ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Komşularla Sıfır Sorun...

Komşularla sıfır sorun (!)
Türk toprağına Yunan işgali !...

AKP, 2004 de Yunan karasularının 6 milden yukarı çıkarılmasını meclise getirmeden , görüşülmeden onaylamış ve Yunanlılar da Didim açıklarındaki Bulamaç ve Eşek adalarını işgal etmiş.
Türk dışişleri bu konuda sorulan sorulara sessiz kalıyormuş...

Birçok uluslararası haritada bile Türkiye’ye ait görünen bu iki ada 2004 yılından bu yana Yunan işgali altında.
Geçtiğimiz günlerde DP genel başkanı Namık Kemal Zeybek ve bir gurup DP li olayı protesto için adaya gitmek istemiş, adaya 3 mil yaklaştıklarında Yunan askerinin müdahalesiyle geri dönmek zorunda kalmışlar...

Yunanlılar adalara Yunan bayrağı dikmişler, Klise yapmışlar ve elektrik için rüzgâr santrali kurmuşlar.

AKP nin komşularla sıfır sorun politikası işte bu!...

Ver kurtul politikası...

Kıbrıs konusuna ise hiç girmeyelim. Yoksa çıkamayız...

Tarih: 26 Mayıs 2011, 21:51 - İp: 217.***.**1.224
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

siteden atılsın lakin hayata atılsın emmi
kps yi kazansın öyretmen olsun
zira sizin parlak yüzlü her dayim az önce apdes almış gibi duran cemaat dini mensuplarından daha faideli olur kardeşlik.

Tarih: 7 Eylül 2011, 23:11 - İp: 178.***.**3.48
sabanersan
sabanersan (üye)
Bursa / Meraklı

ah sefer hocam...müstabel meslekdaşını niçin katarsın bu işe....esas muhatabın-M- bak nasıl sütre arkasındayer alıyor alıyor..eh okyanusta mesleğinin gereğini yapıyor..her ikisde bu sene beni gezdirmediler..

Tarih: 7 Eylül 2011, 23:58 - İp: 85.***.**3.64
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

şabanemmi sen bizi ne zaman şereflendirdin de biz gezmedik keza
renobey depoyu doldursun gezelim emmi

Tarih: 8 Eylül 2011, 01:05 - İp: 178.***.**6.242
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

zabaaanan işe gelirkene radyoda (hemide trt) bir programda (müzük programı deeel) sanırım bi konuda akademik kariyerli bi abla diyor du ki :
- filan falan falan falan. efenim biz israil halkıyla kardeşiz .. falan filan falan..

höee.. nöeeee.. ne kardeşliği ulenn..... nerden kardeşlik.. yani insanlıktan ötürü gelen bi kardeşlikse.. evet.. habitat olarak aynı familyadanız da. israil halkıyla nasıl bir halkların kardeşliği var aramızda ...
herkesle kardeşiz diyen bu zevaaat beni deli ediyor uleeeeennn..

sonra bide dediki
-- filan falan filan falan.. efenim aslında israil halkıda çok rahatsız bu durumdan.. yıllarca savaş atmosferinde yaşayan museviler, hava alanlarına çikoletayla bile girememekteler..

nöeeee.... ???? ulen her türlü savaş vaadleriyle seçimlerde adaylığını koyup, seçilen yahudi siyasetçilerini israil başbakanı yapan başka bi halk mı.. başka bi milletmi... nasıl savaş istemeyen israil halkı bu..
var olan gerçeklerle, hayal dünyasını birbirine karıştıran bu medya görevlisi, empoze gönüllüleri beni deeeeli ediyor.....

zabaaa zabaaa böyle abudik gubidik konuşmalara anlam veremediydim..
hemide teretede..
şimdi ercan dedeyle fujiyamakasuyu okuyunca ecik biraz mantıklı gibi oldu..

şimdi bende komplo teorisyenliği yapmış olmayım ama..
israilin yüzüne el kol hareketiyle bağırıp çağırırken, kimsenin görmediği bi açıda ve kimsenin görmediği bi anda, böyle göz kırpıyosak.. böyle gizli saklı bi mekanda israile
.... şşşşş shakın ses çıkartma.. çaktırma
filan diyosak..

millet olarak yatacak yerimiz yok emmi... o kadar diyorum.

Tarih: 8 Eylül 2011, 12:15 - İp: 88.***.**4.104
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

okyağnus dayı şaban abim hukuk usulu muhakemesi kanunu gibi konuşmuş keza. ne demek istemekte annamamaktayım kırsal dil bazında. yoğsam siz gezdinizda habarmı vermediniz.

Tarih: 8 Eylül 2011, 13:24 - İp: 88.***.**7.69
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Rok dayı 5 satırdan sonrasını okumadığım iin ne değini bilmiyorum, bilgin olsun..

.................

Şabanemmi fuji sırf sinirleine yenildiği için kapeseseyi kazanamıyor..
Diyorum ona gel benim yanıma baka nasıl kazanacan kapeseseyi ama o anlamıyor

......................

Emmiler derim ki yalovaya eylül snou itibariyle bi gezi yapak..Sonbahar renkerli açısından..Şaban emmiye de böylece borcunuzu ödemiş olursunuz...

Tarih: 8 Eylül 2011, 17:37 - İp: 88.***.**0.57
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

1
2
3
4
5
..
Lazut hoca ile gaydırı kuppak cemile aynı kişidir

Tarih: 8 Eylül 2011, 17:41 - İp: 88.***.**4.104
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

İsrail'le papaz olmak meyvelerini vermeye başladı.
İsrail'e bakım için gönderilen dört tane Heron geri gelmiyor.
Sayın başbakan bugün haberlerde yana yakıla şikayet ediyor...

Hiç hakkı yok.

Bu işin böyle olacağı baştan belliydi. Baştan düşünecektin...

Bu daha başlangıç !...

Daha sırada M - 60 tanklarının bakımı, yedekparçadeğişimi var, F4, F5, F16 uçaklarının aynı şekilde yedekparçaları zamanı gelince değişecek.

Böyle giderse kısa zamanda uçaklar uçamaz, tanklar yürüyemez duruma gelebilir...

İsrail daha şimdiden Kıbrıs rum kesimi ve Yunanistan'la anlaşmalar yapmak ve bizi güneyden kuşatıp etkisiz kılmak için harekete geçti. Askeri manevraları onlarla yapacak.

Ayrıca bundan PKK ya vereceği desteği düşünün...

Devlet adamlığı basiret, ileri görüşlülük gerektirir.

Atacağın her adımın ülkene ne getireceğini ne götüreceğini hesaplamak durumundasın.

Öyle populizm, kuru gürültü ve içi boş kükremelerle dış politika olmaz...

Umarım Türkiye'nin başını belaya sokmazlar...

#ercan43' tarafından 08.09.2011 20:59:52 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Eylül 2011, 20:57 - İp: 217.***.**7.197
dedemkorkut
dedemkorkut (üye)
İstanbul / Amatör

kılıçdaroğlunu israile gönderelim özür dilesin.herkesin karşısında eğilelim.

sonra israille bir savaş durumu olsaymış zaten 74 harekatı gibi olacakmış.lojistik sıkıntı.ercan abi ben askeriye ye çalışıyorum.f 16 larda benimde emeğim var.orda hemen hemen yerli üretime geçtik.

ercan abi o gemilerin gitme sebebi israilin sadece geçen sene 100 den fazla çocuğu öldürmesidir.napalm bombalrı gibi misket vede bilmediğimiz türlü toplu öldürme silahlarının masum halka kullanılmasıdır.

tabiki bize ne bundan biz insan değilizki yiyip yatan hayvanlarız,bize dokunmayan yılan bin yaşasın diyemeyiz biz türk oğlu türküz.

evet orda bazı sorunlar var bu sorunlar bölgeyide etkiliyor.uzlaşmaz tavırda olan israildir.kaldıki bunlar araplarla aynı soydan gelen amca çocuklarıdır.araplarında eğitime ihtiyaçları olduğu aşikardır.

bütün israillilerin hayali fırat,tan nil nehrine kadar bir devlettir. tıkla

Yahudi ideolojisi, Tanrı tarafından İsrailoğullarına Kutsal Kitap'ta vaat edilen ve tarihte bir zamanlar da Yahudi bir Kral tarafından yönetilmiş olan toprakların, bugün de İsrail devletine ait olması gerektiğini öngörür;bu imanlarının bir gereğidir.Buna inanmamak imansız olmayı gerektirir.

"Yahudilere vaat edilen topraklar" ise, Eski Ahit'e göre "Nil'den Fırat'a" uzanan ünlü coğrafyayı kapsamaktadır. Muharref Tevrat'ın Tekvin kitabının 15. Bab'ında şöyle yazar:

O günde Rab, Abraham'la ahdedip dedi: Mısır ırmağından büyük ırmağa, Fırat ırmağına kadar bu diyarı, Kenileri ve Kenizzileri ve Kadmonileri ve Hittileri ve Perizzileri ve Refaları ve Amorileri ve Kenanlıları ve Girgaşileri ve Yebusileri senin zürriyetine (soyuna) verdim.

Tesniye kitabında ise (12:25) aynı "kutsal sınırlar" şöyle çizilir:

O zaman Rab bütün milletleri önünüzden kovacak ve sizden büyük ve kuvvetli milletlerin mülkünü alacaksınız. Ayak tabanınızın basacağı her yer sizin olacak, sınırınız çölden ve Lübnandan, ırmaktan, Fırat ırmağından garp denizine kadar olacaktır. Önünüzde kimse duramayacak, Allahınız Rab size söylediği gibi, dehşetinizi ve korkunuzu ayak basacağınız bütün diyar üzerine koyacaktır.

İsrail Toprakları'nın Tevratsal sınırlarını gösteren farklı haritalar içinde en büyük sınırlara sahip olan versiyon, şu bölgeleri içine alır: Güneyde tüm Sina Yarımadası ve buna ek olarak Kuzey Mısır'ın Kahire'ye kadar uzanan bir parçası; doğuda, Ürdün'ün tamamı ve Suudi Arabistan'ın kuzey bölgesi; Kuveyt'in tümü ve Irak'ın çok büyük bir bölümü; kuzeyde Lübnan'ın ve Suriye'nin tamamı ve buna ek olarak Türkiye'nin Van Gölü'ne kadar uzanan büyük bir parçası; ve batıda Kıbrıs. Bu sınırlar hakkında yapılmış çok geniş kapsamlı araştırmalar, devlet desteğiyle, atlaslara, kitaplara ve makalelere dökülmekte ve okullarda bu sınırların propagandası yapılmaktadır. Başta Gush Emunim olmak üzere kimi etkili dini gruplar, söz konusu coğrafyanın İsrail tarafından fethedilmesini istemekle kalmamakta, bu fethin ilahi bir emir olduğuna inanmaktadırlar.

Tarih: 8 Eylül 2011, 22:16 - İp: 78.***.**3.97
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Kılıştaroğlu ile netanyahu aynı kişidir.

Tarih: 9 Eylül 2011, 00:32 - İp: 88.***.**2.32