dagbulent
dagbulent (üye)
Konya / Amatör

Canon S2 Paylaşımları

Canon S2 makinesi olan arkadaşlar,

Bu makine ile ilgili bilgi paylaşmak isteyen ve/veya sorunu olan herkes burada toplansın bence. O forum senin bu forum benim diye deli divane gibi dolaşmaya da bir son verelim.

İlk soruyu da ben sorayım o halde
Manuel focus nasıl kullanılıyor? Mesela bazen AF ile bir konuyu makine netleyemiyor. Bu durumda MF ile kendimiz netleme yapabilir miyiz? Nasıl yapıcaz? Daha önce hiç DFM kullanmadığım için mazur görün lütfen.
İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

Tarih: 13 Ekim 2005, 09:54 - İp: yok
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Bu konu var zaten dagbulent. Sorunuşuraya sorarsan biz de senin de şikayetçi olduğun üzere deli divane gibi dolaşmamış oluruz.

Tarih: 13 Ekim 2005, 10:13 - İp: yok
dagbulent
dagbulent (üye)
Konya / Amatör

Sevgili bitpire,

Ben burada makine izlenimlerinden ziyade makinenin teknik özellikleri ile ilgili paylaşımlar yapılmasını istiyorum. Yoksa vermiş olduğun konuyu baştan sona kadar okudum zaten. Ancak S2nin teknik özellikleri ve çekim kabiliyetleri ile ilgili ayrıntılı bilgileri bir araya toplama amacındayım. Kabul görülürse çok faydalı olacağı kanaatindeyim. Herkese katılmaları ümidiyle ilan olunur.

Selamlar ve sevgiler...

Tarih: 13 Ekim 2005, 10:48 - İp: yok
cez
cez (üye)
İstanbul / Meraklı

Bence de güzel bir fikir.Ama kabul edileceği konusunda şüphelerim var arkadaşım.Geçen hafta bir konu açtım 1 tek cevap yok.Bu makineyi almadan önce sitede s2 fırtınası esiyordu.Şimdi biz makineyi aldık tık yok.Özel mail atıyosun yine zahmet edip bir cevap veren yok.Dayanışma süper. Neyse ben daha çok yeniyim.Fazla ileri gitmek istemiyorum.

BENDE TÜRKÇE KULLANMA KILAVUZU İSTİYORUM.

Saygılarımla hoşçakalın.

dahi
dahi (üye)
İstanbul / Amatör

Bende makro çekme konusunda yardım bekliyorum. Nasıl yapılıyo bilen varsa bi zahmet el uzatsın ...

Tarih: 13 Ekim 2005, 14:37 - İp: yok
iborotti
iborotti (üye)
Yurtdışı / Amatör

eee h1 kardesligi ayri birsey bizde oyle toplanma sorunu yok kimin yardima ihtiyaci varsa hepimiz ordayiz yani heryerdeyiz.

Tarih: 13 Ekim 2005, 15:31 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

dedigin gibi iborotti, s2'ciler bir yerde toplanmazlarsa kaybolurlar sonra..
hadi burada toplanin..

Tarih: 13 Ekim 2005, 15:33 - İp: yok
dagbulent
dagbulent (üye)
Konya / Amatör

Makro çekim derken neyi kastediyorsun? Tam olarak ne öğrenmek istediğini yazarsan daha rahat yorum yapılabilir.

Tarih: 13 Ekim 2005, 15:38 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

deagbulent, lensin solundaki MF dugmesine basili tutacaksin parmagini, o zaman manual focus isleme gecmis oluyormus..
..
dahi, sen de yine lensin solundaki o cicek resmine benzeyen dugmeye basacaksin.. lcd ekranda o cicek resmini gordunmu islem tamamdir..
super macro modu icin de oncelikle manual bir moda getireceksin makineni.. sonra da o cicek resimli tusa durmadan basip duracaksin.. ta ki lcd ekranda yanan bir "S" harfi cikana dek..
super macro modundan cikmak icin de bir kere daha o cicek sembollu tusa basacaksin.. olay tamamdir..
..
cez ben s2 kullanmadigim icin kullanma klavuzum yok.. ama merak etme, yardim eden biri cikacaktir..

Tarih: 13 Ekim 2005, 15:40 - İp: yok
dagbulent
dagbulent (üye)
Konya / Amatör

Ha bu arada Cez kardeş ben makineyi alırken türkçe kullanma kılavuzu da geldi. Senin ihtiyacın varmış ama nasıl ulaştıracağım. Daha doğrusu çoğaltma işni nasıl yapsak. Dışarı çıkacak vakit bulamıyorum ki copy edeyim. Senin bir fikrin olursa söyle de yardımcı olmaya çalışayım.

Bu arada arkadaşlar forumun başka bir yerinde telif hakları ile ilgili bir konu vardı da. Sizin bilginiz varmı acaba. Yani bir kullanım klavuzunu copy edip çoğaltmak kanuni olarak yasak mı?Bilgisi olan arkadaşlar söylerse sevinirim.

Tarih: 13 Ekim 2005, 15:46 - İp: yok
cez
cez (üye)
İstanbul / Meraklı

Kusura bakmayın bugün pek siteye giremedim.Malumunuz bugün üstadımızı sonsuz yolculuğuna uğurladık.Cevabımız da haliyle gecikti. Neyse dagbülent ilgine teşekkür ederim.S2 kullanma kılavuzu için de H1 ler bu konuyu nasıl hallettiler acaba. Adresim aşağıda e-posta atarsan sevinirim.

[email protected]

..........
Yalnızlıklarımda elimden tuttular
uzak fısıltıları icimi urpertir
sanki gökyüzünde bir buluttular
nereye kayboldular şimdi kimbilir
ne kadınlar sevdim zaten yoktular
böyle bir sevmek görülmemiştir.

Atilla iLHAN

Unutmayacağız.