caner13
caner13 (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon D80 Mi Sony Dslr-a350 Mi.. ??

merabalar..ben bu foto işine yeni başlicam..anlicanız nerdeyse hiç bilgim yok..ama makinaları arastrdım we butceme uygun olarak bu makinaları buldum..

sony piyasaya yeni girdigi için tawsiye etmediler..nikonla canon lensleri 30 yıl toprak altında saklıomus..sony ise toplama makina yapıomus(teknosadaki cocuk soledi )..ne aliim bide lens ler hakkında nerden bilgi alabilirm..nikonda 18-135 mm lens yazıo ama ne anlama geldigini bile bilmiorm..??

Tarih: 20 Nisan 2008, 19:05 - İp: 78.***.**2.98
mehmetklyr
mehmetklyr (üye)
İstanbul / Amatör

Bunlar hep daha fazla kazanma güdüsünden başka bir şey değil. Bir eleman almak, onu eğitmek, bilgilendirmek masraf, bilgili elemana çok para istiyor.. Firma ne yapsın müşteriyi, amaç para kazanmak. Alıyor ilgisiz elemanı az maaş veriyor. Kim düşünür müşteriyi...

Buda işine gelir. Çünkü müşteri hata yapıp alır kötü malı. Değişmek ister. Gider yenisini alır. Hele bu olay küçük şehirlerde maksimum düzeye çıkıyor... Bkz. Trabzon

Tarih: 30 Ekim 2008, 13:01 - İp: 88.***.**2.252
muratreis
muratreis (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Doğru ama uzun vadede sıkıntı. Zaten bazı işler butikleşmesi lazım. Kendi hobimizle ilgili olarak şöyle deneme, sohbet edeceğimiz, lensleri görebileceğimiz vs vs. bir mağaza olsa ne güzel olur. Tabi bu bir vizyon ve bakış açısı diğer yönden amaç belli ürünleri daha ucuza alıp bunları satmak olunca doğal olarakta personelde böyle oluyor ne yazık ki. Böyle bir yermi açsak birde yanına foto-cafe Yakında televizyondan mağazaya içerik ile ilgili kanallar, mağazalar göreceğiz gibi geliyor. Bazı sektör ve tvlerde bu oluşmaya başladı. Çokta keyifli oluyor açıkçası.

Yav bu foto-cafe işi aklıma yattı

Tarih: 30 Ekim 2008, 13:17 - İp: 81.***.**9.145
elturco
elturco (üye)
Ankara / Amatör

Ben eski bir a100 kullanıcısıyım. Hatta a100'ü amerikada piyasaya çıktığının 6. günü büyük bir cesaretle kapıp gelmiş, türkiyedeki ilk sony a100 kullanıcısı olma onuruna ermişimdir. Bir gün makineyi elimde gören sony store çalışanlarının makineyi elimden alıp merakla incelediklerini zevkle seyretmiştim. Neyse ;

önce uzun süre Sony a100+ 18-70 kullandım. sonra ardından bir 70-300 aldım ardından da uzun süre tamron 17-55 kullandım. Nikon d80 kullanana kadar elimdeki makinenin dünyanın benim için en güzel makinesi olduğunu düşürdüm.

Elimdeki tüm ekipmanı satıp nikona geçiş yaptım. bir d80 bir d70s bir nikkor18-200 VR bir nikkor16-85 VR birde tokina 12-24 aldım. neredeyse aldığım tüm lenslerde her iki makinada beni fazlasıyla tatmin etti. Sonynin renklerini herkes över ama nikon gerçekten bence muhteşem. Nikonun kullanımı daha kolay. Kısa yol butonları, kocaman vizörü ve üst lcd ekranı gerçekten çok kullanışlı. Ele tam oturuyor. Bu sony nin kötü olduğu anlamına gelmiyor. Ancak Nikon insana gerçekten güven veriyor. Sonydeki narinliğin yerini nikonla sağlamlık aldı. A100'ün hiç bir şeyini özlemiyorum. d80 den mutlaka daha iyi makineler vardır. Ancak benim gibi gerçek bir amatörlere hitap edebilecek gerçek bir şaheserdir d80. Yukarda saydıklarımın hepsi göreceli şeylerdir. Ben daha iyisini alana kadar bence en iyisi bu

Tüm polemiklere kapalıyım.

Tarih: 30 Ekim 2008, 14:44 - İp: 212.***.**2.202
mehmetklyr
mehmetklyr (üye)
İstanbul / Amatör

Murat bey ortak arıyorsanız genç bir girişimci olmaya hazırım :

Sevgili elturco D80'in ergonomisi tartışılmaz bir gerçek. Gerçekten güven veriyor... Tabi seninde söylediğin gibi... Göreceli kavramlar...

Tarih: 30 Ekim 2008, 20:14 - İp: 88.***.**8.223
b_y_21_19
b_y_21_19 (üye)
Zonguldak / Özel Gün Fotoğrafçısı

toplama mı yapmıs arkadasım herkesın malı kendıne guzeldır. oda kendı malını pıyasa etmek ıcın atmıs.ben bır yıldır sony a200 le cekim yapıyorum . cok cok ii bır makıne af motoru olsun serilik olsun her yonden ...a350 de
benımkıne nazaran ust bır makıne d80 artık pıyasada a350 nın yerını tutamaz o yuzden sen ıyıce bır forum arastırması yap cekımlerı gor ona gore karar ver kım ne demiş dıye bakma farklı sartlarda yapılan cekımlere bakrak karsılastır farkı goreceksın..

Tarih: 31 Ekim 2008, 10:15 - İp: 88.***.**9.212