pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Köpeklere Dikkat

Başlıktan zaten ne demek istediğimi anlamışsınızdır. Çocukları parçalayan köpeklerden bahsediyorum. Sokakta ona buna saldıran sokak köpekleri kadar ev köpekleride artık sorun olmaya başladı. Özellikle pitbulların bu kaçıncı faciası. BUnların beslenmesi yasaklanmalı. Tamamı hemen öldürülmeli.
Ayrıca evde mümkün olduunca ihtiyaç yoksa köpek beslemeyin. Altıntaşta da bir köpek çocuğun birinin yüzünü parçaladı. Çocuk şu anda yoğun bakımda. İnşallah kurtulur.
KÖpeğin zevk için beslenmesi bakılması hele hele eve sokulması kesinlikle doğal bir olay değildir. Fıtrata terstir. Eğer ihtiyaç varsa beslenmeli. NEtice itibariyle yırtıcı hayvandır.
Aman dikkat edelim.

Tarih: 14 Mayıs 2008, 19:58 - İp: 88.***.**4.39
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

abi kargoya ver gelsin bana.
kedileri severim. KEdi tahirdir.

Tarih: 15 Mayıs 2008, 23:47 - İp: 88.***.**3.126
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

öyle dedinde demin aklıma gelmişti "itikadımca kelp tahirdir" diyen hangi itikat oluyor ??

Kedi işinde ciddiyim çok güzel kedi aslında tam bayan kedisi renkleri filan. İsteyen olursa eve teslim yaparım.

Tarih: 15 Mayıs 2008, 23:50 - İp: 85.***.**6.27
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

Nefi diyordu itikatımca kelb tahirdir diye, sonu hazin olmuş garibin, ifade özgürlüğü o zamandan sıkıntılıymış
çocukken çok kedi besledim ben de. hatırlamıyorum bizimkiler anlatıyor da çok ufakken çok eziyet etmişim zavallılara yine istiyorum kedi beslemek ama ilgilenmek lazım, yemeğine felan dikkat etmek gerek, yoksa çok kıl döküyorlar

Tarih: 15 Mayıs 2008, 23:58 - İp: 81.***.**7.8
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Kabulümdür. Getir bizim eve.

O bir mezhep ama inan bilmiyorum.
Tahir efendi bana kelp demiş
Ama itikadımca kelp tahirdir.

Dur dur buldum bak ne imiş:

Tahir efendi bana kelp demiş
İltifatı bu sözde zâhirdir.
malikî mezhebim benim, zira
İtikadımca kelp tahirdir"

Tarih: 15 Mayıs 2008, 23:58 - İp: 88.***.**3.126
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Malikiymiş demek. Kediyi strese soktum saçkıran olacak galiba. Kafasında saç dökülmesi oldu. Sarmısak sür iyi gelir dedi berber.PAzarbey sen şimdiden bir iki kilo sarımsak stok yap.

Tarih: 16 Mayıs 2008, 00:03 - İp: 85.***.**6.27
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Eraycanli kardeşim,

Yüce kitap ile rivayetleri ben harmanlamam.İkisinin yeri ayrıdır.Biri ALLAH'ın sözlerini,diğeri de insanların sözlerini içerir..

BİR TARİHTE BİR PROFÖSÖR ŞU CÜMLELERİ SARFETMİŞ:

''Köpek beslenen eve melek girmez

Her ne cins köpek olursa olsun evin içinde beslenmemeli. Köpek beslenen eve Cebrail de dahil hiçbir melek girmez. Bunu bize peygamber efendimiz haber veriyor.

Melegin girmedigi eve de seytanlar dolar. Seytanlarin bulundugu yerde ise fesat ve huzursuzluk hakim olur.

Öyle ki köpek beslenen evde biri ölürse onun canini almak için Azrail bile o eve gelmez.

Ancak, köpekler bahçede ya da evin avlusunda beslenirse bu durum meleklerin girmesine engel olmaz.

BUNUN ÜZERİNE AŞAĞIDAKİ KURUM VE KİŞİLER AÇIKLAMA YAPMIŞLAR:

DIYANET ISLERI BASKANLIGI

Yanlis hüküm

Konya’daki Diyanet Isleri Baskanligi yetkilileri, konuyla ilgili su açiklamayi yaptilar: ‘Hadis kaynaklarinda peygamberimizin böyle bir ifadesi oldugu rivayet ediliyor. Ancak bundan neyi kastettigi açik degil. Islamiyet’te köpegin evin içinde bulundurulmasinda hiçbir sakinca yok. Köpek beslenen eve meleklerin girmeyecegi yönünde bir hüküm vermek ise çok yanlis.’

MEHMET NURI YILMAZ

Çürük rivayet

BAZI hastaliklarin ev halkina bulasacagi ihtimaline karsilik o günkü sartlarda köpegin evin içinde degil, disinda bulundurulmasi tavsiye edilmis, isin asli bu. Köpek ve resim olan eve melek girmez diye bir hadis oldugu rivayet ediliyor bazi kitaplarda. Ancak bu saglam bir rivayet degil. Hocamiz bu zayif rivayete dayanarak böyle bir açiklamada bulunmus. Köpek beslenen eve melek girmez diye de bir sey yok, hocanin bu sözlerine katilmiyorum.

PROF. DR. ZEKERIYA BEYAZ

Cebrail’in bizim evde ne isi var

SÖZ konusu hadis, peygamberimizden 200 küsür sene sonra ortaya çikmistir. Yok köpek olan eve Cebrail bile gelmezmis, Azrail girmezmis... Eve giren çikandan sana ne? Bunlar saptirmaca yorumlar. Cebrail, peygamberlere vahiy getiren bir melek, bizim evde ne isi var?.. Gelirse de bizden izinsiz niye giriyor içeriye. Köpege karsi alerjinin temel sebebi, o dönemdeki sokaklardaki kirli sartlar yasayan köpeklerin hos olmayan durumlaridir. Bizzat köpegin kendisine karsi bir düsmanlik söz konusu degildir. Günümüz dünyasinda ise köpekler yeterli kadar temizlik sartlarina uygun sekilde beslenmekte.

Kaynak:
http://www.tumgazeteler.com/?a=1143316

Tarih: 16 Mayıs 2008, 00:54 - İp: 88.***.**9.86
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Bu arada islam hadis dini değildir! Hadis dini olanlar ondan öncekilerdir.Bilgine..

Tarih: 16 Mayıs 2008, 00:59 - İp: 88.***.**9.86
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

biz onlara rivayet değil "hadis" olarak bakıyoruz.

ayrıca o "profesör" kimse onunla aynı fikirdeyim, karşı çıkan 2-3 kişiyle değil. karşı çıkanlar yadırganabilir düşüncesiyle böyle demiş olabilirler, özellikle diyanet yetkilileri. sonuncu örnekteki şahsı hiç yazmaya dahi gerek yok. yadırgansa da doğru doğrudur.

İslam, uygulamada hadis dinidir.

Tarih: 16 Mayıs 2008, 01:08 - İp: 81.***.**7.8
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Eraycanli, yazıcam ama Fox tv'de güzel bir program var..Onu izliyorum..Birazdan yazıcam arkadaşım..

Tarih: 16 Mayıs 2008, 01:16 - İp: 88.***.**9.86
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Rivayet edilen sözlerdir hadisler.Hatta içlerinde güvenilirliklerine göre sınıflandırılırlar.Asıl olan KUR'AN-I KERİM'dir..

İslam hiçbir koşulda hadis dini olamaz! Hadis dini olan, ondan öncekilerdir..

Tarih: 16 Mayıs 2008, 02:31 - İp: 88.***.**9.86