osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

S9500 Fun Club Şu An Kurulmuştur!

Arkadaşlar benimde S9500 modelini bugün almamla faal olarak S9500 fun club'ın kurulması şart olmuştur.Dilek,
şikayet,öneri,bilgi paylaşımı,kullanım,test,görüşler,
teknik sorunlar,fotoğraflar üzerine yorumlar,yeni gelişmeler vb. birçok konuyu burada hızlı bir şekilde tartışacağız.Bilinmeyenlere ışık tutup,profesyonelliğin peşinden gideceğiz.

Bu forumda yorumlarını,yardımlarını,bilgisini ve emeğini bizimle paylaşan herkese teşekkür ederim

#osmanlı' tarafından 15.07.2006 22:45:01 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Mart 2006, 15:08 - İp: yok
orko76
orko76 (üye)
Kahramanmaraş / Amatör

yahu ne oldu bu makro lensler bilen varmı

Tarih: 20 Kasım 2006, 22:32 - İp: 85.***.**4.164
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Yok kardeşim bilen yok.Fuji bu lensleri ithal edemedi. Halbuki hemen hemen tüm makinalar için özellikle dcr 150 oldukça kullanışlı ve kaliteli bir makro lens olurdu. Fakat olmadı işte.
BEn raynoxları geri gönderdim.
Tüm raynoxlar içinde sadece dcr 150 ve 250 nin ithal edilmeye değecek aparatlar olduğunu söyledim.Fakat sanırım ithalatı gerçekleşmeyecek. Düşünen arkadaşlar varsa özellikle dcr 150 çok iyi.Piyasadan bulsunlar.Başka markayada bakmasınlar.

Tarih: 20 Kasım 2006, 23:01 - İp: 85.***.**1.182
muratreis
muratreis (Objektif)
İstanbul / Meraklı

eastwood - S9500 ile mükemmel fotograflar

Tabiki fotograf makinesi önemlidir ama fotografçı daha önemlidir. Sevgili eastwood (Erdal bey) her fotografına yazdığın yazılarda mükemmel.

Tebrik ederim tekrar ve başarılarının devamını dilerim.

Saygılar

Tarih: 21 Kasım 2006, 13:20 - İp: 81.***.**9.145
orko76
orko76 (üye)
Kahramanmaraş / Amatör

pazarbey yada bilen bi arkadaş varmı bu lensleri türkiyede nerede bulabiliriz yada muadilini

Tarih: 23 Kasım 2006, 22:11 - İp: 85.***.**4.164
muratreis
muratreis (Objektif)
İstanbul / Meraklı

orko daha önce burada da yazmışlarda Denizlili bir firma getirip Gittigidiyor.com da satıyor. Ben hem Dcr 150 hem dcr 250 aldım oradan. Ürünler sıfır, herhangi bir problem yok. Pazarbeyin dediği gibi Dcr 150 yi kullanmak daha kolay. Zaten Dcr 250 daha sonrası için aldım. Bir daha bulamam diye Sanırım şu anda da ürünler açık arttırmada. Saygılar.

Tarih: 24 Kasım 2006, 10:14 - İp: 81.***.**9.145
orko76
orko76 (üye)
Kahramanmaraş / Amatör

açıklama için teşekkür ederim murat reis bi bakalım

Tarih: 25 Kasım 2006, 22:13 - İp: 85.***.**9.229
orko76
orko76 (üye)
Kahramanmaraş / Amatör

dcr 250 makro yu saltiks satıyormuş 170 ytl istiyor hemen al fiyatını dcr 150 mi alsak aceba

Tarih: 25 Kasım 2006, 22:26 - İp: 85.***.**9.229
ferhats
ferhats (üye)
Erzurum / Amatör

Merhaba,

S9500 ün ayar tekerleği arızası hakkında araştırma yaparken foruma rastladım ve katıldım.
Ayar tekerleği benimkinde de çalışmıyor. Servise göndermeden önce gönderen arkadaşların fikrini almak istedim.
1- Servis, başka bir hasara sebep olmadan sorunu çözebiliyor mu?
2- Arıza tekrarlanıyor mu?
3- Zax S9500 ünü geri alabildi mi? Sayın Uyar, size sikayetvar.com da da rastladım. Acaba kameranızı servisten alabildiniz mi?
Yanıtlar için şimdiden teşekkür ederim.

Tarih: 27 Kasım 2006, 10:28 - İp: 85.***.**6.223
trygain
trygain (üye)
İzmir / Amatör

merhaba arkadaslar bende yeni katıldım grubunuza ama cok felaket amatorum fakat sunu biliyorum ki fotograf cekmek inanılmaz guzel ve zevkli bi olay...size soyle bi sorum olucak acaba makinayı(s9500 u) nasil en iyi performanslı kullanabilirim gerekli detayları nasil ogrenebilirim beni aydınlatırsanız sevinirim bu arada izmirde olan arkadaslarımız var heralde bu forumda cok sevindim yasasın s9500 kardesligi heheh

Tarih: 27 Kasım 2006, 19:34 - İp: 85.***.**8.113
muratreis
muratreis (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Burada ciddi eğitim dökümanları verilmişti onlara bakabilirsin başta, NG dergisinin 4 cdlik bir fotograf eğitim paketi var oldukça güzel, makinanın kitapçığı oldukça yararlı olacaktır diye düşünüyorum. Burada özellikle S9500 hakkında bilgi almak için Pazarbeyin testini okuyabilirsin ve bol bol korkmadan fotograf çekmek lazım. Tabi esasında en iyisi iyi bir kursa gitmek. Böylece merdivenleri daha hızlı çıkma şansı olabilir.

Ama hangi makine olursa olsun Fotograf ciddi bir emek işi. Öyle makineyi aldım (sözüm meclisten dışarı) şimdi harika fotograflar çekeceğim demek zor bizim gibi amatörler için özellikle. Bunun ışığı var, kompozisyonu var, makineyi iyi tanımak var, bol bol zaman ayırmak var var var var. Zaman içinde ayrıca kendinin ilgi alanınıda bulup bu bölümede yoğunlaşmak iyi olur. Macro, portre vs vs.

Makinen hayırlı olsun, ama sadece başının ucunda kutusunda durmasın

Tarih: 28 Kasım 2006, 11:14 - İp: 81.***.**9.145