seyyah1981
seyyah1981 (üye)
Batman / Amatör

Mahşeri Görmüş

Ergenekon soruşturmasında Tekirdağ F Tipi Cezaevinde tutuklanan emekli Kurmay Kıdemli Albay Fikri Karadağ Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz’e mektup göndermiş.. gönderdiği mektupta rüyasını anlatmış.. cuma namazını kılamadığı için savcıyı sorumlu tutulmuş..
Size rüyasını kopyaladım... okuyun bakalım bu konu hakkında ne diyeceksiniz... işte kurmay kıdamli alabay fikri kardağ'ın rüyası..
( kaynak : hürriyet gazetesi )

"Rüyamda hesap günü bütün insanlar toplanmışlar. Sıra bana geldiğinde defterimiz şükürler olsun sağımızdan geldi. Yalnız bana cuma namazlarımın eksik olduğu sorulduğu anda sizi karşımda bu kağıtlarla ve zincirlerle vurulmuş halde gördüm. İşte kılmadığın Cuma namazlarının sebebi bu şahıstır dediler. Ben size hakkımı helal etmek istesem de gelen buyrukta ’O yüce Allah’ın hak ve hakim sıfatlarını taşıyan hakimlik görevini Allah rızasını gözeterek değil, kendi ikbalini gözterek adeletli kullanmadı. Mazlumların ahını aldı.O hesabı kesinleştirenlerdir’ denildi. Bu rüyayı size göndermek zorunda kalışımın bana göre bir hikmeti var. Muhterem Savcı bey, yüce Allah sizi affetmek ve tövbenizi kabul etmek bunu yaptırmış olabilir."

Tarih: 2 Ağustos 2008, 13:58 - İp: 88.***.**0.235
arkhalen
arkhalen (üye)
İstanbul / Firma

Tatar bey şimdi ne söylesem boş. İnsanlar içerisinde sana tepki duyanlar olucak anlaşılan. Ama şu kadar söyleyeyim çalışmalarda dini aşağılayan en ufak bir şey göremedim. Aksine bence mahkemeye atıf var. Hoşgörü herkese ve herşeye olmalı. Yalnız kendi değerlerimize saygı istemek ya da yalnızca bize ait olmayan başka değerleri eleştirip, iğnelerken hoşgörüye sığınmak tarafsızlıkla bağdaşmaz ve toplumumuzu şu an olduğundan daha ileri bir yere götüremez. Malum hoşgörüsülük ortamı içerisinde geldiğimiz nokta ortadadır. Ve paşaların ciddiye alınma mevzuuna gelince... )) Sanırım bu açıdan yaklaşırsanız ciddiye alınacak son insan Ağca'dır. Tetikçiye ister Mesih olduğunu iddia eden bir deli olarak yaklaşın, isterseniz olaylar içerisindeki rolüne ve bildiklerine göre.. Benim naçizane kanaatim bu tip şeylerin toplumu yönlendirmek olayları dejenere edip sulandırmak, değerelerini yitirmesini sağlamak için yapılan kasıtlı ve bilinçli eylemler olduğu yönündedir.

#arkhalen' tarafından 03.08.2008 12:15:49 tarihinde düzenlendi.

#arkhalen' tarafından 03.08.2008 14:18:21 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Ağustos 2008, 12:06 - İp: 78.***.**0.12
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

benim yazıklar olsun lafımı hakaret mertebesine koyup birilerine boş insanlar diye hıtap etmek gercekten guzel bir ironi olmus.

Tarih: 3 Ağustos 2008, 13:15 - İp: 88.***.**2.250
arkhalen
arkhalen (üye)
İstanbul / Firma

Boş insanlar mı? Pardon ama anladım.

Tarih: 3 Ağustos 2008, 13:51 - İp: 78.***.**0.12
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

Çalışma benim değil...

ama isteyen kınamakta serbest tabi

Tarih: 3 Ağustos 2008, 13:59 - İp: 88.***.**2.52
harmanci
harmanci (üye)
İzmir / Amatör

İmla kurallarını dikkate almadan yazarsanız yanlış anlaşılmalar meydana gelebilir.Ben de gaijin'in algıladığı gibi algıladım fakat şöyle bakalım.
Sizinki;
''Tatar bey şimdi ne söylesem boş insanlar içerisinde sana tepki duyanlar olucak anlaşılan.''
örnek;
''Tatar bey şimdi ne söylesem,boş insanlar içerisinde sana tepki duyanlar olucak anlaşılan.''
''Tatar bey şimdi ne söylesem boş,insanlar içerisinde sana tepki duyanlar olucak anlaşılan''

Virgülün önemi...

Tarih: 3 Ağustos 2008, 14:00 - İp: 78.***.**9.135
arkhalen
arkhalen (üye)
İstanbul / Firma

))

Tarih: 3 Ağustos 2008, 14:00 - İp: 78.***.**0.12
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

oku adam ol baban gibi eşek olma

Tarih: 3 Ağustos 2008, 14:03 - İp: 88.***.**2.250
harmanci
harmanci (üye)
İzmir / Amatör

Evet,şimdi özdeyiş,deyim ve atasözlerine geçiyoruz.
Dilbilgisi kitaplarınızı çıkarın

Tarih: 3 Ağustos 2008, 14:05 - İp: 78.***.**9.135
arkhalen
arkhalen (üye)
İstanbul / Firma

Efendim Harmancı arkadaşıma büyük bir teşekkürü borç biliyorum. Takdir edersiniz ki tüm yazılarımda üslup, noktalama ve nezakete olanca önemi gösteriyorum. Arada yazarken bazı hatalar elbette oluyor. Bunlar içinde herkesten özür dilerim. Fakat Gaijin adlı kullanıcının ahlak sınırlarını zorlayan üslubunu da kınıyorum. Mesleği yazmak olan bir insan olarak yazdığınız son yazıya yenilmez yutulmaz bir cevap da verebilirdim. Hatta yazılarınızdaki ''komik'' yanlışları da cımbızlayabilir, yazdığınız söze daha ağır atıflarla katkı yapabilirdim fakat üslubumu sizinnle anlaşabilecek düzeye indirmeyeceğim.
Ben fikirlerimi saygı ve nezaket çerçevesinde anlatmaya çalışmaya devam edeceğim.

Tarih: 3 Ağustos 2008, 14:11 - İp: 78.***.**0.12
arkhalen
arkhalen (üye)
İstanbul / Firma

Not: Ölmüş olan babam üzerinden yapacağınız bir dahaki her düzeysiz söz ya da teşbih ciddi bir karşılık bulacaktır.

Tarih: 3 Ağustos 2008, 14:13 - İp: 78.***.**0.12