lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Kene Ve Fotografçı

Bu iki terim nasıl olur da bir biri ile alakalı olur diye hiç düşünmeyin..
Dikkat eden arkadaşlar olabilir bir haftaya yakındaır sitede fazla gözükmedim..Çünkü hem sergimiz vardı onun telaşı vardı hem de kene tarafından ısırıldım..
Aman dikkat arkadaşlar..Dün çekim için Durağanın çevresinde gezindim..Ve parkta bir çiçek yığını buldum..Bol bol fotografını çektim o çiçeklerinn..

İçlerine girdim..sağlarından solundan vs bir çok çekim yaptım.. Sonra eve geldim ve bacağımda tesadüfen henüz yeni ısırrmış olan bir kene buldum..Tuttuğum gibi aldım onu..Doğruca doktora koştum..Onu da o yaratığı da bir kaba koyarak onu da götürdüm..Hastane Sinop DH ye sevk etti.Biyokimya cihazları bozukmuş onun için..

Bugün Sinopa gittim.Tetanoz ve bir başka iğne yaptılar....Yapılması gereken tahlillerin bir tanesi yine cihaz arızalı olduğu için yapılamadı..Ama diğer tahliller temiz çıktı..P.tesi tekrar gideceğim..O zamana kadar kendi kendimi gözetmem gerekiyor..Yüksek ateş ve deride kızarıklıklar gözlemlersem hemen gidecekmişim..Yani kırım kongoun belirtileri bunlarmış..

Özellikle doğa fotografçılığı yapan arkadaşlar benim durumumuma kalmamaları için eve döndüğünüzde mutlaka bütün elbiselerinizi çıkarın ve üstünüzü başınızı kontrol ediniz..Sahada çalışırken de yere bir şey sermeden oturmayınız..

Herkese saygı ve sevgilerimle

Tarih: 17 Haziran 2006, 22:45 - İp: 85.***.**4.98
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

ya paniğe gerek yok diyorum . kene eskiden de vardı, yeni türemedi .
her sene arı sokmasından ölen insan sayısını biliyor muyuz mesela ? kiminde alerji yapar .

kuş gribi popülerdi bir ara. yüzmilyonlarca tavuk imha edildi. kaç kişi öldü

Tarih: 28 Mayıs 2008, 23:46 - İp: 85.***.**0.200
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Bence buffalo ile kene aynı kişilerdir...

Bu arada keneyi sordum bugün taşıyıcı olan bir tür dğeilmiş latince de bir isim salladı aklımda tutamadım ikinci kan tahlilini de öğleden sonra alıyorum.

Tarih: 29 Mayıs 2008, 11:43 - İp: 144.***.**0.154
melikeatay
melikeatay (üye)
Ankara / Meraklı

Merhaba!
Sabahtan Numune Hast.enfeksiyon kliniğine gittim.Şöyle bi suratıma baktılar,tahlil sonuçlarına bile bakmadan;
-Dr;Ne zaman ısırdı?
-Ben;Pazar günü
-Dr;5 gün olmuş ayaktasın,bi şikayetin olursa gel..
....diye kışkışladılar

Bu gibi durumlarda insanın yanında soğuk kanlı birilerin olması şart!O kadar telaşa verildi ki benim kene olayım,psikolojim bozuldu,5 gündür uyumadım,evdeki tüm herşeyi dejenfekte ettim,pakladım,o gün giydiğim giysileri bile imha ettim düşünün artık yaşadığım stresi...

Şu anda hiç bir şikayetim yok şükür uykusuzluk ve çevremdekilere dalga konusu olmak dışında

Tarih: 30 Mayıs 2008, 12:16 - İp: 85.***.**0.71