hally22
hally22 (üye)
İstanbul / Amatör

Zenit Et

selam herkese :D böyle bir site için çok teşekkürler geç keşfetme imkanım oldu. Arkadaşlar elimde şuanda zenit et var sadece 5 film foto çekilmiş çok temiz bir makine.daha önce hiç fotoğraf çekmedim analog olarak. hiç bir kavram ve muhabbetten çakmam yani.ama bu makinayı kullanmak istiyorum.yardımlarınızı bekliyorum.link vermezseniz yani burda anlatıp açıklarsanız çok memnun olurum :D fotoğraf dediğin analogla çekilir dijital dediğin tamamen para kazanmak amaçlı bi iş...

Tarih: 5 Nisan 2009, 19:37 - İp: 78.***.**2.166
hally22
hally22 (üye)
İstanbul / Amatör

gerçekten çok güzel fotolar özellikle dostunun fotosuna bayıldım tek kelimeyle.. netlik açısından bu kadar iyi bir çekim yapılabildiğini bende hayal bile edemezdim bayıldım yaa.. yani filmlerini de eklemeye devam et üzerine yorumlar yapalım.. hangi ayarlarda nasıl fotoğraflar çıkabildiğini görelim... bu makinadan kullanan başka arkadaşlar da varsa onları da bekleriz

Tarih: 24 Mayıs 2009, 12:33 - İp: 78.***.**3.88
s.memo
s.memo (üye)
Ankara / Amatör

selam.benimde bugün elime zenit ET geçti.buradan gerçekten çok faydalı bilgiler edindim.ilk işim sb film alıp işe koyulmak.

Tarih: 26 Mayıs 2009, 00:40 - İp: 81.***.**6.147
loiz
loiz (üye)
Trabzon / Amatör

Selamlar.verdiğiniz cevaplar ve paylaştığınız fotoğraflar için çok teşekkürler.yoğun seyahat programımın üstüne başlayan yoğun sınav programımdan dolayı biraz aksadım ama en yakın zamanda bende yeni paylaşımlarda bulunacağım.farklı şehirlerde farklı kareler elde ettim..eğer tab'da problem yaşamazsam sizlere de sunacağım.bu forumu takip çok zevkli sağolun.

Tarih: 26 Mayıs 2009, 21:12 - İp: 92.***.**3.36
hally22
hally22 (üye)
İstanbul / Amatör

sevgili loiz cevaplarını sabırsızlıkla bekliyoruz ve youmlarını ve fotolarını da ...
sayın s.memo sizinde tablarınızdan sonra fotolarınızı yorumlarınızı ve sorularınızı bekliyoruz.. hep beraber bu makinayla neler yapabileceklerimzi göreilim...

Tarih: 27 Mayıs 2009, 01:36 - İp: 78.***.**6.106
s.memo
s.memo (üye)
Ankara / Amatör

ilk fırsatta tarayıp atacağım fotoları buraya.benim buradan birşey sormak istiyorum. zenit ET ye hangi objektifler uyumlu.bunların bir listesi varmı.biri yazarsa çok sevinirim.

Tarih: 1 Haziran 2009, 17:43 - İp: 88.***.**3.184
loiz
loiz (üye)
Trabzon / Amatör

uyan oblektifler hakkında pek bi bilgim yok ama benimde objektifekesinlikle ihtiyacım var.bu arada son tabımda hoşuma giden bi kaç resmi taradıktan sonra buraya eklicem..kanımca mükkemmel bi geceçekimielde ettim..tabi eleştirilere de açığım..en geç 17 haziranda geliyofotolarım

Tarih: 9 Haziran 2009, 23:58 - İp: 92.***.**2.21
hally22
hally22 (üye)
İstanbul / Amatör

en yakın zamanda fotograflarnı gormeyı sabrszlıkla beklıyorum. bende bıkac yenı cekım yaptım ama fotoları yarısmaya yollıycagım ıcın buraya koyamıyorum sımdılık

Tarih: 14 Haziran 2009, 00:00 - İp: 91.***.**6.34
by_matrax
by_matrax (üye)
Yurtdışı / Amatör

Merhaba arkadaşlar.Benim de elime bi yerden Zenit ET geçti ama hiçbir aksesuarı yok.Lens fln yok yani.Hoşi zaten anlamıyorum bu olaylardan ama başlangıç için zenitin iyi olacağını söylediler.Dijital kullanmayı düşünmüyorum zaten bu yorumlardan sonra da.Size sorum ne gibi aksesuarlar almam gerek ve bunları nerden temin edebilirim?Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim...

Tarih: 26 Haziran 2009, 13:19 - İp: 88.***.**8.137
unknow
unknow (üye)
Samsun / Amatör

Bendede zenit e makina var lâkin vizörümde leke var. Çekim yaparken epey uğraştırıyor beni. Vizörü sökmem gerek ama sökemiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. İyi günler dilerim

Tarih: 11 Temmuz 2009, 16:13 - İp: 85.***.**2.109
hally22
hally22 (üye)
İstanbul / Amatör

vizörü sökmeni pek tavsiye etmem. bu makinalar artık yaşlandığı için bu konularda biraz hassas olabilirler. bence lekeyi bir kulak temizleyicisi ile temizleyebilirsin..

Tarih: 12 Kasım 2009, 17:09 - İp: 78.***.**6.75