ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Komşularla Sıfır Sorun...

Komşularla sıfır sorun (!)
Türk toprağına Yunan işgali !...

AKP, 2004 de Yunan karasularının 6 milden yukarı çıkarılmasını meclise getirmeden , görüşülmeden onaylamış ve Yunanlılar da Didim açıklarındaki Bulamaç ve Eşek adalarını işgal etmiş.
Türk dışişleri bu konuda sorulan sorulara sessiz kalıyormuş...

Birçok uluslararası haritada bile Türkiye’ye ait görünen bu iki ada 2004 yılından bu yana Yunan işgali altında.
Geçtiğimiz günlerde DP genel başkanı Namık Kemal Zeybek ve bir gurup DP li olayı protesto için adaya gitmek istemiş, adaya 3 mil yaklaştıklarında Yunan askerinin müdahalesiyle geri dönmek zorunda kalmışlar...

Yunanlılar adalara Yunan bayrağı dikmişler, Klise yapmışlar ve elektrik için rüzgâr santrali kurmuşlar.

AKP nin komşularla sıfır sorun politikası işte bu!...

Ver kurtul politikası...

Kıbrıs konusuna ise hiç girmeyelim. Yoksa çıkamayız...

Tarih: 26 Mayıs 2011, 21:51 - İp: 217.***.**1.224
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

ercan ağabey bunu söylemek için biraz geç kalmadınızmı. keza Chp nin eski lideri zamanında tüm ege adalarını lozanda yunanlılara verip kurtulmamış mı idi.

Tarih: 26 Mayıs 2011, 23:12 - İp: 88.***.**1.12
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Pazarbey hemşehrim,
Rahmetli İnönü ile İngiltere başbakanı Çörçil Adana'da yaptıkları görüşmede Çörçil ikinci dünya savaşına İngiltere ve diğer müttefiklerin saflarında girmemizi istemiş, karşılığında ise ege adalarını teklif etmişti. Yani o zaman adalar bizim değildi. Ve o zaman henüz savaşın gidişatı müttefikler lehine değildi.
İnönü, kurtuluş savaşından yeni çıkmış ve elinde hiç silahı, parası olmayan bir ulusu yeniden savaşa sokmanın cinayet olacağını düşünerek ve de çok yerinde bir kararla Çörçil'in teklifini geri çevirmiştir.
Buna rağmen Ordu. Hitlerin saldırı ihtimaline karşı Trakya'da 4 sene teyakkuzda beklemiştir.
1940 - 45 yıllarında gençler sınırda elde mavzer 4 sene vatanı beklemişlerdir.

Memleket o zaman o kadar yoksuldu ki savaşa girmediğimiz halde, girmiş kadar perişan olduk. O günleri yaşayan rahmetli babam Halkın ekmek bulamadığını, ayakkabı yerine çarık giydiğini anlatırdı.

O günler bu günlere kesinlikle emsal değildir.

O günler, o günün koşullarında değerlendirilmelidir.

Tarih: 26 Mayıs 2011, 23:28 - İp: 217.***.**1.224
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

O adalar ikinci dünya savasşından çok çok çok önce lozan ile verildi yunanlı emmilere...
İkinci dünya savaşı ile alakasını kuramadım...

Tarih: 26 Mayıs 2011, 23:33 - İp: 88.***.**1.15
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Lazut hocam, Benim şimdi haber olarak verdiğim adalar bize ait olan adalardır.
Egedeki adaların hepsi Yunanlıların değilki
Yakında Bozcaada'yı da verirler se şaşmam...
Ayrıca ege adalarının ikinci dünya savaşı ile ilişkisini az önce yazmıştım...

#ercan43' tarafından 26.05.2011 23:39:07 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Mayıs 2011, 23:37 - İp: 217.***.**1.224
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

adalar inönünün iş bilmezliği ve tavizkarlığı sebebiyle yonana verildi. keza bu kadarını onlar bile beklememkte imişler. ver kurtul mantığı. demekki rte de chp li ekolden gelmekte.

Tarih: 26 Mayıs 2011, 23:52 - İp: 88.***.**1.12
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Ercan emmi şunu farkettim....mechul amca ile nöbetleşe konu açıyorsunuz

Tarih: 26 Mayıs 2011, 23:56 - İp: 88.***.**1.15
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Neyse Pazarbey hemşehrim, ne söylesem, ne yazsam boş.
Yanlız şunu da söylemeden geçemeyeceğim...
Kardak kayalıklarına çıkıp Yunan bayrağını söküp indiren kahraman askerlerimiz bugün Silivri'de...
Üstelik oraya çıkarken kullandıkları zodyak botun mazotunun parasını bile kandi ceplerinden ödediler...

Tarih: 26 Mayıs 2011, 23:57 - İp: 217.***.**1.224
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Lazut hocam, Meçhul bey son günlerde meçhul oldu. Ben de merak ettim. çok önemli tartışmalara fransız kalıyor. MHP yi onun yerine ben savundum.

Tarih: 27 Mayıs 2011, 00:00 - İp: 217.***.**1.224
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Türkiyede sinemalık o kadar konu var ki..Kurtlar vadisini yeniden izlemye başlasam eyi olacak gibi...

Tarih: 27 Mayıs 2011, 00:01 - İp: 88.***.**1.15
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Yarın şu Marmara gemisi meselesini yazacağım. Bugün geç oldu. Herkese iyi akşamlar...

Tarih: 27 Mayıs 2011, 00:03 - İp: 217.***.**1.224