y_k
y_k (üye)
İzmir / Amatör

Sigarayı Bırakmak İstiyorum

1999 yılından beri sigara kullanıyorum...Ve bırakmak istiyorum...Eskiden defalarca bırakma girişimlerim olmuştu... 2 ay - 3,5 ay gibi bıraktığım süreler oldu...Ama hep zayıf bir anımı yakaladı meret...1 yıldır ise bırakmaya çalışmadım bile...Ama şimdi bırakmak istiyorum...Var mı bi çare bilen? Özellikle sigara içip te bırakan arkadaşlardan tavsiye istiyorum...

(Yaklaşık 3 yıldır günde 2 paket içiyorum )
(Aylık 200 Ytl civarı sigaraya harcıyorum )
(Çevremdeki insanları rahatsız ediyorum )
(Babam 35 yıl kullandıktan sonra bıraktı şimdi annem bana üzülüyor )
(Ciğerlerimde pislik olduğunu hissedebiliyorum )
(Hava soğuk ama odamda penceremi açmam gerekiyor )
(Gecenin bir yarısı sigaram biterse yaklaşık 40 dakika yol yürüyüp sigara almak zorunda kalıyorum )
(Yediğim yemekten ziyade yemekten sonra içeceğim sigarayı düşünüyorum )
(Sigara yüzünden günde bilmem kaç bardak çay içiyorum )
(Aç karna sigara gitmiyor diye gece bile bişeyler atıştırıyorum ve kilo alıyorum )

vs. vs. Yani kendimi iğrenç bir mahluk gibi hissediyorum...

Vee bırakmak istiyorum artık....

Yeter demek istiyorum....

Var mı çaresini bilen, nasıl bırakılır bu meret?????

Tarih: 6 Aralık 2006, 11:59 - İp: 85.***.**3.125
apotaylan
apotaylan (üye)
İstanbul / Amatör

arkadasla lütfen macro bölümünde ''1 sigaran var m'' adlı fotoya baksın

Tarih: 10 Aralık 2006, 20:55 - İp: 88.***.**5.99
y_k
y_k (üye)
İzmir / Amatör

BIRAKTIMMMMM.... BİR HAFTADIR SİGARA İÇMİYORUM.....

BIOREZONANS DİYE BİR TEDAVİ ÖNERDİLER. BAŞTA İNANMADIM AMA HAKİKATEN ŞU AN CANIM İSTEMİYOR....(ARA SIRA YOKLUYOR SADECE )

http://www.biorezonans.com/
http://www.neosante.com.tr/sigara.asp

#y_k' tarafından 19.01.2007 13:16:17 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Ocak 2007, 12:19 - İp: 85.***.**4.185
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

ohoooo, walla ben bıraktım. Saymayı bile bıraktım, kaç gündür içmediğimi
Şimdi senin bu topicte 7 aralıkta "3 gündür sigara içmiyorum diye yazmışım" Demekki 45 gündür içmiyormuşum.

Helal olsun bana ve bırakanlara.
y-k, ben de nikotin bantı kullandım 3 hafta kadar. Onun kolaylığı oldu. Ama artık onuda kullanmıyorum.

korkma başarırsın! Ama hafife de alma hiçbir zaman..

Tarih: 19 Ocak 2007, 12:57 - İp: 88.***.**3.72
y_k
y_k (üye)
İzmir / Amatör

hocha hatırlıyorum senin bıraktığını ama tebrik etmeyi unutmuşum. Sana da tebrikler. Sigarayı içen biliyor bırakmanın ne kadar zor olduğunu.

Tarih: 19 Ocak 2007, 13:09 - İp: 85.***.**4.185
masadudak
masadudak (üye)
Manisa / Amatör

Sigarayı,
Eczanelerde bulunan ve ismini vermeyeceğim bir ilaçla çok rahat bırakabilirsiniz. Muhakkak eczacınıza danışın. Tanıdığım bir çok eczacı ve doktor arkadaşım o ilaçla bıraktılar. deneyin. Ecz.metehan özcan

Tarih: 19 Ocak 2007, 13:48 - İp: 88.***.**8.7
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

Üniversite son sınıftayken bilgisayar dersi almıstık..Final de herkes bir konu seçip powerpoint ile sunum yapacaktı.En az 50 sayfalık bi slayt olacaktı.. Ben de konuyu sigara olarak seçtim.O slaytım bir kaç kişinin sigarayı bırakmasına vesile olmuştu.Cd'yi çoğaltmıştık isteyen arkadaşlar için. Özellikle 5 6 tane video da eklemiştim ki onlar bitirici videolardı..

Umarım bu videolar sana ve sen gibi sigaryı bırakmak isteyenleri daha da çok cesaretlendirir.

Şimdi bir kaç tanesini upload ediyorum

http://rapidshare.com/files/12385394/sigara.rar.html

Tarih: 19 Ocak 2007, 13:55 - İp: 88.***.**6.210
studyofoto
studyofoto (üye)
Sinop / Meraklı

hayatımda sigara izmarıtını ağzıma sürmüş değilim denemek bi kerecik yada arkadas cevresı turunden mazeretler yuzunden baslayabilirdim ama baslamadım ıcımde istek yok..

umarım bırakabilirsiniz...hayatta yapmak ıstedıgım yapacağim dediğim gayelerim var bunalrdan bi tanesı de cevremdekı sıgara ıcen arkadasları (önce patronumdan baslayarak) sigarayı bıraktırmak..

sigaranın zararlı konusunda kapsamlı bilgilere nereden ulasabileceğim (konusu acılmıs ıke ısteyebilirim..)

video foto yazı her turlu..ne olursa

Tarih: 19 Ocak 2007, 22:17 - İp: 85.***.**3.165
studyofoto
studyofoto (üye)
Sinop / Meraklı

“Ömrünüz boyunca sigarasız bir hayat sürmek istiyorsanız sahip olmanız gereken önemli bir inanç da kendi değişiminizden hiç kimsenin değil kendinizin sorumlu olduğunuzdur.”

Tarih: 20 Ocak 2007, 11:14 - İp: 85.***.**2.77
mucahid-i
mucahid-i (üye)
Bursa / Amatör

Yaşım henüz 26.Çıraklık yıllarında özentiden dolayı başlamıştım.Yaşım yanılmıyorsam 14tü.Sonra devamlı paket taşımaya başladım.Okul yıllarındada böyleydi.O zamanlar bilinçsizlik daha fazla oluyor.gençliğin verdiği hevslerlede sanki sigara içmek marifetmiş gibi görülüyor.yaklaşık 8 sene içtim.Bir gün arkadaşlarımla yolda yürüyorduk.O ana kadar aklımdan bırakmak hiç geçmmişti.Sonra pakete baktığımda tek bir sigara kaldığını gördüm.İçimden dedim çok şey götürüyor bu benden sağlık maliyet hepsini düşündüm.Ama son sigaramıda içtim.Söndürürken arkadaşlarıma dedimki 'Bu son sigaramdı' bana sadece güldüler.aradan 1 hafta geçti yine arkadaşlarla toplandık.Sigara ikram edildi ben bıraktım dedim.Yine güldüler.Bırakamazsın dediler.Sırf irademi zorlamak için bir kaç gün duman altı cafe ortamlarına gittim.Sigarayı bırakmıştım ve kararlıydım.Sigarayı bıraktığımda güzel bir 2003 haziranıydı.3 seneyi devirmişim.

Bırakmak istyen arkadaşlara bir kaç önemli tavsiye;

Sigarayı azaltmayın kesinlikle.Bırakacaksanız bir kerede bırakın.Eğer azaltarak bırakıyorum yalanına kendinizi inandırırsanız o iş pekte verimli olmaz.İrade ve nefs denen şey çocuk gibidir ama onu adam etmekte elinizde.İş iradede biter.Aksini iddaa eden varsa yazabilir.5 yıllık tiryakide aynı 50 yıllıkta değişen hiç bir fark yok.Bırakmak an meselesidir.

Sakın tedavi merkezlerine para vermeyin.İş sizlerde biter...

Tarih: 21 Ocak 2007, 14:12 - İp: 88.***.**4.39
ayseilhan
ayseilhan (üye)
İzmir / Amatör

şu kişisel gelişim kitaplarında yazan sıradan cümleler gibi gelmesi muhtemel cümle anlamını bilenler için hakikaten tek çare: gerçekten bırakmak isteyip bırakamayanlara inanamıyorum çünkü istiyorum dersen değil gerçekten istersen karar verirsin ve karar vermek demek zaten çözümlemek demek...belki karar verememe durumu var sende, bırakmak istemenin nedenlkerine güveninle ilgili belki...
başarılar

Tarih: 28 Ocak 2007, 15:29 - İp: 85.***.**8.190