pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

İdam Cezası Geri Gelsin.

KAldırılan idam cezası geri gelsin. Gözü dönmüş caniler gözlerini bile kırpmadan , çoluk çocuk, kadın kız ayırmadan adam öldürmeden önce düşünsün. Ölümü göze alabiliyorsa bir cana kıysın. Kİmse bana insan hakkından falanda bahsetmesin. Bİr çırpıda 44 tane cana kıyan insanın bu dünyada yeri yok. Öbür tarafta hiç yok.
Alacakları cezalar belli. YArın o..... birisi bir af çıkarır serbest serbest gezer bunlar.
Can almanın cezası canla olmalı. Yoksa kimsenin korkusu yok hapisten falan.

Tarih: 5 Mayıs 2009, 22:44 - İp: 85.***.**8.188
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47

vay be..
yazarken bile zorlandım. Dile kolay tam 47 can.
47 Hayat.
47 yürek
47 dünya
vay be

işte türkiyede böyle oluyor. Adamın birisi-birilerini yanına alıyor ve başlıyor birilerinin kafasına sıkmaya. Ufak çaplı soykırım yapmaya..
demekki yapılabiliyormuş.

Bunuda gördük.

Tarih: 7 Mayıs 2009, 02:21 - İp: 88.***.**0.35
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Bizlerin kafa sakin..
Geçeriz klavyenin başına, müthiş fikirlerimizi döktürür de döktürürüz.
Yok eğitim deriz, yok "bunlar çözüm değil" deriz.
buradan fikir sallamak çok kolay..

Siz ana babasını kaybeden o öksüz yetim çocuk olabilir misiniz??
Siz evladını yitiren ana babayı hissedebilir misiniz?

Bırakın eğitimi, bırakın demokratik çareler aramayı arkadaşlar!
Bunları siz doğmadan önce de söylüyorlardı, hala söylüyorlar.
İmkansız olanı istemeyin, hava civa bunlar..

Siz inanıyor musunuz doğuya kısa vadede, eğitim, iş, aş götürüleceğine ve doğunun kalkınacağına??
Hadi götürüldü diyelim.
İnanıyor musunuz bu tür pis zihniyetlilerin bir anda melek olacağına??
Kötülük denen illetin yok olacağına..
yaa gerçekçi olalım!
Evet eğitim, çok doğru ben de katılıyorum.
Ama İNANMIYORUM!!
Bunun için çok büyük oranda milli birlik gerekir. O da kurtuluş savaşı yıllarında kaldı.

Tamam çözüm odur ama olmayacak duaya amin demeyin, gerçekçi olun.
Şimdi dersiniz "herkes sen gibi düşündüğü için böyle"
e ben de buna gülerim

O zaman öbür türlü düşünüyorum. hadi bakalım, bütün ulus aynı hizaya gelsin

Buna İnanıyor musunuz??

Ne sizin ömrünüz yeter, ne torunlarınızın bunu görmeye..

Boşverin medeniyeti, medeni halleri
dizi çekmiyoruz burada

Konuya geleyim, şahsen idam bile kesmez beni
Oyacan bunları tabiri caizse
Benim kafam buna işler, gerisini almaz!

Filmin koptuğu yer neresidir biliyor musunuz?

Bu ülkede medeniyet veya benzeri naraları atanların başına birgün benzeri bir olay gelse var yaaa...
Oyyy oyyy..
O zaman gör sen feryadı figanı..
O zaman da derler mi acaba "arkadaşlar eğitim.."
Allah kimseye vermesin dilerim.

Bu olaylara televizyondan ya da bilgisayar ekranından değil..
Bu olaylara mağdurların gözüyle, yüreği yananların gözüyle bakmak lazım..

Tarih: 7 Mayıs 2009, 03:11 - İp: 88.***.**2.91
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

idam taraftarı degilim ama idam akrsıtıda degilim..
----
ama

Bu işin içinde olan birisi olarak gördüğüm pekçok cinayet sanığı veya hükümlüsü en geç 10 yıl içinde çıktı. Hatta 6 insanı katledenler bile.

bu hukukun aczidir..
adam gibi yasa yapamazsanız bu gibi sonuclar kacınılmazdır..
bakın amerikada cocuklarını olduren bir adama idam cezası verilmiş, infazına kadarda surekli cocuklarının fotografına bakma cezası..
ben, bilerek planlayarak vahşice cinayet işlemiş birinin,bir hucrede yasamasını, igneyle uyutulmasından daha buyuk bir ceza olarak goruyorum..
omur boyu 4 metrekarelik bir hucrede yasamanın nasıl birsey oldugunu hayal etmek bile güç ama biraz düşünün..
obur dunyada ceza zaten cekilecek,bu dunyadaki ceza budur bana gore..

hukukun aciz kaldıgı noktaları doldurmak hukuk adamlarının işidir.
yoksa bende 14 yasında kıza tecavuz edip dısarda gezen adamın karsısına gecsem en ilkel icgudumu kullanırım..

Tarih: 7 Mayıs 2009, 04:27 - İp: 78.***.**1.73
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

peki , idam islamdaki gibi geri gelsin... kıssas kurallarına göre, amme hizmeti şeklinde uygulanmıyor idam... ölenin velisi af etmez ise, katil öldürülüyor... tamamen ölenin yakınları ile katil arasında... toplum istedi diye idam yoktur islamda... araştırdım....

Mustafa abi...sen vicdanım rahatlasın diyorsun, tabi ben de isterim...saygı duymuyor değilim, kesinlikle olmaz demiyorum düşüncene , beni yanlış anlama... hele aponun asılmasını çok isterim... o konuda haklısın ama; eğitimi kalkınmayı medenileşmeyi çözüm olarak görmezsek, çözümü sadece idam olarak görürsek sence de eksik bırakmaz mıyız, vahşetle, cahillikle , kanlı töre ile mücadeleyi....

bence artık, eşit toplum, eşit refah, eşit eğitim hakkını tartışmalı bu millet... doğu da en az batı kadar medenileşmeli... köydeki insanlar, birer eğitimli çiftçi olmalı, en az şehirli kadar hukuktan, eğitimden faydalanabilmeli... yoksa geri kalır, cahil kalır, yoksul olduğu için varlıklıyı kıskanır... husumet, vahşet bundan çıkar... bunları yok etmemiz lazım... yoksa, kıtır kıtır adam kesecek kadar körelmiş, medeniyetten nasibini almamış bir insan, idamdan mı korkar... idam onun kurtuluşu olur hatta... acı çekmeden, öbür dünyaya nakil...

idam isteğiniz kadar, eğitim ve fırsat eşitliğini de vicdanen istemenizi beklerim... her ikisi de sağlansın bu ülkede, itirazım yok idama... ama eğitim kalkınma olamadan, tekrarlıyorum, bataklıkta sinek avlarız...

cumhurbaşkanına atacağınız mail de işin bu kısmını da dile getirirseniz , daha makbul olur bence... bakara suresinde okuduğum kadarı ile, af eden ölü yakının, günahları af olur, hayıra girer diyor... ama af edebilecek bir gönül gerçekten nadirdir... haklısın o konuda...

(temmuzda görüşmek dileği ile, hepinize saygılar , sevgiler... artık ders zamanı, forumda zaman harcamamam lazım, daha önce de yadığım gibi... eyvallah)

Tarih: 7 Mayıs 2009, 16:28 - İp: 78.***.**5.43
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Nasıl bir cehalettir ki örneğine iç anadoluda, egede karadenizde rastlamak nerdeyse imkansız ..... Yoksa genlerde mi bir problem var ?

Bence de aynen öyle. Genlerde var problem.

Tarih: 7 Mayıs 2009, 21:37 - İp: 85.***.**7.18
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

u zıman afyonluların genindede bi problem olmalı okyanus. Onlarda el değmişken 6-7 den aşağı temizlemez.
Bu arada sen sağmın.

Tarih: 7 Mayıs 2009, 21:51 - İp: 85.***.**5.207
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Cumhurbaşkanına idamın tekrar getirilmesi yönünde e-posta atmak hayalcilik olur!...
İsterseniz Sn. Cumhurbaşkanı 1 Ağustos 2002 günü akp bünyesinde dsp, dyp, anap, sp ve ytp ile ortak hareket ederek idamın kaldırılması yönünde oy kullandığınız için vicdanınız rahatmı diye soralım.

Tarih: 7 Mayıs 2009, 21:53 - İp: 88.***.**4.124
okyanus.
okyanus. (üye)

Hümanizmi bırak gerçekçi ol.

Tarih: 7 Mayıs 2009, 22:04 - İp: 85.***.**7.18
okyanus.
okyanus. (üye)

İdam bence de gelsin.
Ceza hukuku mantığıyla ceza sayılmaz doğru ama bazen toplumlarda imha edilmesi gereken tipler oluyor.

Ben sağım sen nassın.

Tarih: 7 Mayıs 2009, 22:11 - İp: 85.***.**7.18
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Hümanizm kafirliktir.
Okyanus gözümü başka bi güzel göründün bugün.
Bende iyiyim. KEşifte dohduk. Şu ibranice tercüme yapılcek müvekkilimi fırçaladım iyiyim yani.

Tarih: 7 Mayıs 2009, 22:13 - İp: 85.***.**5.207