mbsahan
mbsahan (üye)
Gaziantep / Amatör

350d + 17-85 Mm Lenste Karar Anı

Selamlar arkadaşlar...
Karar anı artık DSLR araştırma incelemem sonucunda aşagıdakilerden birine kara vermek üzereyim. Ama siparişi vermeden yine sizlere sormak istedim. Fiyat ve seçim konusunda hata yapmak istemiyorum...
Alternatiflerim şunlar olacak
1.350D veya 30D+kitlens
2.350D veya 30D+17-85 mm lens
3.Sadece 350D veya 30D body sonra alıp yanına sigma veya tampron lens beğeneceğim....

İşte fiyatlar sizce nasıl bir seçim avantajlı olur...

1.350D Body 800 Euro

2.350D+18-55 mm kit 900 Euro

3.30D body 1400 Euro

4.17-85 mm lens 800 Euro

Evet arkadaşlar siz olsanız nasıl alırdınız...

30D+17-85 mm lens en şık olanı fakat çok zorlanmakta istemiyorum.Ama Fiyas avantajlı gibi geldi bana değerlendirmem gerektiğinide düşünüyorum

Birde 17-85 mm lensn fiyatı nasıl sizce?

Şimdiden teşekkürler...

#mbsahan' tarafından 07.08.2006 16:59:04 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Ağustos 2006, 16:44 - İp: 62.***.**4.146
canmahmut
canmahmut (üye)
Ankara / Amatör

Eğer 350D alacaksan 1 ay sonra başlayacak photokina'yı beklemen yararina olur derim.. 350D artik miyadini doldurmak üzere. yerine yeni model geliyor, photokinadan sonra çok daha ucuza alabilirsin. .

Ama eğer verebilecek paran varsa hiç onunla uğraşma, doğrudan 30D al. Hem çok daha üstün bir model, hem de 350d den 1 yıl daha sonra çıktığı için daha uzun süre değiştirmek zorunda kalmazsın.

#canmahmut' tarafyndan 07.08.2006 17:11:49 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Ağustos 2006, 17:08 - İp: 195.***.**7.2
iborotti
iborotti (üye)
Yurtdışı / Amatör

hemserim fiyatlar pahalı
1. 350d body 620euro
2. 350d 18/55 695 euro

ben bu fiyatlardan alayım mi diye düşünüyorum sakın sen o fiyatlardan alma derim.

Tarih: 7 Ağustos 2006, 17:29 - İp: 81.***.**9.124
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Mbsahan beklemende yarar var.Her halükarda fayda sağlayacaktır beklemen.

Sanırım A100'den umudunu kestin,beklediğin performansı vermedi galiba.Eğer bu şekilde düşünüyorsan bana kalırsa yanılıyorsun.Çünkü iyi fotoğrafçılar ile çekilmiş fotoğrafların senin beğeneceğin tarzda olacağını sanıyorum.

Birde kaliteli lensler ile çekilmiş fotoğrafları daha göremedik.

30D,350D'den iyidir kanaatimce.Arada ise bayağa fiyat farkı var.Bana kalırsa Canon,Nikon'un yeni çıkartacağı makinanın satışlarını kırmak için ve A100'ün beklenenden düşük fiyata piyasaya çıkışı ile rahat başa çıkabilmek için uygun bir fiyat politikası uygulayacaktır.
Yani en kötü ihtimalle 350D'den biraz daha gelişmiş bir modeli aynı fiyata satacaktır.Sende 30D yerine 370D ve yanında ise aradaki fark yerine 17-40L serisi kaliteli bir lens alabilirsin.Bana en mantıklısı bu gibi geliyor.
30D çok harkulade bir makina.Ancak kit lens ile hem beklediğini alamayabilirsin hemde eninde sonunda 30D'yi değiştireceksin ve yerine yenisini aldığında elinde kaliteli bir lens olmayacak.Ancak sen 17-40 L yada başka tip çok kaliteli bir lens alırsan,ileride 30D'nin yerine 40D çıktığında,elindeki 370D'yi elden çıkarıp,kafanda hangi lensi alacağım gibi bir düşünce belirmeden direkt 40D body'ye yönelebilirsin.

Tarih: 7 Ağustos 2006, 17:53 - İp: 85.***.**0.151
mbsahan
mbsahan (üye)
Gaziantep / Amatör

Selamlar Can Mahmut...
Fotokina konusunda haklısın. Ama bu fuarda göreceğimiz ürünlerin Türkiyede satışa çıkması ocak.2007 yi bulacaktır...Bende beklemek istemiyorum artık...
30D hakikatende makina, bana uzun yıllar yeteceğini düşünüyorum, bir amatör için daha ne olsun, üstelik dediğin gb yeni bir model sayılır...

Selamlar Hemşerim....
350D yi o fiyata Türkiye de bulsam üzerine atlarım Malesef Türkiye de bu pahalılıga katlanmak zorundayız. Sen ne yaptın bir karar verebildinmi? A mı B mi C mi?350D ne olursa olsun iyi bir makina senin sordugun diger seceneklerde daha iyi fotograf verdiği tartışılmaz

Selamlar Osmanlı...

Evet A100 beni hayal kırıklıgına uğrattı
50 mm prime lensle çekilmiş fotografları görünce dişimi çektim A100 den...Benim için şu bu özellikten daha önemli olan Fotograf Kalitesi ve DSLR de en alt seviyedeki ürünü 350D bile diger firmaların üst serisi ürüleri ile fotograf kalitesi olarak boy ölcüşebilecek durumda...Spot metering olmamasınıda çok takmıyorum artık merkez ağırlıklı bana yeterde artar...Benim gördüğüm şimdilik Canon rakiplerinden bir adım önde...
Zaten bu DSLR ye FZ30 dan geçmek isteme sebebim noise problemi idi, şimdi A100 noise konusunda sınıfında çok iyi değil, fotograflar bakıyorum o kadar zorlamama ragmen hiç hoşuma gitmiyor, Lens konusunda nasıl bir süpriz bizleri bekliyor oda mechul...Bu kadar şeye katlanacaksam gider FZ30 u 1150 YTL ye alırım fiyat rahatlığım olur...
370D meselesine gelince 20D ile 350D arasında bir makina olacağını tahmin etmekte zorlanmıyorum, üstelik 350D de öyle fiyat indirimi olacağını zannetmiyorum. Çünki firmalar ucuza satacağına üretimine son veriyor, örnek D50

Benim gönlüm 30D den yana, cebim 350D den yana, 30D body +28-300 mm veya 18-200 mm sigma lens bana yetebilir mi diye düsünüyorum?
Veya 30D yi kit lensle alıp daha sonra lens te alabilirim...
Sizce 17-85 mm lensin fiyatı nasıl?Daha ucuza alabilecegim tavsie edeceğiniz yer var mı?

#mbsahan' tarafyndan 07.08.2006 19:28:50 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Ağustos 2006, 19:05 - İp: 85.***.**7.132
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Mbsahan sen D70s hakkında ne düşünüyorsun?
Ben dün birkaç çekim yapma fırsatı buldum üzerinde takılı olan 75-300mm ile.

Vizörü harikaydı.Bana göre 350D'ye göre artı ve eksileri var.

eksiler;
iso 200'den başlaması ancak bu makinanın iso 200'ü,belki iso 100 performansı veriyordur.

Makina siyah-beyaz çekim yapamıyor ancak bilgisayarda siyah-beyaz'a dönüştürmek kolay olsa gerek.

Cmos sensör kadar pil ömrü varmı bilemiyorum?

Artları;

Elde duruşu kesinlikle çok profesyonel.Evet 350D'nin küçük boyutları ilk başta insana taşıma açısından hoş gelebiliyor ancak elimde D70s oldursa,kendimi daha bir profesyonel görürüm.
Düşünsene ufacık 350D ile stüdyoda bir mankenin fotoğrafını çektiğini,birde D70s gibi ihtişamlı ve etine dolgun bir makina ile çektiğini...

Canon da çok başarılıdır.Ona lafım yok ancak Nikon'un keskinlik açısından üstün olduğu söyleniyor.Üstelik Canon'un kit lensi olan 18-55mm'nin yerine Nikon'un 18-70mm kit lensinin hem daha iyi sonuçlara imza attığı söyleniyor hemde yakınlaştırma aralığı 88mm yerine 105mm.

Canon'un 1.6x fokali geniş açı lens seçimini bir nebzede olsun,1.5x e göre baltalıyacaktır.

Çok önemli mi bilemiyorum ancak D70'e göre daha uzun ömürlü bir pil kullanabilme yazılımı ve 1.8 inch yerine 2 inch lcd ekran bulunmakta.

Canonda da 1.8 inch lcd var.

Bunların hepsini bir kenara bırakırsak ben iki makinadan birini seçecek olsam kararsız kalırdım.

Lens seçenekleri burada ayırt edici olabilir.Canon'un 370D'si ocak ayını bulmaz.Ekim ayında burada.
Nikonda öyle.Hatta eylül sonlarına doğru avrupa ile beraber türkiyeye girer.

A100'ün tanıtımı yapılalı 1 ay oldu olmadı.Bugün yarın Türkiyeye geliyor.Bence Canon ve Nikon'un yeni modellerinin Türkiyede olması 2 ayı bulmaz bile.

Hiç olmazsa yeni modelleri almasan bile internette özellikleri ve çekilmiş fotoğrafları yayınlansın.15 gün bekle yeter.Sonra verdiğin paraya bir D80 piyasaya üstün özellikler ve ÇOK İYİ FOTOĞRAF KALİTESİ ile çıkarsa üzülürsün.

Bu sitede Adnan abi'de photokina fuarını bekliyor başkalarıda.Onların alacak gücü yokmu?

Tabiki var.Bana kalırsa Adnan abi istese Canon 1Ds Mark 2 bile alır şimdi.Ancak bekliyor.Her zaman söylerim.Önemli olan fiyat/performansdır.Paranızın hakkını makina ne kadar verebiliyor?

Mbsahan bekle ve gör.

Tarih: 7 Ağustos 2006, 19:53 - İp: 85.***.**0.151
mbsahan
mbsahan (üye)
Gaziantep / Amatör

Sevgili Kıvanç...

Aslına bakarsan D70 i gördüm dediğinde çok haklısın ele oturması mükemmel. Fakat D50 ye daha sıcak baktığımı belirtmeliyim. Fiyat/performans ve bana verecegi fotograf olarak çok tatminkar olduğunu düşünüyorum. D70 olmaz mı tabiki olur. Fakat alış veriş yaptığım magazada Nikon namına hiç birşey yok. Bağlantılı oldukları magzalara D50+18-200 mm nikkor lensi sordurdum sonuç olumsuz Yoksa şu anda D50 sahibi biri olarak çok mutlu olacaktım

Şu bir gerçek ben Canon da CMOS a hayran kaldım ve linkini daha önce eklemiştim aşagıdaki fotografın, bu fotograf bana DSLR almam gerektiğini söyledi. Daha bu fotografın benzerine hiçbir makinada rastlayamadım Bu fotograf 350D ile çekilmiş lensi çok pahalı bir lens ama bir gerçek varki makinada kusursuz çekebilmiş...

İşte bu fotograf daha üzerine göremedim...

Full Boyut İçin Tıklayınız...

Buda almayı düşündüğüm 18-85 mm lensle çekilmiş fotograflar...

[/URL]

Canon 350D Safari Samples2 için tıklayınız....

Canon 350D Samples1 için tıklayınınz...

Tarih: 7 Ağustos 2006, 21:03 - İp: 85.***.**6.79
canmahmut
canmahmut (üye)
Ankara / Amatör

Sevgili mbsahan "50 mm prime lensle çekilmiş fotografları görünce dişimi çektim A100 den" demişsin ama bir yanlış anlamayı gidermek için yazıyorum, o gördüğün fotograflar PRIME lens değil 50mm Macro f:2.8 lens ile çekilmiş fotolar.
Her 50mm olan Prime lens olmuyor. Minoltanın (şimdi sonynin)50mm iki tane prime lensi var onlar da 50mm f:1.4 ve 50mm f:1.7. Bu ikisinin performansı da süper kalitede.

50 Macro ise adı üstünde macro çekimler için üretilmiş bir 50mmlik lens. macro için idealdir ama yapısında macro için fazladan mercekler olduğundan dolayı genel çekimlerde düğük performans sergilerler. Bu seni yanıltmasın.

Tarih: 7 Ağustos 2006, 21:29 - İp: 88.***.**9.121
mbsahan
mbsahan (üye)
Gaziantep / Amatör

Sevgili Can Mahmut lens bir yana ben o paraya o noise yi kabullenemem Ayrıca fotograflarda beni iten birşeyler var, gerçekçi değiller. 10 MP olmasaydı keşke, ayrıca Zeiss bunlara acil lens üretmek zorunda acele edince adamların elindeki deneysel süreçte azalıyor, acaba bu lens kalitesine yansır mı?

DSLR konusunda daha öncede söyledim Sony kendini ispatlamak zorunda, bu iş Sony olmakla bitmiyor... Hesap kitap, optik, fizik, matematik, elektronik, yüksek teknoloji, deneyim, hata yapayapa öğrenme, mühendislerinin bu konuda yeteneği gb... (biraz abartmış olabilirim) birçok faktör var ortada ben tecrübesine güvendiğim firmaya yatırım yapmaktan yanayım...

Herşey bir yana aşağıdaki fotograflar var... Ben ne yapayım, bu fotograf kalitesinin alternatifini göremedim.

#mbsahan' tarafyndan 07.08.2006 21:45:47 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Ağustos 2006, 21:44 - İp: 85.***.**6.79
iborotti
iborotti (üye)
Yurtdışı / Amatör

yaw hemşo valla ben de 350d den yanayım su aralar 690 euro da 18/55 bayagı uygun ama simdi beni korkutan canona girince bundan sonra kanonlu olacaz yani simdi lens alacaz aparatlar alacaz yarın iyi bir body alabilcek duruma gelince sadece bady degistirecez. yani sonrasında canondan donmek olmayacak. simdi sony şu sıralar cazip degil ama kesinlikle yerinde durmayacak 3 5 ay sonra ortalıkta birsürü modeli lensi olacak o zaman iç cekmekten korkuyorum

Tarih: 7 Ağustos 2006, 21:58 - İp: 81.***.**9.124
mbsahan
mbsahan (üye)
Gaziantep / Amatör

Hemşo aşağıdaki fotograflara iyi bak alternatifi yok bunların... Bu fotograflar adama herşeyi aldırır...

Şaka bir yana bir makina iyi fotograf veriyorsa yeni modeli çıkıncada hala iyi fotograf vermeye devam eder kaygısız ol

Zaten Canon lensler müthiş kaliteliler eee ne kadar köfte o kadar para

Ama sigma tamron lens alternatifinde var ve bana göre hiçte fene değiller...

Keşke bir haftalığına sigma ve tamron un 28-300 mm , 18-200 mm lenslerini ban test için yollasalar o zaman işler daha kolay olurdu

Ama 17-85 mm lensin fotograflarını çok beğendim biraz pazarlıkla bakalım ne olacak fiyatı 500 Euro ya yaklaştırmaya calışacağım...

17-85 mm lensin fiyatı hakkında hiç yorum alamadım
Bu arada taze fıstık bugün gördüm tezgaha düşmüştü...Nerenin mahsulu bu dedim Nizip dediler Fıstık gibilerdi valla

#mbsahan' tarafyndan 07.08.2006 22:28:22 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Ağustos 2006, 22:26 - İp: 85.***.**6.79