fatihtasoz
fatihtasoz (üye)
Şanlıurfa / Profesyonel Fotoğrafçı

Amatör Olarak

Öncelikle selamlarımı iletiyorum. Sitede yeni üyeyim ve amatör olarak birşeyler icraa etmeye çalışıyorum. Site olarak yorum konusunda sıkıntı olduğunu düşünüyorum amaç paylaşmak öğrenmek eleştirmek eksikleri kapatmak ve benim gibi amatörlere yol göstermek olduğunu düşünüyorum. Ben yorum yapamıyorum çünkü sadece güzel olmuş demek için yorum yapmak istemiyorum. Siz profesyonel olarak bu işle uğraşan insanlar neden yorum yapmıyorsunuz eksikleri bildirmiyorsunuz bildiklerinizi paylaşmıyorsunuz? Sizlerden biraz daha duyarlı olmanızı istiyorum.

Tarih: 19 Nisan 2010, 23:07 - İp: 88.***.**4.4
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

öğretmenim aramıza hoşgeldiniz

zamanla ve paylaştıkça herşey daha güzel olacaktır. biraz sabır sadece..

biliyorum aslında böyle olmaması gerekir ama fotoğraf sitelerinde ne kadar çevreniz varsa, fotoğrafınız o kadar izlenme ve yorum alıyor.
artık bu durumu kabullenmek zorundayız. yani paylaşımda bulundukça, yorumlar yazdıkça, yavaş yavaş çevreniz ve yorum oranınız artabilir.

ya da fotoğrafınızın çok güçlü ve güzel bir kompozisyona sahip olması gerekiyor.
sizin gibi yeni başlayan arkadaşların büyük çoğunluğu aynı şeyden şikayetçi.. yorum alamamak..

hepimizin bir başlangıç noktası vardı.
zor ve uzun bir yola çıktınız kabul etmek lazım.. ama öğretmensiniz bilirsiniz ki, çalışmakla dağları yol eder insan..

size ilk önerim :

National Geographic Türkiye sitesine girin. Oradan iletişim bölümünden site yetkililerine yazın.

4 CD'den oluşan "national geographic fotoğrafçılık eğitimi" VCD setini talep edin. Bildiğim kadarıyla şu anda 15-20 tl karşılığında satılıyor.
Çok keyifli ve belgesel tadında bir set.. Fotoğrafçılıkla ilgili herşeyi ama herşeyi çok güzel öğretiyor. Bu seti mutlaka alın, tavsiyemdir ve sıkılmadan sık sık izleyin.
Bu setteki bilgileri yutarsanız, kimseye ihytiyacınız kalmadan iyi bir fotoğrafçı olabilirsiniz.

Bu setin yasal olmayan kopyalarını, internetten üzerinden indirmenizi önermiyorum. parçalar halinde iniyor ve iyi olmuyor, sorun da çıkabiliyor. ayrıca orjinali gayet ucuz..

selam ve dostlukla..

#panctom' tarafından 20.04.2010 01:15:57 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Nisan 2010, 01:15 - İp: 88.***.**8.37
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

ben kendi adıma neden yorum yapmadığımı belirteyim.

buraya yorum yazmıştım ve bana gelen cevap
http://galeri.netfotograf.com/fotograf.asp?foto_id=377705

sonrasında gelenler
http://forum.netfotograf.com/fotografcilik.asp?msg_id=42575

bence buraya ara güler dahi gelse bu şekilde seviyesiz insanlar sayesinde onlarıda kaybederdik. patavatsızca yapılanlar yapanın yanına kar kalmamalı. insan kendini güvende hissetmediği için buraya gerçek görüşlerini girmiyorlar.(bence)
çoğu yerde donkişotluk oynadığım olmuştur. gerek varmı böyle şeylere? bence hayır..

bu anlattıklarım 100 nedenin sadece 1 yada 2si 98 tanesinide siz bulun.

Tarih: 20 Nisan 2010, 06:58 - İp: 78.***.**2.67
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

sonradan aklıma geldi: arama yaparak istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. sitede (forumda) yeterli seviyede bilgi var.

Tarih: 20 Nisan 2010, 06:59 - İp: 78.***.**2.67
fatihtasoz
fatihtasoz (üye)
Şanlıurfa / Profesyonel Fotoğrafçı

panctom Tşk ederm öneri ve düşüncelerin için. Gerçekten öğrenmek istiyorum tabi çok çekim yapmak gerekli onuda biliyorum ve elimden geldiğince uğraşıyorum. Cd leri temin etmeye çalışacağım. umarım yorum yapılmaya ihtiyaç duymadan bu işi öğrenirim Saygılar

remi5861 Evt sana haksızlık yapılmış her insan bir değildir. Saygılar

Tarih: 20 Nisan 2010, 19:35 - İp: 88.***.**3.167
  • 1