pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Köpeklere Dikkat

Başlıktan zaten ne demek istediğimi anlamışsınızdır. Çocukları parçalayan köpeklerden bahsediyorum. Sokakta ona buna saldıran sokak köpekleri kadar ev köpekleride artık sorun olmaya başladı. Özellikle pitbulların bu kaçıncı faciası. BUnların beslenmesi yasaklanmalı. Tamamı hemen öldürülmeli.
Ayrıca evde mümkün olduunca ihtiyaç yoksa köpek beslemeyin. Altıntaşta da bir köpek çocuğun birinin yüzünü parçaladı. Çocuk şu anda yoğun bakımda. İnşallah kurtulur.
KÖpeğin zevk için beslenmesi bakılması hele hele eve sokulması kesinlikle doğal bir olay değildir. Fıtrata terstir. Eğer ihtiyaç varsa beslenmeli. NEtice itibariyle yırtıcı hayvandır.
Aman dikkat edelim.

Tarih: 14 Mayıs 2008, 19:58 - İp: 88.***.**4.39
el-cezeri
el-cezeri (üye)
İstanbul / Meraklı

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 16 Mayıs 2008, 11:41 - İp: 78.***.**9.160
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

bahsettiğiniz zevatı tanımam..

islamiyette, aklı olmayanın sorumluluğu, dini açıdan mükellefliğide yoktur.

islam akıl dinidir demek salt akıl ürünüdür demek değildir.

tanımları algılama yada YORUMLAMA farkımız var.

Asprin hasta ilacıdır...
hastadan imal edilmemiştir, hasta içindir.
sağlıklı insanın asprinle işi olmaz.

gibi

Tarih: 16 Mayıs 2008, 11:47 - İp: 88.***.**2.208
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

Paylaşım için teşekkürler.

Tarih: 16 Mayıs 2008, 11:52 - İp: 213.***.**2.98
el-cezeri
el-cezeri (üye)
İstanbul / Meraklı

Uyarı

2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 16 Mayıs 2008, 11:53 - İp: 78.***.**9.160
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

abdullah bey sanırım bahsettiğiniz şeyi biliyorum.
ve dikkatle o tarafa hiç dokunmuyorum girmiyorum.
inanın özen gösteriyorum konunun o tarafına girmemeye..

ha biri girersede yada giren biriylede zerre kelam etmem. Tartışmam.

ben bilerek ve kasten "islam akıl dinidir" diyorum.
çünkü islam düşmanlarının neredeyse tüm dayanağı aynı cümledir.

bu cümleyi değişik türevlerde de sarfedebilirim.

İslamiyet akıl için gelmiş bir dindir.
İslamiyet akıla hitap eden bir dindir.
İnsan aklı islamiyete muhtaçtır.
İslamın hedefi akıldır.
Mümin akıllıdır.

durum bu... bundan ötesini ancak özelde tartışırım.. eğer tartışmak istiyorsanız ve müslümanım diyorsanız.

bu arada dikkat ettinizmi.. sizden önce yazan zevat el kaldırdı adeta.. demekki işler tıkırında.. oooh üç dönüm bostan yan gel yat osman...

Tarih: 16 Mayıs 2008, 12:05 - İp: 88.***.**2.208
el-cezeri
el-cezeri (üye)
İstanbul / Meraklı

Uyarı

Tarih: 16 Mayıs 2008, 12:15 - İp: 78.***.**9.160
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

tabiki yazarım.. eğer oradan anlayıp onaylarsanız buraya

"ha şu mesele şimdi anladım" yazarsınız

yok onaylamazsanız böyle bişey yazmazsınız

yada siz nereye ne isterseniz yazarsınız

yada hepsini boşverin

Tarih: 16 Mayıs 2008, 12:29 - İp: 88.***.**2.208
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

eraycanli,

Çok samimi bir soru sorucam sana.Resim ile ilgili hadisleri okumuşsundur mutlaka.Senin de bir fotoğraf tutkunu olduğunu biliyoruz..Bu bağlamda fotoğraf çekmek hakkında ne düşünüyorsun?

Tarih: 16 Mayıs 2008, 13:38 - İp: 88.***.**9.86
shenay
shenay (üye)
Erzurum / Amatör

arkadaşlar köpeklere ne oldu?

Tarih: 16 Mayıs 2008, 13:40 - İp: 85.***.**4.99
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Köpek giren eve azrail girmez. Güzel slogan valla bi tanede ben alıyım.

Tarih: 16 Mayıs 2008, 13:47 - İp: 85.***.**6.27