pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

İdam Cezası Geri Gelsin.

KAldırılan idam cezası geri gelsin. Gözü dönmüş caniler gözlerini bile kırpmadan , çoluk çocuk, kadın kız ayırmadan adam öldürmeden önce düşünsün. Ölümü göze alabiliyorsa bir cana kıysın. Kİmse bana insan hakkından falanda bahsetmesin. Bİr çırpıda 44 tane cana kıyan insanın bu dünyada yeri yok. Öbür tarafta hiç yok.
Alacakları cezalar belli. YArın o..... birisi bir af çıkarır serbest serbest gezer bunlar.
Can almanın cezası canla olmalı. Yoksa kimsenin korkusu yok hapisten falan.

Tarih: 5 Mayıs 2009, 22:44 - İp: 85.***.**8.188
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

hem öldürmeyeceksin deyip hem de kıssas yapın öldürün mü diyor kuran... bu bir çelişki o zaman...

#fujisever' tarafından 06.05.2009 00:41:28 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Mayıs 2009, 00:40 - İp: 78.***.**5.91
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

hatta bu mantıkla , kan davası töre de vacip oluyor

Tarih: 6 Mayıs 2009, 00:42 - İp: 78.***.**5.91
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

İdam cezasını devlet uygular. Yani atıyorum, senin babanı biri günahsız yere öldürürse Sen gidip kendi başına kan davası güdemezsin. O'nun cezasını devlet verir. Yani askerimize, polisimize günahsız yere kurşun sıkan hainlere kıssas uygulanır ve idam edilirler..

Tarih: 6 Mayıs 2009, 00:52 - İp: 85.***.**9.171
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Tabi devletimiz KUR'AN hükümlerine riayet ediyor olsaydı

Tarih: 6 Mayıs 2009, 00:54 - İp: 85.***.**9.171
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

kuranda devlet uygular yazıyor mu... yazıyorsa hangi ayet merak ettim.... eğer öyle ise, şeriatı sevmeye başlayacağım, bari apo yu asarız, aynı saddam gibi

Tarih: 6 Mayıs 2009, 01:00 - İp: 78.***.**5.91
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Fujicim KUR'AN direkt devletten bahsetmez ama kısas olayını bakara suresi 178 ve 179. ayetlerde çok açık belirtir. Bu arada şeriat öyle korkulduğu gibi birşey değil fuji. Bakma sen öyle öcü gibi gösterdiklerine..

Tarih: 6 Mayıs 2009, 01:19 - İp: 85.***.**9.171
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

böyle konulara girmiyordum ama bir fikir beyan edeyim.
Bu gibi, isim bile veremeyeceğim, sıfatlandıramayacağım canilere, idamı onaylamıyorum.

ömür boyu full işkence fikrine ise tamamen katılıyorum, harika bir fikir..
Böylelerini bir anda öldürmek kesmez beni şahsen.. 2 metre öteden minnacık bebeklerin karnına sıkanın ben, bir ömür boyu işkencenin tillahını görmesinden yanayım.
bi yerlerine kesik şişe sokacan bunların.. dönüşümsüz..

Tarih: 6 Mayıs 2009, 01:37 - İp: 88.***.**2.91
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

katılıyorum idam cezası geri gelmeli. böylelerine hapis mükafat olur

Tarih: 6 Mayıs 2009, 10:00 - İp: 144.***.**9.220
ocanic
ocanic (üye)
İstanbul / Meraklı

Nasıl bir cehalettir ki örneğine iç anadoluda, egede karadenizde rastlamak nerdeyse imkansız ..... Yoksa genlerde mi bir problem var ?

Tarih: 6 Mayıs 2009, 10:29 - İp: 78.***.**6.243
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

son dönemlerde tırmanan olaylara bakınız

kesilen başlar, parçalanan vücutlar
yakılan insanlar
boğazı kesilip bırakılanlar
bir çırpıda koca bir köy halkının öldürülmesi

bunların bir çoğu cezaların basit olmasından cesaret alan insanlarca işlenen suçlar...
ucunda nasılsa ölüm yok en fazla 10-15 yıl yatar çıkarım diyen gözü dönmüşlerle doldu ortalık...

yıllardır bu konudaki kararım aynı evet İDAM GERİ GELMELİ . . . gelmeli ki her şey bu kadar basit olmamalı...

İdam gelmesin diyenlere de şunu söyleyeyim,
bu köyde anasını, babasını, kardeşini aynı gün toprağa veren çocuklar bir gün büyür ve keleşin ağırlığı onlara içindeki yaranın ağırlığından hafif gelmeye başlar ve bugün karşı olduğumuz kan davaları töre cinayetleri sürer gider....

Kendinizi bu çocukların yerine koyun, siz napardınız... Tabi o gece kafayı yemediyseniz....

Tarih: 6 Mayıs 2009, 10:53 - İp: 81.***.**3.185