osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

S9500 Fun Club Şu An Kurulmuştur!

Arkadaşlar benimde S9500 modelini bugün almamla faal olarak S9500 fun club'ın kurulması şart olmuştur.Dilek,
şikayet,öneri,bilgi paylaşımı,kullanım,test,görüşler,
teknik sorunlar,fotoğraflar üzerine yorumlar,yeni gelişmeler vb. birçok konuyu burada hızlı bir şekilde tartışacağız.Bilinmeyenlere ışık tutup,profesyonelliğin peşinden gideceğiz.

Bu forumda yorumlarını,yardımlarını,bilgisini ve emeğini bizimle paylaşan herkese teşekkür ederim

#osmanlı' tarafından 15.07.2006 22:45:01 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Mart 2006, 15:08 - İp: yok
aliuysal
aliuysal (üye)
Muğla / Amatör

sevgili adnan,

en kisa zamanda izlanda fotograflarini sizlerle paylasacagim,

isiginiz herdaim bol olsun,

ali

Tarih: 24 Şubat 2007, 10:33 - İp: 88.***.**8.192
ozhisar
ozhisar (üye)
Ankara / Amatör

Aşağıgaki fotoğrafı 100 asada 1/7 perde hızı 4,3 diyafram değerlerinde 9MP fine ve 5MP kalitelerinde makinayı sabitleyerek çektim.P modda macro olarak.(uv filtre kullanıyorum)
sharpnes standart, saturation high, contrast hard.
Croplara dikkatli baktığımda renklerin kenarları ve geçişler 5MP de bana daha iyi gibi geldi. Ayrıca photoshop cs2 de 5MP lik fotoğrafı image size dan 9MP ye 9MP yide 5MP ye dönüştürdüm. 9MPden 5MP dönüştürdüğüm fotoğraf ile 5MP çektiğim fotoğrafın görüntüsü ile aynı gibi.
Acaba makina 9MP ye birtakım hesaplamalarla ulaşıyo

Tarih: 1 Mart 2007, 11:10 - İp: 212.***.**5.228
ozhisar
ozhisar (üye)
Ankara / Amatör

Bu belki çok küçük bir ayrıntı fakat ışığın az olduğu veya gölge yerlerde dukulu bir şey varsa dokular biraz karışıyo.

Tarih: 1 Mart 2007, 11:16 - İp: 212.***.**5.228
aliuysal
aliuysal (üye)
Muğla / Amatör

merhaba osmanli,
daha once kontrol tekerleginin bozulmus oldugunu ve fujifilm turkiyeye mail attigimi yazmistim.
fujifilm turkiyeye mail atali bir haftayi gecti ama hala cevap gelmedi.Firmaya olan guvenim sifirlanmak uzere.Yaptigim tum alisverislerde urunu ureten ve satan sirketin guvenilirligini on planda tutarim.Bu yuzden makinami uluslararasi bir prestije ve une sahip olan Fuji firmasindan satin almistim.Mail sistemlerinde bir sorun oldugunu farzedip bir sure daha bekliyecegim.Bu arada forumda tanistigimim bir arkadas turkce kullanma kilavuzunu gonderdi.

iyi cekimler,

ali

Tarih: 1 Mart 2007, 12:52 - İp: 88.***.**8.192
madbat
madbat (üye)
İstanbul / Meraklı

ARKADAŞLAR ÇOK ACİL YARDIMA İHTİYACIM VAR!!
uzun zamandır fotoğraf makinesi araştırıyorum
macro,zoom,effect,MP,ISO,batarya,video kısacası hemen hemen tüm özellikleri taşıyan net görüntü veren değerlerini önemsiyorum.araştırmalarım ve elemelerim sonucunda s9600 e karar verdim.sanırım s9500 ile aynı makine.özellikler kısmına girdiğimde 9500ün özellikerinin bulunduğu sayfa açılıyor.
S9500 seçici bir meraklı için uygunmudur???yada yukarıdaki özellikleri taşıyan başka tavsiyeniz varmı?

Tarih: 1 Mart 2007, 13:06 - İp: 81.***.**2.13
aliuysal
aliuysal (üye)
Muğla / Amatör

selam madbat,
S9500 modeli cok iyi bir makine.Ancak cok sik gorulen bir problemi tekerlek arizasi.Bu konuda pazarbey nickli arkadasin yazdigi yorum soyle:"Sevgili Ali uysal bu konuda ayrı bir topek açıldı.Fuji böyle bir arızanın olduğundan bahsetti.NEmden kaynaklandığı söylendi isede pekçok arkadaş için yanlış hatırlamıyorsam bu yeterli bir açıklama olarak görülmedi.
Lakin bende 9500 ü çok seviyorum. Gerçekten titreşim engelleme sistemi dışında süper bir makina.
Bu arıza tamir ediliyormuş.Bayağıda bisit bir eşlemmmişy sanırım."

Forumda bu alt baslikta pazarbeyi bulabilirsin:Test: Fuji S 9500

ali

Tarih: 1 Mart 2007, 14:32 - İp: 88.***.**8.192
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

aliuysal merhaba.Çok geçmiş olsun.
Bana kalırsa Fujifilm ürün müdürü Sayın Mustafa Hoşbakan'a mail atman,cevap alma süreni kısaltacaktır.

Adresi,yanlış hatırlamıyorsam;
[email protected] idi.Yanlışım varsa,lütfen düzeltin.
Yanlışsa,Mustafa bey'in dikkatine de diyebilirsin.

Tarih: 1 Mart 2007, 21:12 - İp: 88.***.**3.82
vozgur
vozgur (üye)
İstanbul / Amatör

Bildiğim kadarı ile mustafa bey artık fujide değil. Ama 0212 696 50 90 nolu telefondan fujifilm türkiye'ye ulaşabilirsiniz.

Tarih: 1 Mart 2007, 23:59 - İp: 88.***.**3.100
aliuysal
aliuysal (üye)
Muğla / Amatör

tesekkurler arkadaslar,
biraz daha bekliyecegim,olmazsa firmayi ararim,
ben mustafa beyin [email protected] adresinede mail atmistim ama ondanda cevap gelmedi,Belkide dediginiz gibi firmadan ayrilmis olabilir.

ali

Tarih: 2 Mart 2007, 00:44 - İp: 88.***.**8.192
madbat
madbat (üye)
İstanbul / Meraklı

teşekkürler aliuysal içim rahat alacağım artık makineyi.
eşyalarımı dikkatli kullanırım herhalde tekerlekte bir sorun yaşamam ancak titreşim engelleme konusunu biraz daha açarsanız çok sevinirim. aynı zamanda renk kontrası çok iyi olmuyor gibi bazı yazılar okudum.acaba ayarlarla düzeltilmezmi..

Tarih: 2 Mart 2007, 19:26 - İp: 81.***.**2.13