hally22
hally22 (üye)
İstanbul / Amatör

Zenit Et

selam herkese :D böyle bir site için çok teşekkürler geç keşfetme imkanım oldu. Arkadaşlar elimde şuanda zenit et var sadece 5 film foto çekilmiş çok temiz bir makine.daha önce hiç fotoğraf çekmedim analog olarak. hiç bir kavram ve muhabbetten çakmam yani.ama bu makinayı kullanmak istiyorum.yardımlarınızı bekliyorum.link vermezseniz yani burda anlatıp açıklarsanız çok memnun olurum :D fotoğraf dediğin analogla çekilir dijital dediğin tamamen para kazanmak amaçlı bi iş...

Tarih: 5 Nisan 2009, 19:37 - İp: 78.***.**2.166
ladomi
ladomi (üye)
Balıkesir / Amatör

Tamir ile ilgili yer bilgileri forumda mevcut, bulman lazım. Sirkeci Hayyam çarşısının yerini öğren.

#ladomi' tarafından 21.12.2009 20:52:34 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Aralık 2009, 17:10 - İp: 88.***.**7.41
armagancakir
armagancakir (üye)
İstanbul / Meraklı

bişey sorucam bence bi zenith et var fakat iğneli obj. taktığımda ve deklanşöre bastığımda obj. kapanmıyor neden olabilir bu et nin özelliğimi çok sorun yaratırmı

Tarih: 22 Aralık 2009, 20:34 - İp: 81.***.**5.54
kuzeybusra
kuzeybusra (üye)
İstanbul / Meraklı

aynı problem bendede var sabitlenmiyor obje iğnesi puslu oluyor fotolarım bulutlu gibi garip oluyor??
cevap veren olursa sevinirim...

Tarih: 22 Aralık 2009, 21:47 - İp: 88.***.**5.174
ladomi
ladomi (üye)
Balıkesir / Amatör

muhtemelen zenitin , diyafram iğnesini ittiren yaylı aparatında sorununuz var.

Tarih: 23 Aralık 2009, 01:11 - İp: 88.***.**7.41
armagancakir
armagancakir (üye)
İstanbul / Meraklı

ya birde zenith 11 var onu çıkardım baktım boş boş dekl. bastım orda oynayan bir şey var sanırsam o ittiriyor iğneyi fakat o şey et de yok acaba sonradan takılırmı...fazla sorun yaratırmı ?

Tarih: 23 Aralık 2009, 22:10 - İp: 78.***.**9.114
ladomi
ladomi (üye)
Balıkesir / Amatör

zaten sorun o parçanın düzgün çalışmaması, farklı model zenitlerin parçaları birbirlerine uyum sağlarmı sağlamazmı bilmem ama mekanik bilginiz yoksa kurcalamamak gerektiğini hatırlatmakta fayda görüyorum. Bu tür konularda yardımcı olamam.

Tarih: 24 Aralık 2009, 17:02 - İp: 88.***.**7.41
0utlaw
0utlaw (üye)
Antalya / Amatör

Merhabalar iyi akşamlar bende yeni katıldım aranıza bir Zenit ET kullanıcısıyım bu makine benden 4-5 yaş büyük sanırım Ben bir kaç soru sormak istiyorum.Gece çekimi yaparken ıso ayarıyla oynanıyor sanırım ama iso-asa-dın ayarı zaten filme göre yapılıp sabitlenmiyormu???Çok cahilce olacak belki ama enstantane ayarını flaş yuvası ile deklanşör arasında kalan yerden, diyarfam ayarıne en soldaki yuvarlağın dış çeperinden yapmıyormuyuz??? -şu saat oldu çok fazla şey okudum bu konulya ilgili çok karışığım şu an-objektif üzerinden yapılan ayar da diyafram ayarımıdır şimdiden teşekkür etmek istiyorum herkese
Saygılar

#0utlaw' tarafından 29.01.2010 02:09:59 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 29 Ocak 2010, 02:07 - İp: 85.***.**8.167
cokobash
cokobash (üye)
Ankara / Amatör

oncelikle selamlar bu makineden bendede bir tane babadan kalma var.. yıllardır bozuk bir sekilde evde yatardı fakat guzel sanatlar fakultesini kazanıp fotograf denilen bir dunya ile tanısınca once manuel olarak bu isi ogrenmem gerektigini dusundum ve bozuk olan makineyi tamir ettirdim.. tam nasil kullanıcam bunu diye dusunurken forumu buldum uye oldum ve karşıma ilk cıkan konu bu oldu ve cok yardımcı oldu herkez cok tesekkur ederim..

yanlız merak ettigim bir nokta var bu denklansöre yarım basıp , sağ tarafa dönürmenin ne ise yaradıgını bulabildinizmi?

#cokobash' tarafından 29.01.2010 21:49:59 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 29 Ocak 2010, 21:48 - İp: 78.***.**2.104
cokobash
cokobash (üye)
Ankara / Amatör

soruyu ben sordum ama denklansöre yarım basıp sağ tarafa dönürmek denklansöru kitliyormus onu farkettim simdi :D yazı kirliligi yaptıysam ozur dilerim..

Tarih: 29 Ocak 2010, 22:04 - İp: 78.***.**2.104
aecgnts
aecgnts (üye)
İstanbul / Amatör

konuda çok yararlı bilgiler var.Teşekkürler..

Tarih: 5 Ağustos 2012, 14:23 - İp: 78.***.**0.14