muzafferacar
muzafferacar (üye)
Manisa / Meraklı

Nikon D90 I D7000 İle Değiştirmek

Değerli üyeler bir kaç evvel Nikon D90 almıştım ve severek de kullanıyorum. Ancak kısa süre önce D7000 alan bir arkadaşım aklıma girdi. Daha doğrusu D7000 in kendisi aklıma girdi

D90 a göre artıları Magnezyum alaşımlı gövdesi olması, 16.2 MP lik yeni sensörü ki bir çok sitede en yüksek puanları almış bu sensör (gerenk dinamik aralık, gerek iso başarımı gerek color reproduction açısından)

Beni özellikle 39 noktalı yeni AF sistemi cezbetti. Ciddi bir esneklik sağlıyor çünkü. Saniyede 6 kare sürekli çekim hızı, 1/8000 shutter hızı, çift hafıza kartı alması ki birine jpeg diğerine RAW atayabiliyorsunuz, bu gibi özellikleri ile D90 dan bir adım ileride bir makine.

Video anlamında da ciddi artıları var ama ben onlarla pek ilgilenmiyorum açıkçası.

Bu makineyi kullanan ya da tanıdığı birileri kullanan değerli üyelerden d90 ile kıyaslama rica edeceğim. 1.000 TL civarı bir fark ödeyerek almaya değer mi?

Tarih: 10 Mayıs 2011, 10:13 - İp: 62.***.**2.1
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

bu arada aşağıda nikon a ulaşmam için tavsiyelerde bulunmuşsun ya mail atmak servise götürmek ithalatçıyı aramak resmi ithalatçıyı aramak japonya aya email ben onların hepsinmi yaptım Ataman zaten o yuzden bu makineyi afişe ettim..

#buzlucam' tarafından 16.06.2011 15:44:26 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Haziran 2011, 10:46 - İp: 85.***.**6.12
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

fotoğrafının orjinalini oglen eve sırf bunun için gidip sana gondereceğim şu anda bulunduğum yerde değil.. lutfen bana bir daha ozelveya emaille mesaj yollama vaktimi çalma..

#buzlucam' tarafından 16.06.2011 10:52:51 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Haziran 2011, 10:48 - İp: 85.***.**6.12
turkcee
turkcee (üye)
İstanbul / Amatör

size attığım mailleri burada yayınlamanız inanın beni rahatsız etmez rahat olun zaten bu mailleri okuyanlar benim nedemek istediğimi gayet açık şekilde anlayacaklardır ben bu makinede sorun yok demedim
sizin yazdıklarınız doğru değil yalan söylüyordunuz da demedim
ben bu olayı gereğinden fazla abarttığınızı söyledim va hala bunu savunuyorum

ayrıca bu makine profesyönel makine olduğu için bu kdurumun arıza olarak değerlendirilmesinin tartışmaya açık bir konu olduğunu düşünüyorum
sonuç olarak bu durumu kesinlikle arıza yapım hatası şeklinde ifade etmenizin yanlış olduğunu düşünüyorum ve insanları gereğinden fazla endişelendiriyorsunuz.

konuyla ilgili yetkili ve profesyönel kişilerden görüş alıp burada paylaşmak yerine kafanıza göre yorum yapuyorsunuz ben bu yönde çabalarımı sürdürüyorum ve elime geçen bilgileri burada paylaşacağım ama sizin yaptığınız şey sinir bozmaktan başka bir işe yaramıyor...

Tarih: 16 Haziran 2011, 10:54 - İp: 212.***.**6.26
turkcee
turkcee (üye)
İstanbul / Amatör

hala mail adresime bahsettiğiniz fotoğraflar gelmedi...

Tarih: 16 Haziran 2011, 10:54 - İp: 212.***.**6.26
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

turkcee SANA NE ZAMAN GONDERECEĞİMİ YAZDIM!!!!
İNSANLARA YARDIM ETMEYE KALKIYORSUN İKİ GÜN SONRA SANA DUŞMAN OLMAYA BAŞLIYOR BU NE ....... sana borcummu varda derdin ne senin BENDE GONDERDİKTEN SONRA BURADA CEVABINI BEKLEYECEĞİM KIVIRMADAN!

bana HERŞEYİ YAZABİLİRSİN KIZABİLİRSİN AMA BANA '''' kusura bakmayın ama burada bir artniyet seziyorum ''' GİBİ suçlamalarda bulunamazsın sen kim oluyorsun da beni düzenbazlıkla suçluyorsun ..

#buzlucam' tarafından 16.06.2011 11:22:57 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Haziran 2011, 11:10 - İp: 85.***.**6.12
turkcee
turkcee (üye)
İstanbul / Amatör

hocam sadece resimleri gönder inceleyelim benim ne demek istediğim ortada lütfen üslubunuza dikkat edin...

Tarih: 16 Haziran 2011, 11:21 - İp: 212.***.**6.26
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

bana HERŞEYİ YAZABİLİRSİN KIZABİLİRSİN AMA BANA '''' kusura bakmayın ama burada bir artniyet seziyorum ''' GİBİ suçlamalarda bulunamazsın sen kim oluyorsun da beni düzenbazlıkla suçluyorsun .. uslup sorunu sende..

#buzlucam' tarafından 16.06.2011 11:26:06 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Haziran 2011, 11:23 - İp: 85.***.**6.12
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

bu arada fine tune bir objektifteki hatayı duzeltmek için kullanılır butun objektifler hatalıysa makinada hata vardır.. sen bana 3 ayrı objektif le çekilmiş fotoğraf gonderdin şu kadarını söyleyim hepsinde problem vardı..

Tarih: 16 Haziran 2011, 11:42 - İp: 85.***.**6.12
turkcee
turkcee (üye)
İstanbul / Amatör

bu seviyede tartımak istemiyorum resim falanda yollamayın sizi sorunlarınızla başbaşa bırakıyorum...

Tarih: 16 Haziran 2011, 11:47 - İp: 212.***.**6.26
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

ATAMAN (TURKCEE) BANA GONDERDIGİN FOTOGRAFLARDAN VE EKSİ 8 LE DUZELTTIGINI SOYLEDIGIN FOTOGRAFIN SADECE CROPLADIM ASAGIDA TEKRAR YAZIYORUM INSANLARIN GORUSUNE BIRAKIYORUM EKSI 8 (-8) YETERLI GELMISMI ABARTTIGIMI SOYLEYEN ATAMAN'IN FOTOGRAFINI BIR GORELIM..

Tarih: 16 Haziran 2011, 11:57 - İp: 85.***.**6.12