dagbulent
dagbulent (üye)
Konya / Amatör

Canon S2 Paylaşımları

Canon S2 makinesi olan arkadaşlar,

Bu makine ile ilgili bilgi paylaşmak isteyen ve/veya sorunu olan herkes burada toplansın bence. O forum senin bu forum benim diye deli divane gibi dolaşmaya da bir son verelim.

İlk soruyu da ben sorayım o halde
Manuel focus nasıl kullanılıyor? Mesela bazen AF ile bir konuyu makine netleyemiyor. Bu durumda MF ile kendimiz netleme yapabilir miyiz? Nasıl yapıcaz? Daha önce hiç DFM kullanmadığım için mazur görün lütfen.
İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

Tarih: 13 Ekim 2005, 09:54 - İp: yok
portigo
portigo (üye)
İstanbul / Meraklı

klavuzu trabzondan aldım 26 sında istanbulda olcam.(1 hafta) eğer istersen çoğaltman için verebilirim

Tarih: 18 Ekim 2005, 22:48 - İp: yok
cez
cez (üye)
İstanbul / Meraklı

Portigo 3 gün sonrası nerde olacağımı bilemediğim bir işle iştigal olduğum için 26 sı için söz veremiyorum.Ödemeli kargo ile gönderirsen çoğaltır sana yine gönderebiliriz.Pazarbey de anladığım kadari ile hazır.Yada Trabzondan aldığın yerin adresi ya da tel. varsa biz onlarla temasa geçebiliriz.

Altayçeşme Mh.Bolayır sk.Bolayır Apt.No:10/5 Maltepe İstanbul

[email protected]

dagbulent
dagbulent (üye)
Konya / Amatör

Herkese yeniden selam,

Yeniden diyorum çünkü başıma çok kötü birşey geldi. Bilgisayarım göçtü, ama allahtan harddiskteki yedeklerimi çoook zorda olsa kurtarabildik. Düşünsenize 20 GB lık birikimlerin bir anda yok olduğunu. 3-4 yıllık kalıp tasarımlarım, ürün tasarımlarım ve bir o kadar da teknik resimler. Neyse ucuz atlattım valla. Bayağı bir zamandır forumu da takip edemiyordum ve görüyorum ki epey gelişmeler olmuş.

Klavuzla ilgili, bende türkçe S2 klavuz var ama inanın o kadar yoğun bir iş temposuyla çalışıyorum ki klavuzu tarayacak vakit bulamıyorum. Bana birkaç arkadaş özel mesaj bile atmış bu konu ile ilgili. Geçen bir başlayayım dedim ama daha 3-5 sayfa taramadan hemen acil bir kalıp geldi bakım için, ben de bırakmak zorunda kaldım. Eğer bir fırsatını bulursam mutlaka tarayıp bir yere upload edeceğim.

Herkese virüssüz günler...

Tarih: 19 Ekim 2005, 09:20 - İp: yok
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Bu kullanma kılavuzu kaç sayfa, bende tarama işini yapabilirim. Bu işler için özel bir tarayıcımız var ama hiç kullanmadım ama yapabilirim.

Tarih: 19 Ekim 2005, 10:26 - İp: yok
dagbulent
dagbulent (üye)
Konya / Amatör

185 sayfalık bir klavuz. Yalnız ebat olarak A5 büyüklüğünde. Yani 2 sayfayı yan yana koyarsan bir A4 kadar olur.

Tarih: 19 Ekim 2005, 10:41 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Arkadaşlar bunu bana ulaştırıbilirseniz herkese gönderebilirim.Maliyeti ve posta masrafını hesaplarız, benim posta çeki hesabına yatırırsınız.Posta çeki hesabına yatırınca havale ücreti alınmıyor.
Bana gönderenin masraflarını ben öder,bunu diğer arkadaşlara bölerim.

Tarih: 22 Ekim 2005, 09:31 - İp: yok
dagbulent
dagbulent (üye)
Konya / Amatör

SEVGİLİ PAZARBEY KARDEŞİM,

ben sana yollayayım. Adresini bildirirsen (tel. no. sunu da bildirsen iyi olur) hemen fotokopiciye çoğalttırıverip kargoya veririm. Selamlar...

Tarih: 22 Ekim 2005, 17:22 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

avukat beytullah pazar
adliye karşısı altıntaş kütahya 05423619420

Tarih: 22 Ekim 2005, 20:47 - İp: yok
dagbulent
dagbulent (üye)
Konya / Amatör

Abiler s2 hakkında 2 sorum var?

Soru 1. Fotoğrafların üzerine tarih+saat yazdırma yapılabiliyor mu? Yapılıyorsa nasıl?

Soru 2. Video kaydı yapılırken herzaman için AVI formatı mı kullanılıyor. Bu formatı değiştirmenin bir yolu yok mu? Mesela MPEG olarak kayıt yapıp ta yerden tasarruf edilemez mi?

Tarih: 25 Ekim 2005, 14:16 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Tarih ve saat yazdırabilirsin.
Mpeg olurmu bilmiyorum.Ama mpeg 4 kayıt yapsa rakibi kalmayacak s2 nin piyasada.

Tarih: 25 Ekim 2005, 21:00 - İp: yok