savage24
savage24 (üye)
Karabük / Meraklı

450 D Hakında

450 d hakknda teknik bilgiye ihtiyacı olan arkadaşlar-sorularınızı burada paylaşabilirsiniz.

Tarih: 7 Kasım 2008, 23:51 - İp: 88.***.**6.100
savage24
savage24 (üye)
Karabük / Meraklı

Estafurullah ne hocası. Bildiğimi paylaşamaya çalışıyorum o kadar. Evet hazır modlarda yapacak birşey yok. Diğer sorun için de ISO ahyarını yükseltmelisin. 450d bu konuda başarılı bir makine. Wb ayarları için en ideal çözüm RAW formatında fotoğraf çekip bilgisayarda işlemek. En iyi program da Photoshop CS4

Tarih: 26 Ocak 2009, 02:48 - İp: 85.***.**2.210
elijahnel
elijahnel (üye)
İstanbul / Amatör

cok sagolun arkadaslar..bende sony a200 vardı..onda flashı ısoyu ne bılıyım WB ı hazır modlarda da degıstırebılıyoduk.. acıkcası bu durum az da olsa canımı sıktı..

Tarih: 26 Ocak 2009, 13:25 - İp: 85.***.**5.130
elijahnel
elijahnel (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaslar yıne ben..
ben sımdı cektıgım fotografları pcye atmakıcın hafıza kartını pcye takıyorum.ıstedıgım fotografları pcye atıyorum..ama hafıza kartından bırer orneklerınıbırakıyorum.hafıza kartını tekrar makıneye taktıgımda fotografları goruntuleyemıyorum.."Cannot play back image" dyo bana..bunun nedenı nedır..bu bırıncı soruydu..

ıkıncı soruysa exif bılgılerı ıle..cektıgım herhangı bo fotografın exıf bılgısı su sekılde..

File name
IMG_0162.JPG
Camera Model Name
Canon EOS DIGITAL REBEL XSi
Firmware
-
Shooting Date/Time
27.01.2009 18:46:59
Tv(Shutter Speed)
0.3Sec.
Av(Aperture Value)
F4.0
Metering Modes
Split metering
Exposure Compensation
0
ISO Speed
800
Lens
-
Focal Length
25,0 mm
Image size
2848 x 4272
Image Quality
-
Flash
Off
White Balance
-
AF mode
-
Picture Style
-
Parameters
Tone Curve : -
Sharpness level : -
Pattern Sharpness : -
Contrast : -
Sharpness : -
Color saturation : -
Color tone : -
Long exposure noise reduction : -
High ISO speed noise reduction : -
Highlight tone priority : -
Color matrix
-
Color Space
sRGB
File Size
4357 KB
Dust Delete Data
No
Drive Mode
-
GPS Data
Satellite signal status : -
Date(UTC) : -
Latitude : -
Longitude : -
Altitude : -
Geographic coordinate system : -
Owner's Name
-
Camera Body No.
-

burada bısıler eksık degıl mı sankı..parametreler eksık..bunun nedenı nedır..sımdıdden tesekkurler..bu arada exıf bılgılerını goruntuledıgım program DPP..

#elijahnel' tarafından 27.01.2009 19:23:37 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Ocak 2009, 19:22 - İp: 85.***.**0.125
savage24
savage24 (üye)
Karabük / Meraklı

bilgisayardan tekrar hafıza kartına atıyorsan bazen makina okuyamıyor. Hafıza kartından kopyalam yapıp hafıza kartındakiler dokunmuyorsan okuması lazım.

Bu sadece bu programda mı böyle? Exif viwer denilen bir program var bir de onunla dene. Sonra bir bakalım. Bu arda dosya formatı Jpeg değil mi?

Tarih: 29 Ocak 2009, 17:56 - İp: 85.***.**3.103
elijahnel
elijahnel (üye)
İstanbul / Amatör

hafıza kartından sadece bılgısayara atyorum..hafıza kartına dokunmuyorum hıc ama foto mak da gorunmuyo.anlamadım bende..

exıf bılgısını verdıgım foto jpeg..benım eskı sony de jpeg cekınce exıfte herseyı gosterıyodu..bunda farklı mı acaba

Tarih: 29 Ocak 2009, 19:26 - İp: 85.***.**0.125
savage24
savage24 (üye)
Karabük / Meraklı

hafıza kartı neden böyle sorun çıkartıyor bilemeyeceğim. Ya da sorun makinada mı? Exifler bende sorunsuz gözüküyor. Yalnız başka programlar ile işleyip kayıt ettiklerim gözükmüyor

Tarih: 30 Ocak 2009, 21:03 - İp: 85.***.**1.51
nesra
nesra (üye)
Isparta / Amatör

merhaba ben daha önce kompakt makina kullanıyordum yeni canon 450 d aldım fakat menünün tamamına hakim değilim öncelikler siyah-beyaz çekim nasıl yapabilirim.ve p,tv,av,m,A-dep çekimlerin özellikleri nedir ne işe yarar.yardımcı olursanız sevinirim

Tarih: 6 Şubat 2009, 10:11 - İp: 88.***.**2.78
savage24
savage24 (üye)
Karabük / Meraklı

siyah-beyaz çekim için picture style menüsünden monochrome seçerek yapabilirisin.

diğer sorduğun özellikler zaten bütün fotoğraf makinlarında bulunan ve diyafram ve enstantane gibi terimleri bilmeni gerektirecek özelliklerdir.

Bunun için burada ya da google da arama yapmalısın çünkü biraz ayrıntı gerektiren konulardır.

Tarih: 7 Şubat 2009, 09:33 - İp: 88.***.**2.95
urun
urun (üye)
İstanbul / Amatör

selamlar;
elimde photoshop CS3 var raw formatında çektiğim fotoğrafları açamıyorum CS4mü kullanmam gerekli?
sensor cleaning var menüde gerçekten işe yarıyormu?
teşekkürler :D

Tarih: 17 Şubat 2009, 23:29 - İp: 78.***.**1.177
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

elimde photoshop CS3 var raw formatında çektiğim fotoğrafları açamıyorum Makinanızla birlikte cd geldiyse oradaki yazılım aracılığıyla açabilirsiniz. Yok eğer gelmediyse cs3 ile çok rahat açılıyor olmazsı lazım. Raw için cs4 gerekli değil. tamam cs4 açar ama cs3 ilede işinizi görürsünüz. Psyi açıp dosyayı üzerine sürükle bırak ile açmayı deneyebilirsiniz.

explorer tarzı önizleme amacında açamıyorum diyorsanız bridge ile bu dosyaları sanki exlorerda görüyormuşsunuz gibi görebilirsiniz. Sensör olayını ben bilmiyorum. O soruyuda diğer arkadaşlar cevaplayabilir. özelliklede "savage24"

Tarih: 18 Şubat 2009, 01:57 - İp: 88.***.**8.42