coffie
coffie (Objektif)
Antalya / Meraklı

Çok Önemli Antalya Sergisi

Arkadaşlar daha önce arkadaşımın sanat galerisi açma düşüncesi olduğunu ve gelişmeleri size bildireceğimi yazmıştım.

Maalesef arkadaşım bugün aradı ve galeriyi açmaktan şimdilik vazgeçtiğini söyledi.Beni de kara kara düşünceler aldı götürdü.Nisan ayına bir şey kalmadı.
Antalya'lı arkadaşlar sergi salonu konusunda ciddi anlamda sizden destek bekliyorum.Tek derdim sergi salonu bulabilmek.

Bugün ancak Desti Sanat Galerisine bakma şansım oldu.Onlar da fotoğraf çok satılmadığından dolayı gelir getirmediği için fotoğraf sergisi başvurularını kabul etmediklerini söylediler.Yarın öğleden sonra ve Cumartesi sabah bir kaç yere daha bakacağım.

Sergiyle ilgili gelişmeleri buradan aktarmaya devam edeceğim.

#coffie' tarafından 13.02.2008 19:06:47 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Eylül 2007, 17:52 - İp: 78.***.**6.56
planetfoto
planetfoto (üye)
Antalya / Reklam Fotoğrafçısı

gülter hanım merhaba cok teşekkürler etmek istedim
nctenk, saçma bulunacak nedir anlamadım fotograflar gülterhanımında yukarıda yazdıgı gibi satısa sunulacak ve geliri cocuklara bagıslanacak dolayısıyla satın alan kişi fotografı başka insanda görmek istmeye bilir veya satıldıktan ssonra fotograf sahibi bir başka insana satamaya bilir bunu profesyonel anlamda düsündük amatör katılımcılar icin bunun bi onemi olmasa gerek bu noktada karar gine sizin katılır sınız yada katılmaz sınız.

#smallness' tarafından 18.12.2007 09:51:29 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Aralık 2007, 09:50 - İp: 88.***.**7.101
ahmet07
ahmet07 (üye)
Antalya / Amatör

bence bu sitede kimin durumu iyi kimin değil belli değil insanlar kendileri şeffaf bir şekilde fikrini söylesin ..
tamam hayır yapmak sevap güzel bir şey burada fotograf çeken herkez hali vakti iyi olan insan değil işsiz insanda var fotograf çekiyor olabilir ama belki baskısı yaptıracak parası olmayan insanlar var ...madem öyle sponsor bulunup fotografların çerçevesi baskısı yaptırılıp yapılırsa ben bir fotografımı feda ederim tek taraflı düşünmemek lazım ...
ben doğrusu gülter hanım bu işe girdiğin için karışmadım fazla benim zaten uğraşmaya pek halim ve durumum yok onun için istanbul ve kutahya sergisi gibi olursa daha iyi olur necat abiyede katılıyorum kısmen

Tarih: 23 Aralık 2007, 13:25 - İp: 85.***.**7.28
planetfoto
planetfoto (üye)

shmet merhaba fotografını fede etmiyosun bu büyük bi yanlış anlasılmaya gidiyor gülter hanımla konustugumuzda fotografların satısa sunulacagı ve gelirin bagıslanacagı konusuldu bunoktada satılan fotograflar da bi sorun olusur alan insan bu fotografı baska ınsanda gormek ıstemeye bilir bu en dogal hakkıdır veya satılmıs fotografın sahibi baska bir mekanda bu fotogafı satamaya bilir bu noktada sorunlar cıkar
cerceveler konusuna gelince solter ıc mimarlık yani kurucu baskanımızın oglunun sirketi bize sponsor olup cerceveleri zapacak bu noktada istenen kütahya sergisinin buraya tasınması degil tamammen apayrı bi sergi konusu cocuk olan eger dernegimizin uyeleri bir gorus birligi saglarsada ayrı bir bolum olusturarak serbest calısmalarda yer alabilir
olay bundan ibaret bizim herhanhibir fotografların teglif haklarını aldıgımız yok veya ambargo yada fede edeceginiz bir durum yok arkadaşlar
saygılarımla

not: yeni bir oluşum icerisinde yiz antalya icin bu noktada kütahya serigsini buraya tasımak gibi bi hedefimiz yok yada netfotograf üyelerinin mutlaka katılımınada ihtiyacımız yok bu sadece hayır işidir yardım edersiniz yada etmezsiniz bukdar bencil düşünmeyi bi anlam veremedim kaldıki bende okadar fotograf cekiyorum bicok arkadasım var ve bu işten para kazanan yok ticari işler haricinde

Tarih: 23 Aralık 2007, 17:47 - İp: 88.***.**7.101
nctenk
nctenk (üye)
İstanbul / Amatör

Bu sebeple satılacak fotoğrafların sergiden önce ve satıldıktan sonra hiç bir yerde "internet, gazete, televizyon vs." yayınlanmaması gerektiği sergiye fotoğraf gönderecek arkadaşların dikkatinedir.Zirâ hiç kimse para verip satın aldığı bir fotoğrafı başka bir yerde görmekten hoşlanmaz.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Bu sitede hiç bir arkadaşımız,bu işi (aramızdaki prafosyonel bazı arkadaşlarımız hariç)para için yapmamaktadırÇektiği fotograflarını sitelerde yayınlayıp,bunun hazzını almaktadır,Siz böyle koşulları koyuyorsunuz,amaç sergilemedir,fotografların satılıp satılmayacağını kimse bilemez,yardım olayına gelince biz net foto arkadaşları olarak,her zaman elimizden gelen etkinliği ve yardımı yapacak topluluğa sahibiz,topicleri takip ederseniz görürsünüz,sizin düşündüğünüz gibi duyarsız kişiler değiliz..
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

not: yeni bir oluşum icerisinde yiz antalya icin bu noktada kütahya serigsini buraya tasımak gibi bi hedefimiz yok yada netfotograf üyelerinin mutlaka katılımınada ihtiyacımız yok bu sadece hayır işidir yardım edersiniz yada etmezsiniz bukdar bencil düşünmeyi bi anlam veremedim kaldıki bende okadar fotograf cekiyorum bicok arkadasım var ve bu işten para kazanan yok ticari işler haricinde

--------------------------------------------------------

Net fotograf grubununda size ihtiyacı yok,hayır işi başka bir olay,sergi ayrı bir olay,şart koşmanın anlamı varmı,Biz
Kütahya sergisinden sonra,en az 40 fotograf arkadaşlarımız tarafından ilin ileri gelenlerine hediye edilmiştir.İlk önce yardım olayını soyutlamak lazımdır,Amaç sergi olmalıdır.Keşke fotograflarımız satılsa ,hayırlı amaçlara ulaşsa hepimiz gurur duyarız,Ve her fedakarlığı yaparız,
Yukarıda saydığınız kurallar sergi öncesi yayınlanamaz,teşhir edilemez,gibi fikirler saçma geldi

Size çalışmalarınızda başarılar.

Tarih: 26 Aralık 2007, 23:07 - İp: 85.***.**1.231
planetfoto
planetfoto (üye)

Bu sebeple satılacak fotoğrafların sergiden önce ve satıldıktan sonra hiç bir yerde "internet, gazete, televizyon vs." yayınlanmaması gerektiği sergiye fotoğraf gönderecek arkadaşların dikkatinedir.Zirâ hiç kimse para verip satın aldığı bir fotoğrafı başka bir yerde görmekten hoşlanmaz.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
bu not coffie tarafından yazılmıstır daha oncede bahsettigim gibi bir zorumluluk yoktur kimseyi kurallar icine sokmadık sadece fotografların amborgo altına alındıgını dusundunuz bende neden alınmadıgını alınacaksada nesebeplerden oturu oldugunu acıkladım
sonuc itibariyle belkide konulara yaklasmadan once anlamaya calısmalısınız sonra konuyu sacma buldugunuzu yada bu sergi olmaz ben katılmıyorum dersiniz bu bukadar acık ve nettir.
tavsiyem odurki onyargılarınızı kırın ve oyle düsünün
sacma buldugunuz anbargo sadece etik bir iş ahlakıdır
saygılarımla

Tarih: 27 Aralık 2007, 00:24 - İp: 88.***.**7.101
nctenk
nctenk (üye)
İstanbul / Amatör

Yazılan sözlerin,şartların Gülter hanıma ait olduğunu söylüyorsunuz,Gülter hanım sizinle olan görüşmelerini yazmış,ve sizde aşağıda teyit ediyorsunuz.
Ben kesinlikle ön yargılı davranmıyorum,Dernek veya bir grup olarak yapılacak sergi etkinliğinin,iş ahlakı ile ne alakası var,Ticaret yokki işin içinde iş ahlakı olsun,Amatörce bir katılım var,İlk önce fotograf sergilemeyi düşünün bence,Ordan fotograf alacak kişi
zaten hayır işi için alacağını bilecektir muhtemelen,
Siz bence biraz abartıyosunuz tabiki bu benim fikrim.
Sevgiyle kalın.

Tarih: 27 Aralık 2007, 01:22 - İp: 85.***.**1.231
planetfoto
planetfoto (üye)

gülter hanımın soncümlesi dikkatinizi cekmemiş galiba "Zirâ hiç kimse para verip satın aldığı bir fotoğrafı başka bir yerde görmekten hoşlanmaz." teyyitim budur eger fotografının sergilenmesi icin bize gelen katılımcı bu konuyla ilgili bir kaygısı yoksa sergilenmesi icin fotografını verebiir iş ahlakının bunoktada bu işi ticari düşünen yani fotograflarını satıp para kazanan insanlar icin biliyorsunuzki bir sergi olusacaksa genel sartlerını belirtmelitizki gelecek insanlar bunu bilmeli sonrada bizden mahkeme yoluyla telif hakkı yaratabilir bu yasada yer almıstır bunu soylememizin nedeni bir dernek olmamızdan kaynaklanır yasalarla kısıtlanmıs noktaları vardır
fotografları sergiledikten sonra katılımcılardan biri cıkarda ben telif hakkımı isterim derse burda sorunlar yasanır bnu anlıyacagınızı umuyorum
sonucta yasalara baglı bir durum var ortada ki belediyenin bize ayırdıgı bir ortamda boylebir kotu tablo olusursa sonucta birdaha boyle fırsatlar mekanlar yakalayamaya biliriz

bu noktada sanırım derdimi anlata bildim neden sergide satılacak fotografların satıcı yada alıcı taracından sorunlar olusabilecegini

saygılarımla

Tarih: 27 Aralık 2007, 01:40 - İp: 88.***.**7.101
coffie
coffie (Objektif)
Antalya / Meraklı

Arkadaşlar lütfen tartışmayı bırakın ve lütfen başlık konusuna dikkatinizi verin.
------------------------------------------------------
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Şu andan itibaren "ANTALYA FOTOĞRAF VE GEZİ SEVENLER DERNEĞİ" ile ortaklaşa sergi düzenleme fikrinden vazgeçmiş bulunmaktayım.Burada tanışıp dost olduğum insanlarla İstanbul ve Kütahya sergilerinde bu dostluğumu ilerlettim.Benim için önce arkadaşlarımın, dostlarımın ne dediği önemlidir.
Arkadaşlarımın isteğine uyup bu düşünceden vazgeçtim.
Arkadaşımın birisi Mart ayında Antalya'da bir sanat galerisi açmayı düşünüyor.Şayet Mart ayına yetiştirebilirlerse Nisan ayı için düşündüğümüz tarihlerde sergimizi NETFOTOGRAF olarak rahatça arkadaşımın galerisinde yapabileceğiz.

Sergiyle ilgili gelişmeleri buradan aktarmaya devam edeceğim.

Tarih: 27 Aralık 2007, 01:49 - İp: 85.***.**3.209
planetfoto
planetfoto (üye)

gercekten üzüldüm bir insan ne anlatılmak istedigini anlamak istemez ve anlatmaya calısan insanda bukadar dıslanırsa sanırım burda sorunlar cozulemeyecek durumda
saygılarımla

Tarih: 27 Aralık 2007, 02:33 - İp: 88.***.**7.101
nctenk
nctenk (üye)
İstanbul / Amatör

Caner bey
Dışlamak ne kelime ,sizde bu sitenin bir üyesisiniz,fikir lerimizi beyan ettik,ileride inşallah Antalya sergimizi yaptığımızda sizide aramızda göreceğiz,Sevgiyle kalın inşallah yüz yüze geldiğimizde daha iyi anlaşırız.

Tarih: 27 Aralık 2007, 08:44 - İp: 85.***.**1.231