.02.2007 19:50:22 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Şubat 2007, 19:47 - İp: 81.***.**3.63
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

İlker sana gönderdiğim 1600 ıso fotoğrafını aldınmı.

Tarih: 8 Şubat 2007, 19:57 - İp: 81.***.**3.63
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

At ISO 3,200 I see the most noise in the D80, however it's also the sharpest. I suspect if I cranked up the NR in the D80, which is as simple as going to MENU > SHOOTING > High ISO NR > HIGH, that it would match the other cameras.

My D200 seems a little less noisy in the actual image, with the same sharpness as the D80.

The Canons are less noisy, but softer, too. Compare the palm trees and the granite between the Canons and Nikons. The Canons are wiping out details along with the noise. This is all negligible except at this huge magnification. The Nikon D80 and D200 both have variable NR, which the Canons don't, so you can dial in your preferred look with them. These shots are all with the Nikons set to Normal NR. It's trivial to get better noise-test scores if you blur the image, which is why I included all these items instead of just a blank card.

Tarih: 8 Şubat 2007, 21:03 - İp: 85.***.**2.96
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

adnan evet aldim fotografi..
..adnan yalniz sunu da kabul etmek gerekir ki k10d de ayni sekilde belli bir NR uyguluyor fotograflarda.. yani bir tek nikon'a has olan birsey degil bu..
ki istenirse raw cekilir, NR falan uygulanmamis cikti alinir.. zaten asil raw'lari karsilastirmak lazim..

erhan, iste ken rockwell de soylemis.. d200'de daha az noise var ve ayni keskinlikle sonuc veriyor d80 ile.. hatta bence daha keskin sonuc veriyor..

d80 kamerasi d70s'den bir upgrade..
d200 ise d2xs'den bir downgrade..

ayni kefeye koymak pek de dogru degil iki kamerayi..

Tarih: 8 Şubat 2007, 21:39 - İp: 86.***.**0.120
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

ewet burdanda anlasıldıgı gıbı nr den sonra bıle cok sharp d80

malesef canon a ait iso krallıgınında fotoyu yumusatmak ıle kazınıldıgı asikar. ilker sende bunu kabul et.

ewet aslında raw olmalı makıne hıc nr uygulamasın...

ya kafayı yıcem as dıyorkı d80 de nr off yok varsa bıle olmuyor yooo nr off var d80 de.

d200 de var dıyorsunuz d80 menude gosterıp sahte bı ozellık olarakmı sunuyor bunu o zamn...

Tarih: 8 Şubat 2007, 21:47 - İp: 81.***.**4.121
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

erhan ben kabul ediyorum zaten.. ama kaliteli lens kullaninca, zaten inanilmaz keskin sonuclar aliyorsun.. o fotografdakiler ayni kompact kameralarla cekilmis gibi gorunuyor bana acikcasi..

Tarih: 9 Şubat 2007, 01:15 - İp: 86.***.**0.120
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

Tarih: 9 Şubat 2007, 13:35 - İp: 85.***.**4.161
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Kod,

Bunun sorumlusu Pentax ve Sony.

D80, 2007'de piyasaya surulmesi gereken bir modeldi. Nikon onu da digerlerini yaptigi gibi 2006'nin sonunda basina tanitacakti, 5-6 ay boyunca zugurtlerin cenesini yormasina musaade ettikten sonra 2007 Nisan-Mayis gibi piyasaya surecekti.

Ama bu sefer yemedi iste.

Ilk kani Sony akitti, 10 MP, stabilizasyon falan, dahasi cok iyi bir fiyat politikasi. Minolta markasi onemsizdi, Minolta onlarca sene agziyla kus tuttu, bir suru icadi digerlerinden once surdu piyasaya, ama pazari kapatamadi, Canon ve Nikon hep yetisip tokadi attilar Ninolta'nin ensesine. Ama bu sefer mesele Sony, ayni bos alani ona birakirsan hic affetmez, allem-u cihan olsan bir daha nah gorursun piyasa liderligini.

Sonra Pentax cikti meydana, K100D hem pratikligiyle hem de yenilmez fiyat performansi ile rakipsiz. Yetmedi, bir de K10D soylentileri dolasmaya basladi, dayanikli govde 10MP falan.

Nikon stratejistleri bu segmentte boyle bir bosluk cikaramiyacaklarina karar verdiler. D200'un fiyatini dusurup tatli karlarindan vazgecemiyeceklerine gore, alel acele D70'in yerine D200'un uzerinden kamyon gecmis versiyonunu yerlestirdiler. Acele ise seytan karismis olacakki, millet yeniden D70 pesine dusmus.

Kusura bakma Ilker, gurultunun formulu o kadar basit. Koskoca Nikon'un bekaasi "Nikon muhendislerinin fizik kanunlarini altettikleri" hurafesi gibi bir pamuk ipligine bagli. Su hurafeyi bir kenera birakirsak, D80'in neden K10D'den daha pahali oldugunu kimse bana aciklayamaz.

Tarih: 9 Şubat 2007, 13:54 - İp: 88.***.**9.186
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

YOO KIZMIYORUM TABİKİ

R1 LE DE SEKILMISINI EKLERIM AYNI YERIN BULURSAM D50 NİN USTUNDEKİ 18 55 KESIN BUNDAN DAHA KALITELİ... DE ONDAN.

Tarih: 9 Şubat 2007, 13:54 - İp: 85.***.**4.161