lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Kene Ve Fotografçı

Bu iki terim nasıl olur da bir biri ile alakalı olur diye hiç düşünmeyin..
Dikkat eden arkadaşlar olabilir bir haftaya yakındaır sitede fazla gözükmedim..Çünkü hem sergimiz vardı onun telaşı vardı hem de kene tarafından ısırıldım..
Aman dikkat arkadaşlar..Dün çekim için Durağanın çevresinde gezindim..Ve parkta bir çiçek yığını buldum..Bol bol fotografını çektim o çiçeklerinn..

İçlerine girdim..sağlarından solundan vs bir çok çekim yaptım.. Sonra eve geldim ve bacağımda tesadüfen henüz yeni ısırrmış olan bir kene buldum..Tuttuğum gibi aldım onu..Doğruca doktora koştum..Onu da o yaratığı da bir kaba koyarak onu da götürdüm..Hastane Sinop DH ye sevk etti.Biyokimya cihazları bozukmuş onun için..

Bugün Sinopa gittim.Tetanoz ve bir başka iğne yaptılar....Yapılması gereken tahlillerin bir tanesi yine cihaz arızalı olduğu için yapılamadı..Ama diğer tahliller temiz çıktı..P.tesi tekrar gideceğim..O zamana kadar kendi kendimi gözetmem gerekiyor..Yüksek ateş ve deride kızarıklıklar gözlemlersem hemen gidecekmişim..Yani kırım kongoun belirtileri bunlarmış..

Özellikle doğa fotografçılığı yapan arkadaşlar benim durumumuma kalmamaları için eve döndüğünüzde mutlaka bütün elbiselerinizi çıkarın ve üstünüzü başınızı kontrol ediniz..Sahada çalışırken de yere bir şey sermeden oturmayınız..

Herkese saygı ve sevgilerimle

Tarih: 17 Haziran 2006, 22:45 - İp: 85.***.**4.98
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Arkadaşlar yine riskli aylara geldik..Çorumda yılın ilk kırım kongo kanamalı ateşi hastalığına bir can verildi..Özellikle doğa fotoğrafçıları çok dikkatli olunuz..

foto çekmeye gitemeden önce boğaz bölgenize, kollarınaza ve bacaklarınıza böcek kovucu sıkınız.Beyaz elbiseler giymeye çalışınız ve pantolonunuzu çoraplarınızın içine sokunuz..Bir de şapka..Mutlaka olsun..Dallardan düşecek kenelerden ancak böyle korunabilirsiniz.

Tarih: 9 Mayıs 2007, 00:47 - İp: 88.***.**4.124
gencmenn
gencmenn (üye)
Almanya / Amatör

gecen yaz baliga gittiginde her yerin kene doldu. biraz alkol sürdünüzmü kendini atiyor kene. bizim buralarda ki keneler o kadar zararli degil. kan icmek icin degil alkol almak icin yapisiyorlar.

Tarih: 9 Mayıs 2007, 07:06 - İp: 83.***.**2.57
genarex
genarex (üye)
Kırklareli / Meraklı

Arkadaşlar sakın ha, kenenin üzerie alkol vb. şeyler dökmeyin. Bu tür sıvılar kenenin kusmasına ve vücudunda taşıdığı mikroorganizmaların insana geçmesine sebep olur. Sağlık Bakanlığı'nın konu ile ilgili hazırladığı sitenin linkini veriyorum, isteyen oradan gerekli bilgiyi alır. Saygılarımla. KIRIM-KONGO KANAMALI ATEŞİ

Tarih: 10 Mayıs 2007, 23:52 - İp: 85.***.**4.42
ali suat
ali suat (üye)
İstanbul / Amatör

Sefer hocam çok geçmiş olsun,insallah bi sorun çıkmaz.. Forum yazısını okuyunca kene- fotoğrafcı ilişkisini , herhalde kene gibi yapışan fotografcılar var piyasada diye düşünmmüştüm bende..

Tarih: 13 Mayıs 2007, 19:40 - İp: 85.***.**2.36
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Geçen sene direkten dönmüştüm. Son anda kurtuldum iki kenedin. Tırnağımda iken fotoğrafı.Aman dikkat edin.

Tarih: 16 Mayıs 2007, 00:27 - İp: 88.***.**7.149
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Pazarbey geçmiş olsun..Karende güzel çıkmış.
Bana da geçen sene,katırtırnağı toplarken yapışmış.Evde bulduk sakırgayı[kene]. Alev tutunca kendini bıraktı,kaşık tersi ile parke üstünde ezilip öldürüldü..

Tarih: 16 Mayıs 2007, 04:15 - İp: 85.***.**9.239
myspor
myspor (üye)
İstanbul / Amatör

Geçmiş olsun.

Güzel çayır çimen çiçek manzara fotoğrafları çekerken nazar değmiş sana.

Geçen gün bende Çalılık otlukların içinde Kertenkele fotoğrafı çekmek için biraz bekledim. Bende huylanmadım korkmadım değilim. Eve geldiğimde kapının dışında ayakkabı çorap pantolun ve üst dış çamaşırımı soyunup eve eve girmiştim.

Ya bu keneler şimdi dert oldu. Çocukken hatırlıyorumda köyde yaşarken defalarca bacaklarıma kollarıma yapışmış keneyi çıkarmak için o kadar uğraşırdım. Hoşuma giderdi onu yapıştığı deriden kopartmak. Ne hasta olurduk nede bişe.

Şimdi kabus oldu bu Keneler. Heralde şimdikiler farklı bişeyler. Yani zehir aşılanmış birileri tarafından ben şimdi öyle şüpheleniyorum. Dikkatli olmak lazım.

Tarih: 16 Mayıs 2007, 10:21 - İp: 85.***.**4.156
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Sevgili myspor ve diğer arkadaşlar..Bu konuyu geçen yıl bu bu vakitler açmıştım.Yani bazı arkadaşların bana kene yapışmış olduğunu düşünmelerini istemem.Ama elbnetteki iyi niyet ve dilekleri için çok çok teşekkür ederim.

Ben sadece riskli aylarda olduğumuz için konuyu üstte çıkarıp arkaddaşları uyarmak istemiştim..

Manzara fotografçıları için en zor günler.Gelincikler içinde çekim yaparken bir türlü konsatre olamadım..Hızlı hızlı çekip hemen çıktım oradan..

Myspor aynen dediğin gibi eskiden her şey daha güzeldi..

Tarih: 16 Mayıs 2007, 20:29 - İp: 88.***.**5.25
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Sevgili myspor ve diğer arkadaşlar..Bu konuyu geçen yıl bu bu vakitler açmıştım.Yani bazı arkadaşların bana kene yapışmış olduğunu düşünmelerini istemem.Ama elbnetteki iyi niyet ve dilekleri için çok çok teşekkür ederim.

Ben sadece riskli aylarda olduğumuz için konuyu üstte çıkarıp arkaddaşları uyarmak istemiştim..

Manzara fotografçıları için en zor günler.Gelincikler içinde çekim yaparken bir türlü konsatre olamadım..Hızlı hızlı çekip hemen çıktım oradan..

Myspor aynen dediğin gibi eskiden her şey daha güzeldi..

Tarih: 16 Mayıs 2007, 20:31 - İp: 88.***.**5.25
girişimci
girişimci (üye)
İstanbul / Meraklı

Kene ve fotografçı

Tarih: 14 Temmuz 2007, 00:38 - İp: 85.***.**9.241