ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Komşularla Sıfır Sorun...

Komşularla sıfır sorun (!)
Türk toprağına Yunan işgali !...

AKP, 2004 de Yunan karasularının 6 milden yukarı çıkarılmasını meclise getirmeden , görüşülmeden onaylamış ve Yunanlılar da Didim açıklarındaki Bulamaç ve Eşek adalarını işgal etmiş.
Türk dışişleri bu konuda sorulan sorulara sessiz kalıyormuş...

Birçok uluslararası haritada bile Türkiye’ye ait görünen bu iki ada 2004 yılından bu yana Yunan işgali altında.
Geçtiğimiz günlerde DP genel başkanı Namık Kemal Zeybek ve bir gurup DP li olayı protesto için adaya gitmek istemiş, adaya 3 mil yaklaştıklarında Yunan askerinin müdahalesiyle geri dönmek zorunda kalmışlar...

Yunanlılar adalara Yunan bayrağı dikmişler, Klise yapmışlar ve elektrik için rüzgâr santrali kurmuşlar.

AKP nin komşularla sıfır sorun politikası işte bu!...

Ver kurtul politikası...

Kıbrıs konusuna ise hiç girmeyelim. Yoksa çıkamayız...

Tarih: 26 Mayıs 2011, 21:51 - İp: 217.***.**1.224
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

türkiye yi bu durumdan sadece akp kurtarabilir... diğer partiler değil...

Tarih: 24 Eylül 2011, 13:37 - İp: 46.***.**9.199
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

türkiye yi bu durumdan sadece akp kurtarabilir... diğer partiler değil

Türkiye'yi şu an içinde bulunduğu duruma sokanda akepe değilmi? Şu an karşı karşıya kaldığımız sorunların tamamı devlet yönetimini bakkal yönetimiyle karıştıran akepe politikalarının sonucu olarak gelinen nokta değilmi?

Tarih: 24 Eylül 2011, 13:57 - İp: 31.***.**8.132
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

tamam işte... cin fikirli, dansöz gibi kıvırabilen , türkü söyler gibi yalan söyleyen bir yönetim gerek bu vaziyetten sıyrılabilmek için...

hangi parti aynı anda israile savaş ilan edip , onu koruyan radarlar diker malatyaya... hangi parti abd ile stratejik ortak olup, pkk savaşında iranla ortağız diyebilir... hangi parti lübnan , mısır ve suriye liderleri ile sarmaş dolaş olup , arkasından devrilmesi için mualiflere örtülü ödenekten yardım eder... pkk ile görüşen şerefsizdir deyip, ortaya çıkınca ben görüşmedim , devlet görüştü der... sanki devleti sarı çizmeli memmet aga yönetiyor...

akp şuanki durumdan sıyrılabilecek tek partidir... oyum akpye...

Tarih: 24 Eylül 2011, 14:53 - İp: 46.***.**9.199
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

fujisever,
AKP nin Türkiye'yi kurtarma gibi bir derdi yok.
AKP, seçimle geldi ama seçimle gitmeyecek.
Ne zaman gidecek?
Türkiye'nin başını hiç yoktan belaya sokup, bataklığa sürükledikten sonra kendiliğinden çözülüp gidecekler.

Bu tahmin veya öngörü sadece bana ait.

Umarım yanılırım da daha kötü şeyler olmadan % 50 uyanır da seçimle giderler...

Tarih: 24 Eylül 2011, 18:19 - İp: 217.***.**8.47
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

lapanta hakkında gereği yapılacak gibi.başbakan ısrar etmişkeşdağınabakın diye genede gitmemiş. herşeyçıkacak ortaya.
chp vemhp ye kalsa imkanı yok.

Tarih: 24 Eylül 2011, 19:08 - İp: 78.***.**4.38
dedemkorkut
dedemkorkut (üye)
İstanbul / Amatör

şükrü elekdağ tv de söyledi.türkiye nato ya bağlı evet kurulacak radar abd nin ve bunu kesinlikle israille paylaşıcak.fakat avrupa iran,ın adınından bahsetmesede iran,ın yapacağı varsayılan nükleer başlıklı uzun menziili füzelerden korunmak için bu radarı natoya koyduracak.aksi durum natoda türkiyeyi zora sokar dedi.

Tarih: 24 Eylül 2011, 19:53 - İp: 212.***.**5.38
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

lapanta neci emmi
bir capon yimeği çeşidimi

yalnız emmi bugün öylen suşi yi fazla kaçırmışım afedersin

Tarih: 24 Eylül 2011, 21:10 - İp: 88.***.**3.98
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Natonun artık kuruluş amacı kalmadı.
Neydi kuruluş amacı?
İkinci dünya savaşı sonrasında Sovyet blokuna karşı kurulan bir pakt idi.
Sovyet bloku da Nato'ya karşı Varşova paktını kurmuştu.
1990 da Sovyetler Birliği dağılınca nato Varşova paktı gibi dağılmadı, ama işlevsiz kaldı.

Aradan geçen zaman içinde Nato'ya yeni düşman gerekti.
Nato, Bosna hariç olmak üzere, şimdi ABD ve AB gibi emperyal ülkelere hizmet eden bir silahlı güç, bir yerde de haçlı gücü olarak kullanılmaya başlandı.

Bunun en belirgin örneğini Afganistan, ve Libya'da gördük.

Şimdi de Suriye ve İran'da Nato'yu kullanmak ve dolayısıyla Natonun ABD den sonra en büyük silahlı gücü olan TSK yı nato gücü altında bu ülkelere karşı kullanmak istemekteler...

Türkiye'ye kurulan füze kalkanı ise bu nedenle İran'a karşı kurulan bir kalkan olup, en başta İsrail'i korumak amacına yöneliktir. Bunu AKP hariç, bütün dünya böyle kabul ediyor.

Dolayısıyla Füze kalkanı nato çerçevesinde kuruluyor. Yapacak bir şey yok mantığı teslimiyetçi, dar görüşlü politika olup çok yanlıştır.

O zaman adama sormazlar mı Avusturya ve Polonya neden kendi ülkelerinde kurdurmadılar? Onlar Nato üyesi değiller mi?

Şükrü Elekdağ CHP lidir, üstaddır, duayendir, bizdendir. Ama artık köşesine çekilip fotograf çekme ve balık tutma zamanı gelmiştir...

Tarih: 24 Eylül 2011, 21:12 - İp: 217.***.**8.47
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

chp ne kadar Atatürkçü dür ercan emmi.
bence asıl mesele budur sizin cephenizde.

Tarih: 24 Eylül 2011, 21:15 - İp: 88.***.**3.98
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

CHP sonuç itibariyle altı ok ilkeleri doğrultusunda onlardan ödün vermeden ilerliyor olarak düşünüyorum.
Neden sormuştunuz Okyanus biraderim?

Tarih: 24 Eylül 2011, 21:19 - İp: 217.***.**8.47