caner13
caner13 (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon D80 Mi Sony Dslr-a350 Mi.. ??

merabalar..ben bu foto işine yeni başlicam..anlicanız nerdeyse hiç bilgim yok..ama makinaları arastrdım we butceme uygun olarak bu makinaları buldum..

sony piyasaya yeni girdigi için tawsiye etmediler..nikonla canon lensleri 30 yıl toprak altında saklıomus..sony ise toplama makina yapıomus(teknosadaki cocuk soledi )..ne aliim bide lens ler hakkında nerden bilgi alabilirm..nikonda 18-135 mm lens yazıo ama ne anlama geldigini bile bilmiorm..??

Tarih: 20 Nisan 2008, 19:05 - İp: 78.***.**2.98
eray0755
eray0755 (üye)
Antalya / Doğa Fotoğrafçısı

http://www.bestpricecameras.com/prodetails.asp?prodid=902264&up=902244

LINK VERMEYI BILMEDIGIM ICN BOYLE YAZDIMM
canon 40D burda var birader bunu gibi bir cok sitede daha bulabilirsin 28-135---70-300 1050 $

Tarih: 21 Nisan 2008, 20:02 - İp: 88.***.**3.130
xarax77
xarax77 (üye)
Yalova / Amatör

bi üstte sitede fıyatlar diğer usa daki sitelere göre cok daha uygun ? amazond abıle daha pahalı? neden acaba? güvenilirmi?

Tarih: 22 Nisan 2008, 14:31 - İp: 85.***.**4.6
eray0755
eray0755 (üye)
Antalya / Doğa Fotoğrafçısı

bilemiyorumm ama ucuz olmasi insanda harbiden bir suphe birakiyoo sadce bir makina degil bircok makina piyasanin altinda

Tarih: 22 Nisan 2008, 18:41 - İp: 88.***.**3.114
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Birkaç kuruş fark için böyle sitelerden almaya,riske değmez. İlla alacaksanız amazon,b&h photo,adorama gibi yerlerden alın.Hoş ben buralardan da alışveriş yapmadım ama...

Tarih: 22 Nisan 2008, 19:07 - İp: 144.***.**0.142
jdf_burak
jdf_burak (üye)
Trabzon / Meraklı

slm. oncelıkle teknosadakı o arkadasa ezbere iş yapmamasını sole arkadasım.sony slrde yeni ama dıkkat edersenız genel kullanıcı yorumlarınada bakın a100 le acıtıgı perdeyı verdıgı kalıteyı gorebılırsınız.bılındıgı gıbı mınolta fırmasında sony nın gozu var yanı toplama degıl kokten bır fırma ve deneyımle basladı denebılır. cok okudum cok gordum slr sınıfında canon-nıkon cekısmesı mercedes-bmw ceksımesı gıbı yurumekte.sony pıyasada yeni o yuzden fıyatlar uygun bu nedenle sony makınelerın satısı hızla yaygınlasacak.yakında a200 ıle bende bu sınfta yerımı alacagım saygılarımla...

Tarih: 1 Mayıs 2008, 23:27 - İp: 88.***.**9.50
cec
cec (üye)
İçel / Meraklı

30 yıl toprak altında...... bende bu olayı carl zeiss e ait oldugunu bılıyordum...diger makinaların sensörünü de sony yapıyor dıye bılıyorum ben yaklasık 1.5 sene dır a100 kullanıyorum kit lenslerıyle beraber gayet memnunum..d80 den daha fazla özelligi var.yinede tercih sizin

Tarih: 13 Mayıs 2008, 00:42 - İp: 78.***.**2.222
mehmetklyr
mehmetklyr (üye)
İstanbul / Amatör

Valla kusura bakmayın tarih olmuş bir konuyu tepeye taşıdığım için... Ama bu teknosa olayı çok ilgimi çekti.. Aynısı başıma geldi çünkü.. Fakat farklı yerde. Bimekste...

1-2 hafta önce her hafta 2-3 kez yaptığım rutin piyasa kontrolüne çıkmıştım... Bimekse uğradım.. Baktım adamın biri fotoğraf makinelerine bakıyor. Yanındada mağazanın çok bilen elemanı...

Müşteri soru soruyor, eleman mal mal bakıyor. Geçiştiriyor..

NEyse iyice yanaştım. Adamın elinde Sony A200 var. Müşteri diyorki bunun lensi çıkıyormuş. Eleman aldı eline. Sağa çevir yok, sola çevir yok.. Çıkmıyor.. ÇEkmeye başladı yine yok... Çıkmıyor... Çok bilgili eleman objektifi çıkarma düğmesine basmıyor Dayanamadım ver kıracan dedim.. Çıkardım... Çıkarmaz olaydım... Bu sefer müşteri yapıştı bana.. sorduda sordu. sorduda sordu... Bende yardım edebildiğim kadar ettim... HEmen tüm sorularına beklenmeyecek derecede bir ustalıkla cevap verdim.. Sopnuç olarak makineyi sattım

Bimeksin çok bilen elemanı mı? O yanımda mal mal beni izledi.

Tarih: 30 Ekim 2008, 01:02 - İp: 88.***.**6.218
eagle_eye
eagle_eye (üye)
Muğla / Profesyonel Fotoğrafçı

Arkadaşlar bence bunu tartışmanın bile bi anlamı yok Sony dünya çapında bi firma ve a350'yi iyi inceleyin anlıyacaksınız herşeyi ile mükemmel bence...

Tarih: 30 Ekim 2008, 01:53 - İp: 88.***.**6.150
eagle_eye
eagle_eye (üye)
Muğla / Profesyonel Fotoğrafçı

Mehmet arkadaşım süpersin yaaa tebrik ederim seni çok başarılısın...

Tarih: 30 Ekim 2008, 01:56 - İp: 88.***.**6.150
muratreis
muratreis (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Daha öncede yazmıştım. Sony de etkileyen beni müşteriye davranış olmuştu. Ne teknosada, ne yalçınlarda ürünleri inceleyememiştim. bir Media Markta bu şans fazla ama orada da yardımcı olacak kişi az. Çok Bilen bizler konusunda yazmıştım. Hiç aklımda yokken Sonye (Sonyshop) girdim bakmak istiyorum dedim tam 45 dakika makineyi inceleme şansım oldu. Sonra çıkıp eve geldim biraz araştırma ve gidip aldım. Her işte olduğu gibi bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak bizim bir huyumuz ol (O yüzden ürünü tanımadan satıcılar genellikle marka üzerinden satış yapmaya çalışıyorlar.) Bu her yerde geçerli.

Ben bunu farklı bir konuda bana aldığım markadan farklı bir çocuk maması satmaya çalışan bayanla yaşamıştım. Bana mamayı anlatıyor bende ne fark var dedim o hala markadan bahsediyor. Bende kutuların yanını çevirdim ve içerideki maddelerin ne işe yaradığından içeriklerine ne olmasına kadar anlattım. Hangi zamanda hangi mamayı kullandığımı vs vs vs anlattım. Bayan döndü bana dediki : Satış müdürümüzle konuşsak bize eğitim verirmisiniz

Satıcılar bilgili olmalı (Ayrıca satmak yerine Müşteriye gerçekten yardımcı olmaya çalışılırsa ürün zaten satılır ve uzun süreli bir müşteri-firma ilişkisi oluşturulur. ), alıcılar bilinçli olmalı diye düşünüyorum. Saygılar

#muratreis' tarafından 30.10.2008 12:42:33 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Ekim 2008, 12:36 - İp: 81.***.**9.145