savage24
savage24 (üye)
Karabük / Meraklı

450 D Hakında

450 d hakknda teknik bilgiye ihtiyacı olan arkadaşlar-sorularınızı burada paylaşabilirsiniz.

Tarih: 7 Kasım 2008, 23:51 - İp: 88.***.**6.100
savage24
savage24 (üye)
Karabük / Meraklı

Makinayı M moduna getir. Bu modda enstantane ayarını ve diyafram modunu ayaralayabilirsin ayrı ayrı. Enstantane ayarını, deklanşörün altındaki çarkı sürekli sola çevirerek Bulb moduna getirebilirsin. (Bulb yazana kadar çevieceksin tabii. ) Yalnız bu modda kumandalı bir deklanşör ve tripod şart sayılır.

Tarih: 6 Ocak 2009, 22:42 - İp: 88.***.**6.241
sunthe
sunthe (üye)
Ankara / Amatör

verdiğin bilgi için teşekkürler kardeş.

Tarih: 7 Ocak 2009, 20:36 - İp: 88.***.**8.13
savage24
savage24 (üye)
Karabük / Meraklı

rica ederim pek birşey yapmadım ki. Bu bilgiler kullanma kılavuzunda var. Eğer sen de yoksa sitelerde Türkçe'si vardı indirebilisin

Tarih: 9 Ocak 2009, 20:47 - İp: 88.***.**6.104
erh@n
erh@n (üye)
Yurtdışı / Amatör

Merhaba uzun zamandir bu konuyu takip ediyorum ve sonunda dün 450 d mi aldim. daha önceden manuel ayalari kullanabildigim bi kompakt makinem vardi samsungnv7 oyüzden pek yabancilik ve acemilik cekmedim, ama merak ettigim bazi seyler var.

* eski makinada hazir olan ayarlar vardi gece, gün dogumu/batimi, kar vs. 450d de varmi ben bulamadim. eger yoksa bunlari hangi degerlerde cekmek dogru olur.

* Flas seneklerini kendimiz secebildigimiz bi özelligini bulamadim mesla dolgulu flas yada yavas senk.

* bide üst tarafta modlarin en sonunda A-Dep var bu nedir?

dün aldim 450d mi cok memnun kaldim ilk slr makinem.
simdiden tesekkürler.

Erh@n/Eflani

Tarih: 11 Ocak 2009, 10:20 - İp: 83.***.**5.58
erh@n
erh@n (üye)
Yurtdışı / Amatör

bide bu türkce kullanma klavuzunu hangi siteden indirebiliriz?

Tarih: 11 Ocak 2009, 10:33 - İp: 83.***.**5.58
savage24
savage24 (üye)
Karabük / Meraklı

Makinan hayırlı olsun Erhan. Güle güle kullan. Ben de çok memnunum. pek sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar.

Bunda hazır ayar olarak portre, gece portre manzara, yakın çekim, flaşssız çekim ve spor modları var. Başlangıçta bu modları kullanabilirisin. Olmayan modları şu değerde çekersen doğru olur demek zor olur. Bunlar ışığa göre değişirler. P modunda çekm yaparak bu ayarları öğrenebilirsin .

menüden Custom Functuiıns-Cfn ayarlarına gir. Set e bas 2 numaralı menüde flash Sync ayarları var oradan ayar yapabilirsin Yalnız bu ayar sadece AV modunda işe yarar. Bir de menu de yukarıdan ikinci sıranın ikincisinde Flash exp comp diye bir ayar var. buradan da flaşın gücünü ayarlayabilirsin.

A-Dep derinlik modudur. Makina çekilecek objeye göre derinliği kendi ayarlar. Burada netleme noktlarına göre makina derinlik ayarını yaparak fotoğraf çekmeye çalışır.

http://rapidshare.com/files/130356850/Canon450DTurkceKullanimKlavuzu.pdf.html
http://rapidshare.com/files/129181509/Canon450D_kullanma-klavuzu.rar.html

Tarih: 11 Ocak 2009, 15:02 - İp: 85.***.**9.135
erh@n
erh@n (üye)
Yurtdışı / Amatör

bilgiler icin tesekkur ederim. bi sorum daha var makineyi ilk aldigimda kart takmadan önce birkac foto cektim ama onlari simdi bulamiyorum bunu nasil cözeriz...

Tarih: 11 Ocak 2009, 23:36 - İp: 83.***.**5.58
erh@n
erh@n (üye)
Yurtdışı / Amatör

savage24 kusura bakma sürekli bisiler soruyorum ama kullandikca merak ediyorum haliyle.

makineyi aldigim ilk gün live view özelliginde * tusuna basarak odaklama yapiordum ama bugün ayarlari sifirlamama ragmen * tusuna bastigimda degerleri kilitliyor ve fokus yapmiyor nden olabilir? live view de nasil oto focus yapabilirim...

450d de diger makinelerde oldugu gibi sephia, siyah beyaz gibi cekim modlarini goremedim yada gercekten yokmu?

Tarih: 12 Ocak 2009, 12:52 - İp: 83.***.**5.58
savage24
savage24 (üye)
Karabük / Meraklı

Problem etme arkadaşım. Yardımcı olabilirsem ne mutlu bana. Paylaşmayı severim.

Şimdi öncelikle iki tür canlı izleme modu var. Menuden CFn ayarlarına gir. 8 numarayı seç. Eğer burada live mode seçili ise yıldıza bastığında ekranda kararma olmadan canlı netleme yapar. Quick modda ekran kararır ve öyle netleme yapar. Şimdi bu modda * tuşunu kullanabilmek için menüye gir. Cfn ayarlarına gir. 10 numarayı seç. Burada AF/AE lock seçili olmalı. Bu şekilde * tuşuna basarak netleme yapabilirisin.

Picture style denilen bir özellik var. Set tuşunun altında. Aşağı ok tuşu. Buna basınca oradan resim tipleri çıkar. Monochrome u seç. Bu durumda siyah-beyaz resim çekersin. Eğer sephia istersen, Monochrome seçili iken menüye gir. Menü sekmelerinin üstten ikinci sıranın 6. sırasında Picture style-Monochrome yazar. Sete bas bu menüye gir. Monochrome üzerindeyken display tuşuna bas çıkan ekranda tonning effect var. Bunun üzerinde sete bas ve oradan seçimini yap.

Ksrtsız çekim yapılmıyor. Sen bakma çekim yapıp ekranda gösterdiğine. O tampon belleğe alıyor. O kadar

Tarih: 12 Ocak 2009, 18:17 - İp: 88.***.**6.214
erh@n
erh@n (üye)
Yurtdışı / Amatör

valla nekadar tesekkur etsem azdir. Cok sagol benim sorularim simdilik bukadar ama pratik bilgilerin varsa da hayir demem. sana bol isikli günler dilerim

Tarih: 13 Ocak 2009, 00:10 - İp: 83.***.**5.58